PV POLSKA I SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS
0000450357
NIP
1132863626
REGON
146549081

Podmiot wykreślony z KRS: 21.10.2022

Podsumowanie

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
3,2 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
353 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
-102 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
235 tys.
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
KATOWICE
Adres
UL. FRANCUSKA, 34
Kod pocztowy
40-028
Rejestracja
2013-02-07
Rozpoczęcie działalności
2013-03-01
Kapitał zakładowy
5000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SPÓŁKI MA PRAWO REPREZENTOWAĆ SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO.
Branże
Wytwarzanie energii elektrycznejRozbiórka i burzenie obiektów budowlanychRoboty związane z budową dróg szynowych i kolei podziemnejDziałalność pomocnicza związana z utrzymaniem porządku w budynkachProdukcja izolowanych przewodów i kabli oraz sprzętu instalacyjnegoWydawanie wykazów oraz list (np. adresowych, telefonicznych)Przygotowanie terenu pod budowęWydawanie czasopism i pozostałych periodykówPozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowychWynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymiPRODUKCJA MASZYN I URZĄDZEŃ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANAWykonywanie wykopów i wierceń geologiczno-inżynierskichDziałalność w zakresie informacji turystycznejRoboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnychPozostałe formy udzielania kredytówPozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnychPozostałe badania i analizy techniczneProdukcja elektrycznego sprzętu oświetleniowegoMalowanie i szklenieDziałalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowaniaDziałalność w zakresie telekomunikacji przewodowejDziałalność centrów telefonicznych (call center)Roboty związane z budową mostów i tuneliLeasing finansowyPośrednictwo w obrocie nieruchomościamiWykonywanie pozostałych instalacji budowlanychPozostała działalność wydawniczaBadania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznychDystrybucja energii elektrycznejHandel energią elektrycznąRoboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznychPosadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścianBadanie rynku i opinii publicznejDziałalność agentów turystycznychWykonywanie konstrukcji i pokryć dachowychInstalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażeniaDziałalność agencji informacyjnychRoboty związane z budową obiektów inżynierii wodnejRoboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie indziej niesklasyfikowaneNaprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych, maszyn i urządzeńPRODUKCJA KOMPUTERÓW, WYROBÓW ELEKTRONICZNYCH I OPTYCZNYCHBadania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie biotechnologiiPozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowanaWykonywanie instalacji elektrycznychWykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowychPozostała działalność usługowa w zakresie informacji, gdzie indziej niesklasyfikowanaRoboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczychZakładanie stolarki budowlanejPozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepachMagazynowanie i przechowywanie pozostałych towarówDziałalność związana z oprogramowaniemProdukcja maszyn ogólnego przeznaczeniaWytwarzanie, przesyłanie, dystrybucja i handel energią elektrycznąPozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowaneDziałalność związana z doradztwem w zakresie informatykiZbieranie odpadówDziałalność agencji reklamowychZarządzanie nieruchomościami wykonywane na zleceniePrzesyłanie energii elektrycznejDziałalność w zakresie pozostałej telekomunikacjiDrukowanie i działalność usługowa związana z poligrafiąRealizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynkówTransport rurociągowyPozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnychDzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskimDziałalność portali internetowychDziałalność w zakresie specjalistycznego projektowaniaSprzedaż hurtowa niewyspecjalizowanaDziałalność holdingów finansowychDziałalność w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej, z wyłączeniem telekomunikacji satelitarnejDziałalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymiDziałalność w zakresie telekomunikacji satelitarnejProdukcja pozostałych maszyn ogólnego przeznaczeniaWytwarzanie energii elektrycznejPrzetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalnośćDziałalność agentów i brokerów ubezpieczeniowychKupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunekWykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnychTynkowanieDziałalność wspomagająca edukacjęBadania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznychDziałalność organizatorów turystykiMagazynowanie i przechowywanie paliw gazowychDziałalność firm centralnych (head offices) i holdingów z wyłączeniem holdingów finansowychDziałalność ochroniarska w zakresie obsługi systemów bezpieczeństwa

Podstawowe wyniki finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja PV Polska I osiągnęła 353 148 zł przychodów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody operacyjne wyniosły 353 148 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite koszty wyniosły 455 579 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Strata netto wyniosła 102 431 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 117 716 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 353 148 zł w 2020 roku.
• 719 zł w 2019 roku.
• 13 738 zł w 2018 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -27 893 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• -102 431 zł w 2020 roku.
• -81 903 zł w 2019 roku.
• -29 772 zł w 2018 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacunkowa wycena organizacji PV Polska I wynosi 235 432 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 0 zł a 882 870 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 78 477 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 235 432 zł w 2020 roku.
• 480 zł w 2019 roku.
• 9159 zł w 2018 roku.

EBIT i EBITDA

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT PV Polska I wynosi 98 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA PV Polska I wynosi 181 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 38 297 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 97 940 zł w 2020 roku.
• -81 903 zł w 2019 roku.
• -29 053 zł w 2018 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 66 053 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 181 208 zł w 2020 roku.
• -81 903 zł w 2019 roku.
• -29 053 zł w 2018 roku.

Zatrudnienie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacowane zatrudnienie PV Polska I mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.

Ryzyko zamknięcia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji PV Polska I wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło:
• 2,90% w 2020 roku.
• 2,91% w 2019 roku.
• 2,92% w 2018 roku.

Ryzyko niewypłacalności

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji PV Polska I wynosi 0,71%. To oznacza, że firma ma szansę 0,71% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,210% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,71% w 2020 roku.
• 0,63% w 2019 roku.
• 0,22% w 2018 roku.

Wiarygodność firmy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
PV Polska I charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku.

Kredyt kupiecki

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki dla PV Polska I wynosi 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 15 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 15 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 0 zł w 2020 roku.
• 0 zł w 2019 roku.
• 0 zł w 2018 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 0 zł w 2020 roku.
• 0 zł w 2019 roku.
• 0 zł w 2018 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny kredyt wynosił:
• 15 tys. zł w 2020 roku.
• 0 tys. zł w 2019 roku.
• 0 tys. zł w 2018 roku.

Wynagrodzenia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Koszty operacyjne PV Polska I wyniosły 255 209 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 0 zł w 2020 roku
• 0 zł w 2019 roku
• 0 zł w 2018 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 0% w 2020 roku
• 0% w 2019 roku
• 0% w 2018 roku

Bilans

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość aktywów PV Polska I wyniosła 3 160 452 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa obrotowe to 263 055 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa trwałe to 2 897 397 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 160 452 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 412 147 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
k
apitał (fundusz) własny to -251 695 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 033 343 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie:
• 3 160 452 zł w 2020 roku.
• 3 061 599 zł w 2019 roku.
• 117 465 zł w 2018 roku.

Rentowność

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -3%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 41%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna wyniosła 28%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto wyniosła -29%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.3 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1345370.3 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1488150 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania PV Polska I wyniosły 3 412 147 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 160 452 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 108%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 104 711 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 3 412 147 zł w 2020 roku
• 3 210 863 zł w 2019 roku
• 184 826 zł w 2018 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 18 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 108% w 2020 roku
• 105% w 2019 roku
• 157% w 2018 roku

Podatek dochodowy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja PV Polska I wykazała przychody na poziomie 353 148 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zarobiła -102 431 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -102 431 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 0 zł w 2020 roku
• 0 zł w 2019 roku
• 0 zł w 2018 roku

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja PV Polska I wykazała zysk netto większy niż 7% organizacji z branży "Wytwarzanie energii elektrycznej".
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 85% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 80% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 57% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 75% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 7% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 85% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 80% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 wynosił on 0%.

Sprawozdania finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sprawozdania finansowe były składane średnio 23 dni po ustawowym terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 132 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2020
+4 mies. 12 dni
2019
−1 mies. 22 dni
2018
−12 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ws Olsztynek posiada 100 udziałów, które stanowią 100.0% firmy.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem od 09.01.2019 jest Ws Olsztynek kontrolujący 100% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem w okresie od 04.11.2015 do 09.01.2019 był Polish Solar North kontrolując 100% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W okresie od 07.02.2013 do 04.11.2015 najwięcej udziałów posiadała Pv Polska. Jej udziały w tym czasie wynosiły 100%.

Reprezentacja