Producent lamp wewnętrznych: żyrandole, plafony, kinkiety.|Więcej niż 2000 produktów dostępnych w ofercie.|Produkcja odbywa się w Częstochowie z dbałością o detale.|Możliwość realizacji zamówień indywidualnych według potrzeb klienta.|Udział w targach branżowych i prezentacja nowych kolekcji.
Luminex to renomowany polski producent oświetlenia, specjalizujący się w tworzeniu różnorodnych lamp wewnętrznych. Firma, założona w 1968 roku, posiada ponad 50-letnie doświadczenie w branży, co czyni ją jednym z liderów w tej dziedzinie. Produkty Luminex obejmują szeroki asortyment, w tym żyrandole, plafony, modele sufitowe, kinkiety, a także lampy biurowe i podłogowe. Cała produkcja odbywa się w Częstochowie, gdzie zespół wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość wykonania. Luminex wyróżnia się na tle konkurencji indywidualnym podejściem do klienta, oferując możliwość realizacji lamp według specyfikacji klienta. Firma dąży do pełnej satysfakcji swoich odbiorców poprzez dostosowanie produktów do ich unikalnych potrzeb. Luminex regularnie prezentuje nowe kolekcje, a także uczestniczy w targach branżowych, co świadczy o ich aktywnym udziale w rynku oświetleniowym.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Luminex osiągnęła 17 138 351 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 17 065 422 zł. Pozostałe przychody to 72 929 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 743 508 zł.
Zysk netto wyniósł 1 321 914 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 490 151 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 17 138 351 zł w 2021 roku. • 17 768 110 zł w 2020 roku. • 14 496 395 zł w 2019 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -15 891 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 321 914 zł w 2021 roku. • 4 025 080 zł w 2020 roku. • 732 821 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Luminex wynosi 17 862 158 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 148 935 zł a 42 845 877 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 176 385 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 17 862 158 zł w 2021 roku. • 31 122 038 zł w 2020 roku. • 15 163 951 zł w 2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Luminex wynosi 1,33 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
34 580 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 325 692 zł w
2021 roku. • 3 868 976 zł w
2020 roku. • 783 784 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Luminex wynosi 63 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 63 os. w 2021 roku. • 65 os. w 2020 roku. • 65 os. w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Luminex wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2021 roku. • 2,85% w 2020 roku. • 2,86% w 2019 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Luminex wynosi 0,19%. To oznacza, że firma ma szansę 0,19% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,033% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,19% w 2021 roku. • 0,05% w 2020 roku. • 0,08% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Luminex charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Luminex wynosi 356 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 169 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 683 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 169 tys. zł a 683 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
50 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 356 tys. zł w 2021 roku. • 774 tys. zł w 2020 roku. • 476 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 169 tys. zł w 2021 roku. • 533 tys. zł w 2020 roku. • 118 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 683 tys. zł w 2021 roku. • 1,18 mln zł w 2020 roku. • 895 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Luminex wyniosły
15 739 729
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-853 389 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
6.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku •
0% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Luminex wyniosła 6 458 644 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 408 893 zł.
a
ktywa trwałe to 1 049 751 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 458 644 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 926 731 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 531 914 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -20 988 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 458 644 zł w 2021 roku. • 6 825 806 zł w 2020 roku. • 5 716 125 zł w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 86%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 12.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Luminex wyniosły 4 926 731 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 458 644 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 76%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 565 129 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 926 731 zł w 2021 roku • 2 590 726 zł w 2020 roku • 2 291 589 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 8.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 76% w 2021 roku • 38% w 2020 roku • 40% w 2019 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Luminex wykazała przychody na poziomie 17 138 351 zł.
Organizacja zarobiła 1 321 914 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 321 914 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku
Organizacja Luminex wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Brak danych
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 97 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 185 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-97
dni względem terminu
4
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−6 mies. 5 dni13-04-2022
2020
−5 mies.18-05-2021
2019
−5 mies. 18 dni30-04-2020
2018
−3 mies. 11 dni05-04-2019
2017
+3 mies. 27 dni09-11-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki