Organizacja Sema - Print 2 osiągnęła 37 542 511 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 37 372 177 zł. Pozostałe przychody to 170 334 zł.
Całkowite koszty wyniosły 31 897 277 zł.
Zysk netto wyniósł 5 474 900 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 214 728 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 37 542 511 zł w 2020 roku. • 31 583 801 zł w 2019 roku. • 31 628 406 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 839 082 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 5 474 900 zł w 2020 roku. • 3 295 067 zł w 2019 roku. • 3 870 736 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Sema - Print 2 wynosi 54 487 625 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7 559 686 zł a 93 856 277 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 6 117 042 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 54 487 625 zł w 2020 roku. • 39 237 752 zł w 2019 roku. • 40 679 308 zł w 2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Sema - Print 2 wynosi 5,42 mln zł.
EBITDA Sema - Print 2 wynosi 5,71 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
663 369 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 5 422 462 zł w
2020 roku. • 3 307 628 zł w
2019 roku. • 3 758 637 zł w
2018 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
659 833 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 5 705 195 zł w
2020 roku. • 3 485 987 zł w
2019 roku. • 3 902 295 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Sema - Print 2 wynosi 86 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 86 os. w 2020 roku. • 82 os. w 2019 roku. • 77 os. w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Sema - Print 2 wynosi 2,78%. To oznacza, że firma ma szansę 2,78% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,695% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,78% w 2020 roku. • 2,80% w 2019 roku. • 2,80% w 2018 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Sema - Print 2 wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2020 roku. • 0,05% w 2019 roku. • 0,07% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Sema - Print 2 charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Sema - Print 2 wynosi 1,27 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 813 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,02 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 813 tys. zł a 2,02 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
139 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,27 mln zł w 2020 roku. • 909 tys. zł w 2019 roku. • 866 tys. zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 813 tys. zł w 2020 roku. • 496 tys. zł w 2019 roku. • 555 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,02 mln zł w 2020 roku. • 1,33 mln zł w 2019 roku. • 1,26 mln zł w 2018 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
797 870 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 6 666 778 zł w 2020 roku • 4 651 456 zł w 2019 roku • 4 143 550 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2020 roku •
17% w 2019 roku •
15% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Sema - Print 2 wyniosła 16 308 120 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 358 430 zł.
a
ktywa trwałe to 6 949 690 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 16 308 120 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 228 538 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 079 582 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 585 337 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 16 308 120 zł w 2020 roku. • 12 790 018 zł w 2019 roku. • 11 365 927 zł w 2018 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 34%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 54%.
Marża operacyjna wyniosła 15%.
Marża netto wyniosła 15%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Sema - Print 2 wyniosły 6 228 538 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 16 308 120 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 38%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 873 030 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 228 538 zł w 2020 roku • 6 121 197 zł w 2019 roku • 5 884 915 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 38% w 2020 roku • 48% w 2019 roku • 52% w 2018 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Sema - Print 2 wykazała przychody na poziomie 37 542 511 zł.
Organizacja zarobiła 5 474 900 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 5 474 900 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku