PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-INŻYNIERYJNE "SANMEL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ
KRS
0000039543
NIP
8740003554
REGON
870511362

Podmiot wykreślony z KRS: 26.05.2021

Podsumowanie

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
139 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
0
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
-139 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
0
Info
Województwo
KUJAWSKO-POMORSKIE
Miejscowość
BRODNICA
Adres
ŚWIERKOWA, 3
Kod pocztowy
87-300
Rejestracja
2001-08-29
Rozpoczęcie działalności
1991-06-20
Kapitał zakładowy
56000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W TORUNIU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI W RAZIE POWOŁANIA ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO JEST UPOWAŻNIONY PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W RAZIE POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENI ŁĄCZNIE DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU.
Postępowanie upadłościowe
Tak
Organ nadzoru
RADA NADZORCZA
Branże
Roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczychProdukcja wyrobów z aluminium i stopów aluminiumSprzedaż hurtowa i detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliProdukcja pozostałych wyrobów z betonu, gipsu i cementuPośrednictwo w obrocie nieruchomościamiProdukcja wyrobów dla budownictwa z tworzyw sztucznychPosadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścianProdukcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwaRoboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnychMalowanie i szklenieRealizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynkówPozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowaneObiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowaniaDziałalność związana z tłumaczeniamiPrzygotowanie terenu pod budowęWykonywanie wykopów i wierceń geologiczno-inżynierskichWynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetekProdukcja masy betonowej prefabrykowanejRoboty związane z budową obiektów inżynierii wodnejSprzedaż hurtowa i detaliczna motocykli, ich naprawa i konserwacja oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna części i akcesoriów do nichProdukcja zaprawy murarskiejProdukcja urządzeń napromieniowujących, sprzętu elektromedycznego i elektroterapeutycznegoSprzedaż hurtowa i detaliczna pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliProdukcja metalowych elementów stolarki budowlanejWykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowychRozbiórka i burzenie obiektów budowlanychWykonywanie instalacji elektrycznychWynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymiProdukcja wyrobów budowlanych z gipsuDziałalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleniDziałalność fotograficznaWynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowaneProdukcja cementu wzmocnionego włóknemZakładanie stolarki budowlanejDzierżawa własności intelektualnej i podobnych produktów, z wyłączeniem prac chronionych prawem autorskimDziałalność usługowa wspomagająca transport lądowyTransport drogowy towarówMagazynowanie i przechowywanie pozostałych towarówPozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnychDziałalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo technicznePozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowaneRoboty związane z budową dróg i autostradDziałalność w zakresie architekturyProdukcja wyrobów budowlanych z betonuDziałalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresówRoboty związane z budową mostów i tuneliProdukcja wyrobów z tworzyw sztucznychProdukcja konstrukcji metalowych i ich częściBadania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznychWydobywanie żwiru i piasku; wydobywanie gliny i kaolinuObiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowaniaProdukcja wapna i gipsuTynkowanieKonserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykliProdukcja cementuWykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnychRoboty związane z budową dróg szynowych i kolei podziemnejWynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczychRoboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczychRoboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznychWykonywanie konstrukcji i pokryć dachowychRoboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie indziej niesklasyfikowaneWykonywanie pozostałych instalacji budowlanychPola kempingowe (włączając pola dla pojazdów kempingowych) i pola namiotoweWynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń budowlanych

Podstawowe wyniki finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej osiągnęła 0 zł przychodów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody operacyjne wyniosły 0 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite koszty wyniosły 139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Strata netto wyniosła 139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -46 618 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 0 zł w 2021 roku.
• 782 031 zł w 2020 roku.
• 1026 zł w 2019 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -15 473 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• -139 139 zł w 2021 roku.
• -152 559 zł w 2020 roku.
• -47 273 zł w 2019 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacunkowa wycena organizacji Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 0 zł a 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 31 079 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 0 zł w 2021 roku.
• 521 354 zł w 2020 roku.
• 684 zł w 2019 roku.

EBIT i EBITDA

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi -139 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi -139 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi 15 473 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• -139 139 zł w 2021 roku.
• 215 117 zł w 2020 roku.
• -47 273 zł w 2019 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi 15 473 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• -139 139 zł w 2021 roku.
• 215 117 zł w 2020 roku.
• -47 273 zł w 2019 roku.

Zatrudnienie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Brak danych o zatrudnieniu.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zatrudnienie maleje w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 — 2 os. (szac.) w 2020 roku.
• 0 — 2 os. (szac.) w 2019 roku.
• 0 — 2 os. (szac.) w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Ryzyko zamknięcia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi 60,1%. To oznacza, że firma ma szansę 60,1% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podwyższone ryzyko zamknięcia wymaga szczególnej uwagi i potencjalnych działań naprawczych.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 14,98% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło:
• 60,1% w 2021 roku.
• 60,1% w 2020 roku.
• 60,1% w 2019 roku.

Ryzyko niewypłacalności

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi 55,8%. To oznacza, że firma ma szansę 55,8% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 10,03% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 55,8% w 2021 roku.
• 55,9% w 2020 roku.
• 56,5% w 2019 roku.

Wiarygodność firmy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2021 roku.
• Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2020 roku.
• Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2019 roku.

Kredyt kupiecki

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki dla Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wynosi 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 0 zł w 2021 roku.
• 0 zł w 2020 roku.
• 0 zł w 2019 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 0 zł w 2021 roku.
• 0 zł w 2020 roku.
• 0 zł w 2019 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny kredyt wynosił:
• 0 zł w 2021 roku.
• 32 tys. zł w 2020 roku.
• 0 tys. zł w 2019 roku.

Wynagrodzenia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Koszty operacyjne Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wyniosły 139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi -17 703 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 0 zł w 2021 roku
• 10 496 zł w 2020 roku
• 34 078 zł w 2019 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi 6.7 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 0% w 2021 roku
• 2% w 2020 roku
• 71% w 2019 roku

Bilans

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość aktywów Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wyniosła 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość pasywów wyniosła 139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 11 527 110 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
k
apitał (fundusz) własny to -11 387 971 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -659 951 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie:
• 139 139 zł w 2021 roku.
• 139 139 zł w 2020 roku.
• 3 874 633 zł w 2019 roku.

Rentowność

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -100%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -24.2 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie.

Zadłużenie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wyniosły 11 527 110 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8,285%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -993 856 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 11 527 110 zł w 2021 roku
• 11 527 110 zł w 2020 roku
• 15 110 045 zł w 2019 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1931.8 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 8285% w 2021 roku
• 8285% w 2020 roku
• 390% w 2019 roku

Podatek dochodowy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wykazała przychody na poziomie 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zarobiła -139 139 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -139 139 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 0 zł w 2021 roku
• 0 zł w 2020 roku
• 0 zł w 2019 roku

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Budowlano-Inżynieryjne Sanmel W Upadłości Likwidacyjnej wykazała zysk netto większy niż 8% organizacji z branży "Roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych".
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 24% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 99% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 3% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 27% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 8% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 0% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 24% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 99% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 3% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2021 wynosił on 0%.

Sprawozdania finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sprawozdania finansowe były składane średnio 200 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 255 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2021
−8 mies. 15 dni
2020
−7 mies. 11 dni
2019
−8 mies. 4 dni
2018
−2 mies. 21 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem od 16.07.2010 jest Gajewski Eugeniusz kontrolujący 11% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem w okresie od 15.07.2005 do 16.07.2010 był Gajewski Eugeniusz kontrolując 11% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W okresie od 29.08.2001 do 15.07.2005 najwięcej udziałów posiadał Gajewski Eugeniusz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 10%.

Reprezentacja


Podobne organizacje do PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-INŻYNIERYJNE "SANMEL"