Organizacja Farma Wiatrowa Drawsko II osiągnęła 5 660 562 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 654 187 zł. Pozostałe przychody to 6375 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 243 045 zł.
Zysk netto wyniósł 411 143 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 808 652 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 660 562 zł w 2024 roku. • 8 083 029 zł w 2023 roku. • 3 430 214 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 62 609 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 411 143 zł w 2024 roku. • 1 777 262 zł w 2023 roku. • 1 969 640 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 8 329 852 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 911 573 zł a 15 528 392 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 189 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 329 852 zł w 2024 roku. • 15 100 951 zł w 2023 roku. • 11 435 638 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 2,39 mln zł.
EBITDA Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 3,98 mln zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Farma Wiatrowa Drawsko II mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,216% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2024 roku. • 2,82% w 2023 roku. • 3,27% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 0,25%. To oznacza, że firma ma szansę 0,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,25% w 2024 roku. • 0,18% w 2023 roku. • 0,20% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Farma Wiatrowa Drawsko II charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Farma Wiatrowa Drawsko II wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 776 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 776 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 776 tys. zł w 2024 roku. • 694 tys. zł w 2023 roku. • 394 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Farma Wiatrowa Drawsko II wyniosły
3 263 800
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Farma Wiatrowa Drawsko II wyniosła 38 095 701 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 790 513 zł.
a
ktywa trwałe to 36 305 188 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 38 095 701 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 34 213 603 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 882 098 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5 407 336 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 38 095 701 zł w 2024 roku. • 39 370 578 zł w 2023 roku. • 47 972 845 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 11%.
Marża operacyjna wyniosła 42%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -9.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Farma Wiatrowa Drawsko II wyniosły 34 213 603 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 38 095 701 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 90%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 847 790 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 34 213 603 zł w 2024 roku • 35 899 623 zł w 2023 roku • 46 279 151 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 90% w 2024 roku • 91% w 2023 roku • 96% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Farma Wiatrowa Drawsko II wykazała przychody na poziomie 5 660 562 zł.
Organizacja zarobiła 521 627 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 110 484 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 411 143 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 15 783 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 110 484 zł w 2024 roku • 98 174 zł w 2023 roku • 73 060 zł w 2022 roku