Organizacja Nova-Inwestycje osiągnęła 12 607 119 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 12 422 583 zł. Pozostałe przychody to 184 536 zł.
Całkowite koszty wyniosły 10 444 282 zł.
Zysk netto wyniósł 1 978 301 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 684 713 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 12 607 119 zł w 2020 roku. • 10 476 231 zł w 2019 roku. • 10 626 458 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -169 798 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 978 301 zł w 2020 roku. • 2 551 989 zł w 2019 roku. • 2 342 203 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Nova-Inwestycje wynosi 81 303 946 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
18 910 678 zł a 346 591 974 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 495 406 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 81 303 946 zł w 2020 roku. • 80 694 378 zł w 2019 roku. • 78 041 396 zł w 2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Nova-Inwestycje wynosi 2,58 mln zł.
EBITDA Nova-Inwestycje wynosi 4,74 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
218 648 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 578 213 zł w
2020 roku. • 3 175 105 zł w
2019 roku. • 3 095 765 zł w
2018 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
265 905 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 736 190 zł w
2020 roku. • 5 417 117 zł w
2019 roku. • 5 394 376 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Nova-Inwestycje wynosi 5 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2020 roku. • 5 os. w 2019 roku. • 5 os. w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Nova-Inwestycje wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2020 roku. • 2,86% w 2019 roku. • 2,86% w 2018 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Nova-Inwestycje wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2020 roku. • 0,03% w 2019 roku. • 0,03% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Nova-Inwestycje charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Nova-Inwestycje wynosi 4 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 378 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 17,33 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 378 tys. zł a 17,33 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
209 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4 mln zł w 2020 roku. • 3,99 mln zł w 2019 roku. • 3,74 mln zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 378 tys. zł w 2020 roku. • 314 tys. zł w 2019 roku. • 319 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 17,33 mln zł w 2020 roku. • 16,93 mln zł w 2019 roku. • 16,42 mln zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
327 777
zł.
Koszty operacyjne Nova-Inwestycje wyniosły
9 844 370
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
8695 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 327 777 zł w 2020 roku • 290 685 zł w 2019 roku • 288 156 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3% w 2020 roku •
4% w 2019 roku •
4% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Nova-Inwestycje wyniosła 94 651 129 zł.
a
ktywa obrotowe to 22 289 932 zł.
a
ktywa trwałe to 72 361 197 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 94 651 129 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8 003 135 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 86 647 994 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 276 139 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 94 651 129 zł w 2020 roku. • 92 419 481 zł w 2019 roku. • 90 166 169 zł w 2018 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 21%.
Marża netto wyniosła 16%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Nova-Inwestycje wyniosły 8 003 135 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 94 651 129 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -14 692 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 8 003 135 zł w 2020 roku • 7 749 789 zł w 2019 roku • 8 048 465 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2020 roku • 8% w 2019 roku • 9% w 2018 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Nova-Inwestycje wykazała przychody na poziomie 12 607 119 zł.
Organizacja zarobiła 2 760 327 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 782 026 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 978 301 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 28% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -28 895 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 782 026 zł w 2020 roku • 918 370 zł w 2019 roku • 1 002 284 zł w 2018 roku
Organizacja Nova-Inwestycje wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 97% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 95% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 25% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2020 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 79 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 126 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-79
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−4 mies. 6 dni11-06-2021
2019
−3 mies. 28 dni19-06-2020
2018
−1 mies. 5 dni10-06-2019
2017
−1 mies. 7 dni08-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki