SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY WSPÓLNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY WSPÓLNIE Z PROKURENTEM.
Projektowanie i realizacja sieci światłowodowych oraz miedzianych.|Budowa stacji bazowych i modernizacja istniejących sieci.|Przygotowanie dokumentacji techniczno-ekonomicznej oraz kosztorysów.|Zarządzanie projektami budowlanymi w zakresie telekomunikacji.|Obsługa inwestycji w zakresie infrastruktury sieci Mobile.
Leverage Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w zakresie technologii i doradztwa w obszarze telekomunikacji, która powstała w 2009 roku. W skład zespołu wchodzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, w tym inżynierowie, projektanci oraz kierownicy projektów. Zmienność potrzeb oraz wymagania przemysłu telekomunikacyjnego stały się kluczowymi czynnikami w kierunku rozwoju oferty usługowej firmy, koncentrując się na inwestycjach związanych z sieciami światłowodowymi. Leverage oferuje kompleksowe usługi, obejmujące cały proces realizacji projektów telekomunikacyjnych - od tworzenia koncepcji, przez opracowanie dokumentacji, aż po budowę i modernizację sieci. W portfolio firmy znajdują się liczne projekty dla zarówno polskich, jak i międzynarodowych klientów, w tym dla renomowanych marek takich jak T-Mobile, Orange oraz IBM. Dodatkowo, Leverage dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz urządzeniami pomiarowymi, co pozwala na efektywne zarządzanie i realizację złożonych przedsięwzięć budowlanych i telekomunikacyjnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Leverage osiągnęła 25 660 275 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 25 660 099 zł. Pozostałe przychody to 177 zł.
Całkowite koszty wyniosły 26 108 934 zł.
Strata netto wyniosła 448 835 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 365 955 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 25 660 275 zł w 2024 roku. • 18 277 722 zł w 2023 roku. • 26 478 980 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -70 652 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -448 835 zł w 2024 roku. • -846 926 zł w 2023 roku. • 233 847 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Leverage wynosi 18 270 715 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 64 150 689 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 352 774 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 18 270 715 zł w 2024 roku. • 13 432 187 zł w 2023 roku. • 19 360 125 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Leverage wynosi -447 tys. zł.
EBITDA Leverage wynosi -326 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
71 801 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -447 107 zł w
2024 roku. • -846 965 zł w
2023 roku. • 406 841 zł w
2021 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
54 486 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -325 903 zł w
2024 roku. • -721 152 zł w
2023 roku. • 500 840 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Leverage wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 68 os. w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Leverage wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,013% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku. • 2,82% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Leverage wynosi 1,24%. To oznacza, że firma ma szansę 1,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,170% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,24% w 2024 roku. • 2,14% w 2023 roku. • 0,24% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Leverage charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 3 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Leverage wynosi 401 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,03 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,03 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
50 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 401 tys. zł w 2024 roku. • 294 tys. zł w 2023 roku. • 391 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 47 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,03 mln zł w 2024 roku. • 731 tys. zł w 2023 roku. • 1,06 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 590 190
zł.
Koszty operacyjne Leverage wyniosły
26 107 206
zł.
Wynagrodzenia stanowią
18%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
644 877 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 590 190 zł w 2024 roku • 4 765 184 zł w 2023 roku • 8 012 861 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
18% w 2024 roku •
25% w 2023 roku •
31% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Leverage wyniosła 10 725 562 zł.
a
ktywa obrotowe to 10 485 547 zł.
a
ktywa trwałe to 240 015 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 725 562 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 173 742 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 551 820 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 432 451 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 725 562 zł w 2024 roku. • 6 448 565 zł w 2023 roku. • 5 183 792 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -29%.
Marża operacyjna wyniosła -2%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Leverage wyniosły 9 173 742 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 725 562 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 86%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 252 541 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 173 742 zł w 2024 roku • 4 785 846 zł w 2023 roku • 4 154 346 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 86% w 2024 roku • 74% w 2023 roku • 80% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Leverage wykazała przychody na poziomie 25 660 275 zł.
Organizacja zarobiła -448 835 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -448 835 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1335 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 171 979 zł w 2021 roku
Organizacja Leverage wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 9% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 87% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 81% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 9% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 140 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 261 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+140
dni względem terminu
2
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 21 dni02-04-2026
2021
−15 dni30-09-2022
2020
+2 mies. 17 dni31-12-2021
2019
+8 mies. 25 dni07-07-2021
2018
−1 mies. 26 dni20-05-2019
2017
+10 mies. 6 dni17-05-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Naumiuk Grzegorz posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Lipiński Jerzy posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
NaN% firmy.
Największym udziałowcem od 10.12.2025 jest Naumiuk Grzegorz kontrolujący 50% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 22.10.2019 do 10.12.2025: • Naumiuk Grzegorz (50% udziałów) • Gębala Jakub (50% udziałów)
W okresie od 07.03.2017 do 22.10.2019 najwięcej udziałów posiadał Jac Adam. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.