SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
UPRAWNIONYM DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI JEST KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI SAMODZIELNIE. W RAZIE USTANOWIENIA PROKURY - PROKURENT REPREZENTUJE SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO W PRZYPADKU PROKURY SAMOISTNEJ LUB Z INNYM PROKURENTEM - W PRZYPADKU USTANOWIENIA PROKURY ŁĄCZNEJ.
Produkcja maszyn i urządzeń do obróbki kabli|Ultradźwiękowe i oporowe systemy zgrzewania metali|Systemy dozowania i odmierzania żywic|Wtryskarki niskociśnieniowe z technologią hotmelt moulding|Projektowanie specjalnych maszyn do obróbki kabli
TECHSPEED BENDKOWSKI, MAZUR to firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie obróbki kabli oraz wiązek kablowych. Od 2015 roku, przedsiębiorstwo produkuje własne maszyny, które znalazły zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych. W ofercie znajdują się ultradźwiękowe oraz oporowe systemy zgrzewania, które są wykorzystywane do łączenia metali nieżelaznych w różnych aplikacjach. Dozowanie żywic oraz mas jednoskładnikowych i dwuskładnikowych to kolejne istotne usługi, które TECHSPEED oferuje, umożliwiając precyzyjne wypełnianie oraz uszczelnianie. Dodatkowo, firma proponuje nowoczesne wtryskarki niskociśnieniowe, gdzie innowacyjna technologia hotmelt moulding znajduje zastosowanie w obtrysku termotopliwym. TECHSPEED wyróżnia się także projektowaniem i budowaniem maszyn specjalnych, które są dostosowane do specyficznych operacji obróbczych związanych z kablami.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Techspeed Bendkowski osiągnęła 15 355 398 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 15 230 002 zł. Pozostałe przychody to 125 396 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 230 002 zł.
Zysk netto wyniósł 0 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -390 827 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 15 355 398 zł w 2025 roku. • 18 196 221 zł w 2024 roku. • 22 812 782 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają stałą tendencję w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Techspeed Bendkowski wynosi 11 993 915 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 38 388 495 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 217 448 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 993 915 zł w 2025 roku. • 13 635 301 zł w 2024 roku. • 17 048 975 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Techspeed Bendkowski wynosi 1,03 mln zł.
EBITDA Techspeed Bendkowski wynosi 1,39 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
55 891 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 025 894 zł w
2025 roku. • 893 846 zł w
2024 roku. • 1 248 721 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
29 180 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 386 990 zł w
2025 roku. • 1 254 470 zł w
2024 roku. • 1 732 941 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Techspeed Bendkowski wynosi 17 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 17 os. w 2025 roku. • 20 os. w 2024 roku. • 23 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Techspeed Bendkowski wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2025 roku. • 2,83% w 2024 roku. • 2,82% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Techspeed Bendkowski wynosi 0,49%. To oznacza, że firma ma szansę 0,49% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,019% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,49% w 2025 roku. • 0,52% w 2024 roku. • 0,49% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Techspeed Bendkowski charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Techspeed Bendkowski wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 609 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 609 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 609 tys. zł w 2025 roku. • 721 tys. zł w 2024 roku. • 897 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 674 077
zł.
Koszty operacyjne Techspeed Bendkowski wyniosły
14 204 108
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
121 720 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 674 077 zł w 2025 roku • 2 383 603 zł w 2024 roku • 2 363 815 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2025 roku •
14% w 2024 roku •
11% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Techspeed Bendkowski wyniosła 14 884 137 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 197 334 zł.
a
ktywa trwałe to 9 686 802 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 884 137 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 12 541 493 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 342 644 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 992 363 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 884 137 zł w 2025 roku. • 15 051 703 zł w 2024 roku. • 15 825 969 zł w 2023 roku.
Rentowność
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Techspeed Bendkowski wyniosły 12 541 493 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 884 137 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 84%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 934 892 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 12 541 493 zł w 2025 roku • 13 045 721 zł w 2024 roku • 13 372 030 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 84% w 2025 roku • 87% w 2024 roku • 84% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Techspeed Bendkowski wykazała przychody na poziomie 15 355 398 zł.
Organizacja zarobiła 0 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 0 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za NaN% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Techspeed Bendkowski wykazała zysk netto większy niż 37% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami".
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 37% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 98% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 72% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 103 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 81 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-103
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 21 dni25-04-2026
2024
−2 mies. 16 dni30-04-2025
2023
−2 mies. 24 dni22-04-2024
2022
−2 mies. 17 dni29-04-2023
2021
−5 mies. 13 dni05-05-2022
2020
−5 mies. 18 dni30-04-2021
2019
−4 mies. 22 dni26-05-2020
2018
−2 mies. 17 dni29-04-2019
2017
−2 mies. 1 dni15-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki