Produkcja opakowań premium i materiałów marketingowych|Wykorzystanie technologii druku cyfrowego|Realizacja projektów w małych i dużych nakładach|Dostosowywanie ofert do indywidualnych potrzeb klientów|Zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży
Mellow to wiodąca drukarnia premium, która od 1998 roku dostarcza unikalne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania, skupiając się głównie na produkcji opakowań oraz materiałów marketingowych. Zespół doświadczonych specjalistów, wielu z nich z firmą od samego początku, nieustannie rozwija ofertę, aby sprostać różnorodnym wymaganiom rynku. W przeciągu ponad 20-letniej historii firma przeszła znaczącą transformację z niewielkiej agencji reklamowej w nowoczesne przedsiębiorstwo, które dysponuje wysokiej jakości technologią druku cyfrowego. Mellow wyróżnia się bogatym parkiem maszynowym, który pozwala na realizację projektów od pojedynczych egzemplarzy aż po masowe produkcje. Strategiczne inwestycje w nowoczesne urządzenia umożliwiają im oferowanie nie tylko standardowych, ale również niestandardowych rozwiązań, które wyróżniają się na tle konkurencji. Celem Mellow jest dostarczanie klientom produktów, które skutecznie oddają charakter ich marki i przyciągają uwagę odbiorców. Połączenie innowacyjnych technologii z rzemiosłem sprawia, że Mellow jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania swoich klientów, co potwierdzają liczne sukcesy i pozytywne opinie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Mellow osiągnęła 13 180 278 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 179 563 zł. Pozostałe przychody to 716 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 952 935 zł.
Zysk netto wyniósł 226 627 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3841 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 180 278 zł w 2025 roku. • 12 907 212 zł w 2024 roku. • 13 215 391 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 18 765 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 226 627 zł w 2025 roku. • -620 232 zł w 2024 roku. • 216 176 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Mellow wynosi 10 244 922 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
551 560 zł a 32 950 696 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 316 962 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 244 922 zł w 2025 roku. • 10 580 349 zł w 2024 roku. • 12 115 680 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Mellow wynosi 632 tys. zł.
EBITDA Mellow wynosi 2,43 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
65 471 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 632 358 zł w
2025 roku. • -196 752 zł w
2024 roku. • 362 785 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
205 853 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 430 641 zł w
2025 roku. • 1 466 848 zł w
2024 roku. • 2 004 202 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Mellow wynosi 52 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 52 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 53 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Mellow wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Mellow wynosi 0,42%. To oznacza, że firma ma szansę 0,42% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,024% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,42% w 2025 roku. • 1,41% w 2024 roku. • 0,51% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Mellow charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Mellow wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 527 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 527 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
53 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 94 tys. zł w 2024 roku. • 112 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 527 tys. zł w 2025 roku. • 527 tys. zł w 2024 roku. • 651 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 085 155
zł.
Koszty operacyjne Mellow wyniosły
12 547 204
zł.
Wynagrodzenia stanowią
25%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
385 644 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 085 155 zł w 2025 roku • 2 958 238 zł w 2024 roku • 2 794 340 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
25% w 2025 roku •
23% w 2024 roku •
22% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Mellow wyniosła 10 682 040 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 459 781 zł.
a
ktywa trwałe to 8 222 259 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 682 040 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 946 627 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 735 413 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 402 576 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 682 040 zł w 2025 roku. • 10 224 507 zł w 2024 roku. • 12 344 635 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Mellow wyniosły 9 946 627 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 682 040 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 93%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 928 686 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 946 627 zł w 2025 roku • 7 590 452 zł w 2024 roku • 9 090 349 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 93% w 2025 roku • 74% w 2024 roku • 74% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Mellow wykazała przychody na poziomie 13 180 278 zł.
Organizacja zarobiła 226 627 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 226 627 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku