Organizacja Produkcyjno Usługowo Fenix osiągnęła 20 139 880 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 20 040 720 zł. Pozostałe przychody to 99 161 zł.
Całkowite koszty wyniosły 18 814 350 zł.
Zysk netto wyniósł 1 226 370 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 877 126 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 20 139 880 zł w 2025 roku. • 31 803 504 zł w 2024 roku. • 16 708 099 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 175 196 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 226 370 zł w 2025 roku. • 928 488 zł w 2024 roku. • 926 071 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 25 163 529 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 831 463 zł a 50 349 701 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 458 318 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 25 163 529 zł w 2025 roku. • 30 819 437 zł w 2024 roku. • 20 049 799 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 1,43 mln zł.
EBITDA Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 1,73 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 20 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 20 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,214% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,073% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Produkcyjno Usługowo Fenix charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno Usługowo Fenix wynosi 1,1 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 215 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,9 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 215 tys. zł a 2,9 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
144 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,1 mln zł w 2025 roku. • 1,13 mln zł w 2024 roku. • 869 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 215 tys. zł w 2025 roku. • 167 tys. zł w 2024 roku. • 179 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,9 mln zł w 2025 roku. • 2,6 mln zł w 2024 roku. • 2,29 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 423 332
zł.
Koszty operacyjne Produkcyjno Usługowo Fenix wyniosły
18 609 856
zł.
Wynagrodzenia stanowią
18%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
489 047 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 423 332 zł w 2025 roku • 3 185 839 zł w 2024 roku • 2 543 186 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
18% w 2025 roku •
10% w 2024 roku •
16% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno Usługowo Fenix wyniosła 9 893 784 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 072 862 zł.
a
ktywa trwałe to 820 922 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 893 784 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 785 167 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 108 617 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 061 803 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 893 784 zł w 2025 roku. • 8 199 045 zł w 2024 roku. • 7 875 990 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 12%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 13%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Produkcyjno Usługowo Fenix wyniosły 785 167 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 893 784 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -57 466 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 785 167 zł w 2025 roku • 328 181 zł w 2024 roku • 933 614 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 5.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2025 roku • 4% w 2024 roku • 12% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Produkcyjno Usługowo Fenix wykazała przychody na poziomie 20 139 880 zł.
Organizacja zarobiła 1 518 525 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 292 155 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 226 370 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 41 736 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 292 155 zł w 2025 roku • 207 745 zł w 2024 roku • 203 891 zł w 2023 roku
Organizacja Produkcyjno Usługowo Fenix wykazała zysk netto większy niż 77% organizacji z branży "Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 86% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 77% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 87% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 15% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 86% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 106 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-106
dni względem terminu
7
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−1 mies. 19 dni27-05-2025
2023
−20 dni25-06-2024
2022
−3 mies. 16 dni31-03-2023
2021
−4 mies. 2 dni15-06-2022
2020
−4 mies. 21 dni27-05-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Fenig Jan posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Fenig Maria posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.