SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000414366 NIP 6762453909 REGON 122529140

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
500 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
1,1 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
17 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
721 tys.
Info
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Miejscowość
KRAKÓW
Rejestracja
2012-03-16
Kapitał zakładowy
5000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODEJMOWANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI, W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO UPRAWNIENI SĄ: PREZES ZARZĄDU ORAZ WICEPREZES ZARZĄDU - KAŻDY Z NICH SAMODZIELNIE, ALBO DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU - DZIAŁAJĄC ŁĄCZNIE, BĄDŹ CZŁONEK ZARZĄDU - DZIAŁAJĄCY Z PROKURENTEM, ZAŚ W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - UPRAWNIONY JEST JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE.
Branże
Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnychSprzedaż hurtowa kwiatów i roślinSprzedaż hurtowa herbaty, kawy, kakao i przyprawZarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenieSprzedaż detaliczna wyrobów tytoniowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepachNiespecjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowychSprzedaż hurtowa wyrobów tytoniowychSprzedaż hurtowa odzieży i obuwiaTransport drogowy towarówSpecjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowychPozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowanaSprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnychPośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w radio i telewizjiSprzedaż hurtowa napojów bezalkoholowychSprzedaż hurtowa napojów alkoholowychSprzedaż hurtowa pozostałych artykułów użytku domowegoSprzedaż detaliczna napojów alkoholowych i bezalkoholowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepachPozostałe sprzątanieDziałalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleniRoboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnychSprzedaż hurtowa cukru, czekolady, wyrobów cukierniczych i piekarskichSprzedaż hurtowa perfum i kosmetykówPośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w pozostałych mediachPośrednictwo w obrocie nieruchomościamiPozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskamiSprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowychWynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymiSprzedaż hurtowa pozostałej żywności, włączając ryby, skorupiaki i mięczakiSprzedaż hurtowa wyrobów tekstylnychPośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach drukowanychPozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowanaKupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunekPośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych (Internet)Działalność agencji reklamowych

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Smaki osiągnęła 1 120 448 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 1 120 448 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 1 103 460 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 16 988 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 110 160 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 1 120 448 zł w 2018 roku.
• 803 350 zł w 2017 roku.
• 900 129 zł w 2016 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 25 039 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 16 988 zł w 2018 roku.
• 20 062 zł w 2017 roku.
• -33 091 zł w 2016 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Smaki wynosi 721 486 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 85 525 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 721 486 zł w 2018 roku.
• 577 090 zł w 2017 roku.
• 550 435 zł w 2016 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Smaki wynosi 19 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Smaki wynosi 23 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 25 992 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 18 894 zł w 2018 roku.
• 20 062 zł w 2017 roku.
• -33 091 zł w 2016 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 22 542 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 23 494 zł w 2018 roku.
• 24 662 zł w 2017 roku.
• -21 590 zł w 2016 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie Smaki wynosi 4 osoby.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 4 os. w 2018 roku.
• 4 os. w 2017 roku.
• 0 - 2 os. (szac.) w 2016 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 5 obwieszczeń dotyczących organizacji Smaki. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 27 września 2023.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 13 grudnia 2024 (MSiG nr 242/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
5 obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
  1. Poz. 46424. SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w Krakowie. KRS 0000414366. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16 marca 2012 r., sygn. akt XI Ns-Rej. KRS 27390/23/714. [BMSiG-46031/2023]
    UWAGA MSiG 187/2023 IV. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ USTAWĘ O KRAJOWYM REJESTRZE SĄDOWYM
    Sygn. sprawy: BMSiG-46031/2023 Nr ogłoszenia: 46424
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, ogłasza o wszczęciu z urzędu postępowania o rozwiązanie bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego Smaki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nr KRS 0000414366, ostatni ujawniony w Rejestrze adres siedziby: Kraków, ul. os. Piastów 12H. Wzywa się wszystkie osoby, których uzasadniony interes mógłby sprzeciwić się rozwiązaniu spółki bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego i jej wykreśleniu z Rejestru, do zgłaszania okoliczności przemawiających przeciwko rozwiązaniu w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. W przypadku stwierdzenia, że Smaki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie posiada zbywalnego majątku i faktycznie nie prowadzi działalności gospodarczej, sąd rejestrowy może orzec o rozwiązaniu tego podmiotu bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego i zarządzić jego wykreślenie z Rejestru.
Pozostałe obwieszczenia (4) - mniej istotne Zwiń pozostałe obwieszczenia
  1. Poz. 1399951. SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000414366. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.03.2012. [KR.XI NS-REJ.KRS/30865/24/774]
    Rzuć okiem MSiG 242/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KR.XI NS-REJ.KRS/30865/24/774 Nr ogłoszenia: 1399951
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 04.11.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 9 następującej treści: Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 2. miejscowość KRAKÓW ulica OS. PIASTÓW nr domu 12H kod pocztowy 31-626 poczta KRAKÓW kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość KRAKÓW kraj POLSKA
  2. Poz. 1162581. SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000414366. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.03.2012. [RDF/183284/19/147]
    MSiG 237/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/183284/19/147 Nr ogłoszenia: 1162581
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 03.12.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 7 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 02.12.2019 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  3. Poz. 1067572. SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000414366. SYSTEM, wpis do rejestru: 16.03.2012. [RDF/178132/19/493]
    MSiG 197/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/178132/19/493 Nr ogłoszenia: 1067572
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 04.10.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 6 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 04.10.2019 okres OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  4. Poz. 91146. SMAKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000414366. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 16.03.2012. [KR.XI NS-REJ.KRS/44341/17/322]
    Rzuć okiem MSiG 67/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KR.XI NS-REJ.KRS/44341/17/322 Nr ogłoszenia: 91146
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    RS W dniu 28.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 5 następującej treści: h Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentaX V. W P I S Y D cji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane osób wchodzących w skład organu wykreślić: 1 1. CURLEJ 2. AGNIESZKA MAŁGORZATA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. FERENC 2. ZBIGNIEW PIOTR 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 10.11.2017 okres OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Smaki nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Smaki wynosi 2,86%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,415% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 2,86% w 2018 roku.
• 1,53% w 2017 roku.
• 2,03% w 2016 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Smaki charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
icon custom:bullet-chevron
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku.
• Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2017 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2016 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Smaki wynosi 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 45 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 45 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 45 tys. zł w 2018 roku.
• 32 tys. zł w 2017 roku.
• 36 tys. zł w 2016 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 55 487 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Smaki wyniosły 1 101 554 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 5% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 5705 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 55 487 zł w 2018 roku
• 37 221 zł w 2017 roku
• 44 078 zł w 2016 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 0,2 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 5% w 2018 roku
• 4,8% w 2017 roku
• 4,7% w 2016 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Smaki wyniosła 500 355 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe to 18 499 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 481 856 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 500 355 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to -148 573 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 648 928 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 86 796 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 18 525 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 500 355 zł sumy bilansowej i -148 573 zł kapitału własnego w 2018 roku.
• 450 830 zł sumy bilansowej i -165 562 zł kapitału własnego w 2017 roku.
• 326 764 zł sumy bilansowej i -185 624 zł kapitału własnego w 2016 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3,4%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 1,69%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 1,52%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 14,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punkty procentowe rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Smaki wyniosły 648 928 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 500 355 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 129,7%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 68 270 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 648 928 zł w 2018 roku
• 616 392 zł w 2017 roku
• 512 387 zł w 2016 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 13,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 130% w 2018 roku
• 137% w 2017 roku
• 157% w 2016 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Smaki wynosi 0,74 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,35 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0,05, czyli same środki pieniężne pokrywają 5% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (481 856 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (648 928 zł) o 167 072 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,08 rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 0,74 w 2018 roku
• 0,69 w 2017 roku
• 0,58 w 2016 roku

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Smaki wynosi 13 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 171 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 172 dni.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -158 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -159 dni.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 84 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 39 793 zł, z czego 39 793 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 13 dni w 2018 roku
• 0,2 dnia w 2017 roku
• <0,1 dnia w 2016 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Smaki wynoszą 1 101 554 zł.
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 934 381 zł, czyli 85% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 61 561 zł, czyli 6% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 46 428 zł, czyli 4% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły:
• 1,1 mln zł w 2018 roku
• 783 tys. zł w 2017 roku
• 933 tys. zł w 2016 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Smaki wykazała przychody na poziomie 1 120 448 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 17 093 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 105 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 16 988 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 0,6% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 105 zł w 2018 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Smaki wykazała zysk netto większy niż 61% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 43% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 48% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 93% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 69% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 60% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 14% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 63% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 61% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 43% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 48% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był wyższy niż 93% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku w 2018 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 wynosił on 0,01%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 24 pozycje Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 1 116 151,07
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów 1 116 151,07
B. Koszty działalności operacyjnej 1 101 554,33
I. Amortyzacja 4 600,00
II. Zużycie materiałów i energii 37 513,95
III. Usługi obce 61 560,91
IV. Podatki i opłaty, w tym: 7 917,94
V. Wynagrodzenia 46 427,84
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: 9 058,96
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 93,48
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów 934 381,25
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 14 596,74
D. Pozostałe przychody operacyjne 4 297,06
IV. Inne przychody operacyjne 4 297,06
E. Pozostałe koszty operacyjne 0,00
III. Inne koszty operacyjne 0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 18 893,80
H. Koszty finansowe 1 800,47
I. Odsetki, w tym: 0,47
IV. inne 1 800,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 17 093,33
J. Podatek dochodowy 105,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 16 988,33

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Smaki składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 294 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 141 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2018
+4 mies. 21 dni
2017
+14 mies. 26 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Curlej Agnieszka posiada 9 udziałów, które stanowią 90% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Rożek Janusz posiada 1 udział, który stanowi 10% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 12.06.2014 jest Curlej Agnieszka kontrolująca 90% udziałów.
icon custom:bullet-chevron
Najwięksi udziałowcy w okresie od 16.03.2012 do 12.06.2014:
• Rożek Janusz (50% udziałów)
• Prostak Michał (50% udziałów)

Reprezentacja