System zamówień online dla restauracji|Zarządzanie restauracją z użyciem oprogramowania POS|Usługi promocyjne i marketingowe dla gastronomii|Integracja z platformami dostawczymi|Możliwość samodzielnej edycji strony internetowej restauracji
Restaumatic to firma, która od ponad 10 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla sektora gastronomicznego, ułatwiając restauratorom sprzedaż online poprzez dedykowane oprogramowanie. Główne usługi oferowane przez Restaumatic obejmują systemy zamówień online umożliwiające klientom składanie i płacenie za zamówienia za pośrednictwem własnej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Dodatkowo, firma zapewnia narzędzia do zarządzania restauracją, w tym integrację z platformami dostawczymi oraz system POS do efektywnego zarządzania zamówieniami i dostawami. Restaumatic prowadzi również działania marketingowe, które mają na celu zwiększenie widoczności restauracji i pozyskiwanie nowych klientów. Dzięki oferowanym usługom restauratorzy mogą oszczędzać na prowizjach z portali dostawczych, zwiększać zyski oraz budować pozytywny wizerunek swoich lokali.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Restaumatic osiągnęła 35 391 901 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 34 833 791 zł. Pozostałe przychody to 558 110 zł.
Całkowite koszty wyniosły 32 233 552 zł.
Zysk netto wyniósł 3 158 349 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
5 141 176 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 35 391 901 zł w 2025 roku. • 30 736 664 zł w 2024 roku. • 25 109 549 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
4 192 355 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 158 349 zł w 2025 roku. • -28 593 zł w 2024 roku. • -5 226 361 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Restaumatic wynosi 48 238 423 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
13 367 979 zł a 85 164 196 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
11 274 048 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 48 238 423 zł w
2025 roku. • 30 061 337 zł w
2024 roku. • 25 690 327 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Restaumatic wynosi 3,13 mln zł.
EBITDA Restaumatic wynosi 3,87 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
4 377 184 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 133 732 zł w
2025 roku. • 740 064 zł w
2024 roku. • -5 620 637 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
4 586 416 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 870 512 zł w
2025 roku. • 1 188 947 zł w
2024 roku. • -5 302 320 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Restaumatic wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 131 os. w 2024 roku. • 142 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 28 obwieszczeń
dotyczących organizacji Restaumatic.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 11 sierpnia 2025 (MSiG nr 154/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
28
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
W dniu 07.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 07.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 07.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 07.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 07.07.2025 okres O
01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 03.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 03.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 03.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.07.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
X V. W P I S Y D O
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.06.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 26.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.06.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1174375. RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0001016935. SĄD REJONOWY W GLIWICACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 02.02.2023.
[GL.X NS-REJ.KRS/7469/23/447]
Rzuć okiemMSiG 177/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 06.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 06.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 06.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 292437. RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0001016935. SĄD REJONOWY W GLIWICACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 02.02.2023.
[GL.X NS-REJ.KRS/4202/23/299]
Rzuć okiemMSiG 83/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 2 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 2. Organ nadzoru 1 (dla pozycji: 1. RADA
NADZORCZA) PRub. Dane osób wchodzących
w skład organu wykreślić: 1 1. ROKOSZ 2. MICHAŁ
3. [ukryto] wpisać: 2 1. SWIEBODA 2. TOMASZ
BOGDAN 3. [ukryto]
Poz. 16875. RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA w Zabrzu.
KRS 0001016935. SĄD REJONOWY W GLIWICACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 2 lutego 2023 r.
[BMSiG-16268/2023]
Rzuć okiemMSiG 66/2023I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/3. Spółki akcyjne
Zarząd Restaumatic Spółki Akcyjnej z siedzibą w Zabrzu,
wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru
Sądowego pod numerem 0001016935, zgodnie z art. 570 KSH
ogłasza o przekształceniu Restaumatic Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością w Restaumatic Spółkę Akcyjną.
Wpis przekształcenia do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego
Rejestru Sądowego został dokonany na mocy postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w dniu
2.02.2023 r.
Poz. 83962. RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0001016935. SĄD REJONOWY W GLIWICACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 02.02.2023.
[GL.X NS-REJ.KRS/1737/23/559]
MSiG 32/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 02.02.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA AKCYJNA
2. REGON 242895699 NIP 6482765571 3. RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat ZABRZE gmina ZABRZE
miejscowość ZABRZE 2. miejscowość ZABRZE
ulica UL. WOLNOŚCI nr domu 345 kod pocztowy
41-800 poczta ZABRZE kraj POLSKA 3. Adres poczty
elektronicznej CONTACT@RESTAUMATIC.COM
4. Adres strony internetowej WWW.RESTAUMATIC.
COM Rub. 4. Informacje o statucie 1 1. 09.01.2023
R. - NOTARIUSZ KINGA KRÓL-ŚCIGOCKA, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, REPERTORIUM
A NR 19/2023 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
4. TAK 5. NIE Rub. 6. Sposób powstania spółki
1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 09.01.2023 R. - SPÓŁKA
POD FIRMĄ RESTAUMATIC SPÓŁKA AKCYJNA
POWSTAŁA W WYNIKU PRZEKSZTAŁCENIA SPÓŁKI
POD FIRMĄ RESTAUMATIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W SPÓŁKĘ
AKCYJNĄ NA PODSTAWIE UCHWAŁY NR 3 NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW
SPÓŁKI POD FIRMĄ RESTAUMATIC SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z DNIA
09 STYCZNIA 2023 R. - AKT NOTARIALNY SPORZĄDZONY PRZEZ NOTARIUSZA KINGĘ KRÓL-ŚCIGOCKĄ, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, REPERTORIUM A NR 19/2023 PRub. Podmioty,
z których powstała spółka 1 1. RESTAUMATIC
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. POLSKA, KRAJOWY REJESTR SĄDOWY
3. 0000416054 5. 242895699 6. 6482765571
Rub. 7. Dane jedynego akcjonariusza 1 6. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 149400,00 ZŁ 2. 157500,00
- ZŁ 3. 14940000 4. 0,01 ZŁ 5. 149400,00 ZŁ PRub.
Informacja o wniesieniu aportu 1 1. 0,00 Rub. 9. Emiji sje akcji 1 1. A 2. 5150000 3. AKCJE NIE SĄ UPRZYX V. W P I S Y D
WILEJOWANE 2 1. B 2. 7790000 3. AKCJE NIE SĄ
UPRZYWILEJOWANE 3 1. C 2. 2000000 3. 2000000,
UPRZYWILEJOWANIE CO DO PODZIAŁU ŚRODKÓW Z WYJŚCIA NA PODSTAWIE §15 STATUTU
Rub. 11. 1. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY
JEST PREZES ZARZĄDU SPÓŁKI JEDNOOSOBOWO ALBO DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU
DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. SKUBACZ
2. MAREK ARKADIUSZ 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE 2 1. KOZAKIEWICZ 2. MICHAŁ
JAN 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Rub. 2. Organ nadzoru 1 1. RADA NADZORCZA
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. GRALEWSKI 2. MARIUSZ 3. [ukryto]
2 1. ROKOSZ 2. MICHAŁ 3. [ukryto]
3 1. RUSIECKI 2. MAREK 3. [ukryto] 4 1. ROGALIŃSKI 2. ADAM 3. [ukryto] 5 1. KAZULAK
2. GRZEGORZ 3. [ukryto] 6 1. DĄBROWSKI 2. WOJCIECH 3. [ukryto] 7 1. OSTROWSKA 2. EWA 3. [ukryto] Rub. 3. Prokurenci
1 1. KOZAK 2. DOMINIKA MARIA 3. [ukryto]
4. PROKURA ŁĄCZNA - DO WYKONYWANIA
PROKURY KONIECZNE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE
PRZYNAJMNIEJ DWÓCH PROKURENTÓW ŁĄCZNIE. PROKURA WYKONYWANA ŁĄCZNIE WRAZ
Z JOLANTĄ GAŁĄZKA. 2 1. GAŁĄZKA 2. JOLANTA
3. [ukryto] 4. PROKURA ŁĄCZNA - DO WYKONYWANIA PROKURY KONIECZNE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE PRZYNAJMNIEJ DWÓCH PROKURENTÓW ŁĄCZNIE. PROKURA WYKONYWANA
ŁĄCZNIE WRAZ Z DOMINIKĄ KOZAK.
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 63 12
Z DZIAŁALNOŚĆ PORTALI INTERNETOWYCH
1 2. 62 01 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM 2 2. 62 02 Z DZIAŁALNOŚĆ
ZWIĄZANA Z DORADZTWEM W ZAKRESIE INFORMATYKI 3 2. 62 03 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z ZARZĄDZANIEM URZĄDZENIAMI INFORMATYCZNYMI 4 2. 63 11 Z PRZETWARZANIE DANYCH;
ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
(HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ 5 2. 73 11
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH 6 2. 73
12 A POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY CZASU
I MIEJSCA NA CELE REKLAMOWE W RADIO I TELEWIZJI 7 2. 73 12 D POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY
MIEJSCA NA CELE REKLAMOWE W POZOSTAŁYCH
MEDIACH 8 2. 77 39 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA
POZOSTAŁYCH MASZYN, URZĄDZEŃ ORAZ DÓBR
MATERIALNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 9 2. 47 91 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Restaumatic nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Restaumatic wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,665% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2025 roku. • 1,53% w 2024 roku. • 2,23% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Restaumatic charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Restaumatic wynosi 2,01 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 470 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,77 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 470 tys. zł a 4,77 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
361 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,01 mln zł w 2025 roku. • 1,54 mln zł w 2024 roku. • 1,28 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 470 tys. zł w 2025 roku. • 557 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,77 mln zł w 2025 roku. • 3,89 mln zł w 2024 roku. • 4,79 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
15 173 010
zł.
Koszty operacyjne Restaumatic wyniosły
31 700 059
zł.
Wynagrodzenia stanowią
47,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
567 106 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 15 173 010 zł w 2025 roku • 14 762 054 zł w 2024 roku • 14 038 799 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
47,9% w 2025 roku •
49,9% w 2024 roku •
47% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Restaumatic wyniosła 39 519 424 zł.
a
ktywa trwałe to 4 879 814 zł.
a
ktywa obrotowe to 34 639 610 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 39 519 424 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 18 517 884 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 21 001 540 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 559 973 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 583 587 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 39 519 424 zł sumy bilansowej i 18 517 884 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 33 621 266 zł sumy bilansowej i 15 449 913 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 30 399 478 zł sumy bilansowej i 15 350 710 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7,99%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 17,06%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 8,92%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
12,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
25,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
16 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
15 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Restaumatic wyniosły 21 001 540 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 39 519 424 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 53,1%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 976 386 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 21 001 540 zł w 2025 roku • 18 171 353 zł w 2024 roku • 15 048 768 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 53% w 2025 roku • 54% w 2024 roku • 49% w 2023 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Restaumatic wynosi 1,73 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,73 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1,54, czyli same środki pieniężne pokrywają 154% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 30,7 mln zł należności i inne: 3,9 mln zł zapasy do sprzedania: 36 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,73 zł, z czego 1,54 zł w gotówce.
1,73
płynność bieżąca
1,73
płynność szybka
1,54
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,14 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,73 w 2025 roku • 1,69 w 2024 roku • 2,02 w 2023 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Restaumatic wynosi 11 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 16 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 17 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -5 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 0,4 dnia - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 077 504 zł, z czego 1 077 504 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-5 dni
firma płaci dostawcom 5 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
11 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 11 dni
16 dni
bez amortyzacji17 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 16 dniach
Rotacja zapasów0,4 dnia
towar leży w magazynie 0,4 dnia, zanim firma go sprzeda
0,4 dnia
Należności handlowe1,1 mln zł
klienci są winni firmie 1,1 mln zł
do 12 miesięcy1,1 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 11 dni w 2025 roku • 9 dni w 2024 roku • 7 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Restaumatic wynoszą 30 532 616 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 13 756 034 zł, czyli 45% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 12 320 478 zł, czyli 40% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 2 852 532 zł, czyli 9% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem30,5 mln zł
Usługi obce13,8 mln zł · 45%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)12,3 mln zł · 40%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia2,9 mln zł · 9%
Amortyzacja737 tys. zł · 2%
Zużycie materiałów i energii340 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty322 tys. zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe116 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów89 tys. zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 30,5 mln zł w 2025 roku • 29 mln zł w 2024 roku • 28,3 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Restaumatic wykazała przychody na poziomie 35 391 901 zł.
Organizacja zarobiła 3 546 414 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 388 065 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 158 349 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10,9% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
189 776 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 388 065 zł w 2025 roku • 206 560 zł w 2024 roku • 8513 zł w 2023 roku
Organizacja Restaumatic wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Działalność portali internetowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 99% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,39%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 99% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 53% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,39%.
Sprawozdania finansowe
sprawozdanie skonsolidowane
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy51 z 61 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:34 565 531,30
- od jednostek powiązanych nieobjętych metodą konsolidacji pełnej0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów34 438 535,51
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)-799,01
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów127 794,80
B. Koszty działalności operacyjnej30 532 616,17
I. Amortyzacja736 779,99
II. Zużycie materiałów i energii340 161,06
III. Usługi obce13 756 033,95
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)322 092,82
V. Wynagrodzenia12 320 478,19
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)2 852 531,68
VII. Pozostałe koszty rodzajowe115 615,07
VIII. Wartość sprzedanych towarów88 923,41
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)4 032 915,13
D. Pozostałe przychody operacyjne268 259,63
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje40 320,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych9 068,46
IV. Inne przychody operacyjne218 871,17
E. Pozostałe koszty operacyjne1 167 443,24
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych331 036,56
III. Inne koszty operacyjne836 406,68
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)3 133 731,52
G. Przychody finansowe558 109,97
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)391 591,77
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne166 518,20
H. Koszty finansowe150 833,34
I. Odsetki, w tym: (+1)53 706,55
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne97 126,79
I. Zysk (strata) na sprzedaży całości lub części udziałów jednostek podporządkowanych0,00
J. Zysk (strata) z działalności gospodarczej (F + G - H +/- I)3 541 008,15
K. Odpis wartości firmy0,00
I. Odpis wartości firmy - jednostki zależne0,00
II. Odpis wartości firmy - jednostki współzależne0,00
L. Odpis ujemnej wartości firmy0,00
I. Odpis ujemnej wartości firmy - jednostki zależne0,00
II. Odpis ujemnej wartości firmy - jednostki współzależne0,00
M. Zysk (strata) z udziałów w jednostkach podporządkowanych wycenianych metodą praw własności0,00
N. Zysk (strata) brutto (J - K + L +/- M)3 541 008,15
O. Podatek dochodowy388 065,08
P. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)-5 406,00
R. Zyski (straty) mniejszości0,00
S. Zysk (strata) netto (N - O - P +/- R)3 158 349,05
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Restaumatic składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 13 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 13 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-13
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−13 dni02-07-2026
2024
−12 dni03-07-2025
2023
−19 dni26-06-2024
2022
−9 dni06-07-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie