WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENI: PREZES ZARZĄDU W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO. W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO PRAWO DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE KAŻDEMU Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Produkcja wysokiej jakości mebli tapicerowanych|Szeroka oferta sof i foteli z różnorodnymi materiałami|Personalizacja mebli według indywidualnych potrzeb klientów|Ręczne wykańczanie mebli przez wykwalifikowanych specjalistów|Realizacja projektów na zlecenie odbiorców
LuccaDesign to firma założona w 2012 roku, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych. Od momentu swojego powstania, zyskuje uznanie jako rzetelny producent oraz sprzedawca w branży meblarskiej, oferując szeroki wachlarz modeli, w szczególności sof i foteli. Kładzie duży nacisk na jakość wykonania, co podkreśla ręczne wykańczanie mebli przez wykwalifikowanych specjalistów, z użyciem materiałów najwyższej jakości. Produkty LuccaDesign są dystrybuowane głównie do krajów takich jak Holandia, Francja, Belgia i Niemcy, co zapewnia ich międzynarodowy zasięg. Oferują również możliwość personalizacji mebli, co pozwala klientom na wybór zróżnicowanych skór, tkanin, oraz indywidualnego rodzaju i wybarwienia nóżek. Firma, aby stale poprawiać jakość swoich usług oraz zwiększać zdolności produkcyjne, inwestuje w nowe technologie. Dodatkowo, LuccaDesign realizuje projekty na zlecenie swoich odbiorców, co czyni ich ofertę elastyczną i dostosowaną do konkretnych potrzeb klientów. Produkty tej firmy doskonale nadają się do wyposażenia zarówno przestrzeni prywatnych, jak i komercyjnych, w tym hoteli, restauracji oraz innych wymagających wnętrz.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Luccadesign osiągnęła 13 497 391 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 496 127 zł. Pozostałe przychody to 1264 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 171 354 zł.
Zysk netto wyniósł 1 326 038 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
1 333 671 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 497 391 zł w 2023 roku. • 11 761 344 zł w 2022 roku. • 10 830 049 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
506 584 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 326 038 zł w 2023 roku. • 852 095 zł w 2022 roku. • 312 870 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Luccadesign wynosi 16 682 483 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 579 375 zł a 33 273 264 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
3 696 128 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 16 682 483 zł w
2023 roku. • 12 719 835 zł w
2022 roku. • 9 290 228 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Luccadesign wynosi 1,67 mln zł.
EBITDA Luccadesign wynosi 1,77 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
596 988 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 673 677 zł w
2023 roku. • 1 106 565 zł w
2022 roku. • 479 701 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
594 114 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 769 424 zł w
2023 roku. • 1 205 994 zł w
2022 roku. • 581 196 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Luccadesign wynosi 29 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 29 os. w 2023 roku. • 31 os. w 2022 roku. • 32 os. w 2021 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 19 obwieszczeń
dotyczących organizacji Luccadesign.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 16 października 2025 (MSiG nr 201/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
19
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
19 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1362407. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/803783/25/312]
MSiG 201/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.10.2025 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 291545. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/593445/24/67]
MSiG 77/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 291544. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/593445/24/666]
MSiG 77/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 291543. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/593445/24/265]
MSiG 77/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.04.2024 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 989174. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/439643/22/879]
MSiG 206/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 989173. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/439643/22/478]
MSiG 206/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 989172. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/439643/22/77]
MSiG 206/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 10.10.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 961629. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/346256/21/609]
MSiG 207/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 961628. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/346256/21/208]
MSiG 207/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 961627. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/346256/21/807]
MSiG 207/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 11.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 731287. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/238957/20/460]
MSiG 188/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 731286. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/238957/20/59]
MSiG 188/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 14.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 731285. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/238956/20/347]
MSiG 188/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.09.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 862653. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/162599/19/523]
MSiG 144/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 862652. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
D 0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/162599/19/122]
MSiG 144/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 250806. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SYSTEM, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[RDF/108395/19/719]
MSiG 84/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 23.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 74752. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANI-
: CZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000423234.
SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA
W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
06.06.2012.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/879/19/692]
MSiG 35/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.02.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.01.2019 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017 1 3. OD 01.01.2017 DO
31.12.2017 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 251701. LUCCADESIGN SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000423234. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE
MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/21084/17/279]
MSiG 162/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.08.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.06.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 4. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 243633. LUCCADESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000423234. SĄD REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.06.2012.
[PO.VIII NS-REJ.KRS/21776/16/464]
MSiG 159/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.08.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.06.2016 okres OD
01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO
31.12.2015 1 4. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Luccadesign nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Luccadesign wynosi 0,33%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,33% w 2023 roku. • 0,28% w 2022 roku. • 0,41% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Luccadesign charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Luccadesign wynosi 548 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 251 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,13 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 251 tys. zł a 1,13 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
148 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 548 tys. zł w 2023 roku. • 370 tys. zł w 2022 roku. • 253 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 251 tys. zł w 2023 roku. • 166 tys. zł w 2022 roku. • 63 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,13 mln zł w 2023 roku. • 631 tys. zł w 2022 roku. • 433 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 686 153
zł.
Koszty operacyjne Luccadesign wyniosły
11 822 450
zł.
Wynagrodzenia stanowią
22,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
165 759 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 686 153 zł w 2023 roku • 2 455 739 zł w 2022 roku • 2 354 635 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
22,7% w 2023 roku •
23% w 2022 roku •
22,7% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Luccadesign wyniosła 5 008 335 zł.
a
ktywa trwałe to 264 071 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 744 263 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 008 335 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 487 768 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 520 566 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 310 424 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 089 066 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 5 008 335 zł sumy bilansowej i 3 487 768 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 3 281 896 zł sumy bilansowej i 2 161 731 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 2 387 487 zł sumy bilansowej i 1 309 636 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 38,02%.
Marża operacyjna wyniosła 12,4%.
Marża netto wyniosła 9,82%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
7 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Luccadesign wyniosły 1 520 566 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 008 335 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 30,4%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 221 358 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 520 566 zł w 2023 roku • 1 120 165 zł w 2022 roku • 1 077 851 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
7,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2023 roku • 34% w 2022 roku • 45% w 2021 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Luccadesign wynosi 3,12 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 2,76 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 2,15, czyli same środki pieniężne pokrywają 215% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 3,3 mln zł należności i inne: 928 tys. zł zapasy do sprzedania: 549 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 3,12 zł, z czego 2,15 zł w gotówce.
3,12
płynność bieżąca
2,76
płynność szybka
2,15
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,52 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,12 w 2023 roku • 2,69 w 2022 roku • 2,08 w 2021 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Luccadesign wynosi 9 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 18 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -10 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 15 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 315 630 zł, z czego 315 630 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-10 dni
firma płaci dostawcom 10 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
9 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 9 dni
18 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 18 dniach
Rotacja zapasów15 dni
towar leży w magazynie 15 dni, zanim firma go sprzeda
15 dni
Należności handlowe316 tys. zł
klienci są winni firmie 316 tys. zł
do 12 miesięcy316 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 9 dni w 2023 roku • 8 dni w 2022 roku • 2 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Luccadesign wynoszą 11 646 878 zł.
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 6 666 987 zł, czyli 57% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 2 257 948 zł, czyli 19% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 439 290 zł, czyli 12% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem11,7 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów6,7 mln zł · 57%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)2,3 mln zł · 19%
Usługi obce1,4 mln zł · 12%
Zużycie materiałów i energii628 tys. zł · 5%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia428 tys. zł · 4%
Pozostałe koszty rodzajowe131 tys. zł · 1%
Amortyzacja96 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty17 zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 11,7 mln zł w 2023 roku • 10,6 mln zł w 2022 roku • 10,3 mln zł w 2021 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
W latach
2017, 2018, 2019 spółka wykazała koszty w układzie kalkulacyjnym - to inna struktura druku i tych lat nie da się pokazać na tej samej osi, dlatego nie mają słupków.
Podatek dochodowy
Organizacja Luccadesign wykazała przychody na poziomie 13 497 391 zł.
Organizacja zarobiła 1 673 456 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 347 418 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 326 038 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20,8% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
116 578 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 347 418 zł w 2023 roku • 231 859 zł w 2022 roku • 114 263 zł w 2021 roku
Organizacja Luccadesign wykazała zysk netto większy niż 87% organizacji z branży "Produkcja pozostałych mebli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 91% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,05%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 87% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 78% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 33% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2023 wynosił on 0,05%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:13 415 752,10
– od jednostek powiązanych13 249 323,62
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów13 415 752,10
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej11 646 877,70
I. Amortyzacja95 746,93
II. Zużycie materiałów i energii627 510,73
III. Usługi obce1 439 289,72
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)17,00
V. Wynagrodzenia2 257 947,74
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)428 204,82
VII. Pozostałe koszty rodzajowe131 173,58
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów6 666 987,18
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 768 874,40
D. Pozostałe przychody operacyjne80 374,96
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne80 374,96
E. Pozostałe koszty operacyjne175 571,94
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne175 571,94
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)1 673 677,42
G. Przychody finansowe1 264,30
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)1 264,30
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe1 486,04
I. Odsetki, w tym: (+1)559,03
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne927,01
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)1 673 455,68
J. Podatek dochodowy347 418,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)1 326 037,68
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Luccadesign składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 115 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 445 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+115
dni względem terminu
4
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
+14 mies. 25 dni03-10-2025
2022
+8 mies. 29 dni09-04-2024
2021
−5 dni10-10-2022
2020
−1 dzień14-10-2021
2019
−1 mies. 1 dzień14-09-2020
2018
−2 mies. 23 dni23-04-2019
2017
+7 mies. 3 dni13-02-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
P.m.p. Holding B.v. posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.