SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH SPÓŁKI ORAZ PODPISYWANIA ZA SPÓŁKĘ UPOWAŻNIENI SĄ W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO: DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, A W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Bee-Light Factory wynosi 17 821 670 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 289 159 zł a 45 210 875 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
34 768 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 17 821 670 zł w
2025 roku. • 11 950 982 zł w
2024 roku. • 17 891 207 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Bee-Light Factory wynosi 1,14 mln zł.
EBITDA Bee-Light Factory wynosi 1,22 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
247 954 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 138 802 zł w
2025 roku. • 208 662 zł w
2024 roku. • 1 634 711 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
292 712 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 221 180 zł w
2025 roku. • 279 325 zł w
2024 roku. • 1 806 605 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Bee-Light Factory wynosi 39 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 39 os. w 2025 roku. • 38 os. w 2024 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Bee-Light Factory.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 22 kwietnia 2025 (MSiG nr 77/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
11 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 281786. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/709164/25/748]
MSiG 77/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 281785. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/709164/25/347]
MSiG 77/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 07.04.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 930655. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/649787/24/713]
MSiG 151/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 930654. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/649787/24/312]
MSiG 151/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 10.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 966862. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/541755/23/806]
MSiG 164/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 966861. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/541755/23/405]
MSiG 164/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1175924. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/456132/22/419]
MSiG 220/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.11.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1175923. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/456132/22/18]
MSiG 220/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.11.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 01.11.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 420044. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/391050/22/458]
MSiG 126/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 420043. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SYSTEM, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[RDF/391050/22/57]
MSiG 126/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 21.06.2022 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 592653. BEE-LIGHT FACTORY SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ. KRS
0000852074. SĄD REJONOWY W KIELCACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 28.07.2020.
[KI.X NS-REJ.KRS/7134/20/167]
MSiG 177/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 28.07.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. BEE-LIGHT
FACTORY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚWIĘTOKRZYSKIE powiat OSTROWIECKI gmina OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI miejscowość OSTROWIEC
ŚWIĘTOKRZYSKI 2. miejscowość OSTROWIEC
ŚWIĘTOKRZYSKI ulica UL. ANTONIEGO HEDY
PS. „SZARY” nr domu 14 kod pocztowy 27-400
poczta OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 23.06.2020
R., REP. A 5917/2020, NOTARIUSZ MICHAŁ BUCHMAN, KANCELARIA NOTARIALNA W NOWYM
SĄCZU, UL. PIJARSKA 8; 15.07.2020 R., REP.
A 2389/2020, NOTARIUSZ JACEK SAMELA, KANCELARIA NOTARIALNA W STARACHOWICACH, UL.
STASZICA 13, ZMIANA UMOWY - ZMIENIONO § 17
UST. 3. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. NOWAKOWSKI 2. MICHAŁ 3. [ukryto] 5. 95
UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WARTOŚCI 4 750,00 ZŁ
6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH
SPÓŁKI ORAZ PODPISYWANIA ZA SPÓŁKĘ UPOWAŻNIENI SĄ W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO: DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU,
A W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO
CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. NOWAKOWSKI 2. MICHAŁ 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 27 40 Z PRODUKCJA ELEKTRYCZNEGO SPRZĘTU OŚWIETLENIOWEGO 1 2. 27 90 Z PRODUKCJA POZOSTAŁEGO
SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO 2 2. 73 11 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH 3 2. 71 12
Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INŻYNIERII I ZWIĄZANE Z NIĄ DORADZTWO TECHNICZNE 4 2. 43 21
Z WYKONYWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
5 2. 74 10 Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE SPECJALISTYCZNEGO PROJEKTOWANIA 6 2. 71 20 B POZOSTAŁE BADANIA I ANALIZY TECHNICZNE 7 2. 28
41 Z PRODUKCJA MASZYN DO OBRÓBKI METALU
8 2. 47 99 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA
u PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ, STRAGANAMI I TARGOWISKAMI 9 2. 46 52 Z SPRZEDAŻ
HURTOWA SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO I TELEKOMUNIKACYJNEGO ORAZ CZĘŚCI DO NIEGO
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Bee-Light Factory w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Bee-Light Factory wynosi 1,51%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,080% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,51% w 2025 roku. • 4,31% w 2024 roku. • 1,67% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Bee-Light Factory charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Bee-Light Factory wynosi 460 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 171 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 771 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 171 tys. zł a 771 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
14 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 460 tys. zł w 2025 roku. • 345 tys. zł w 2024 roku. • 433 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 171 tys. zł w 2025 roku. • 31 tys. zł w 2024 roku. • 245 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 771 tys. zł w 2025 roku. • 718 tys. zł w 2024 roku. • 766 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 806 740 zł.
Koszty operacyjne Bee-Light Factory wyniosły
18 126 911 zł.
Wynagrodzenia stanowią
21%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
599 308 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 806 740 zł w 2025 roku • 3 354 216 zł w 2024 roku • 2 608 124 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3,1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
21% w 2025 roku •
18,9% w 2024 roku •
14,9% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Bee-Light Factory wyniosła 10 149 877 zł.
Aktywa trwałe to 2 101 396 zł.
Aktywa obrotowe to 8 048 481 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 149 877 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 3 254 538 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 895 339 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 151 158 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 663 915 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 10 149 877 zł sumy bilansowej i 3 254 538 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 8 587 809 zł sumy bilansowej i 2 327 859 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 7 847 562 zł sumy bilansowej i 1 926 709 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9,13%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28,47%.
Marża operacyjna wyniosła 5,91%.
Marża netto wyniosła 4,81%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
18 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Bee-Light Factory wyniosły 6 895 339 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 149 877 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 67,9%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 487 243 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 895 339 zł w 2025 roku • 6 259 949 zł w 2024 roku • 5 920 853 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 68% w 2025 roku • 73% w 2024 roku • 75% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja Bee-Light Factory ma 6 895 339 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 4 596 485 zł (67%).
Dalej: dostawcom 1 203 648 zł (17%), państwu 633 896 zł (9%); 2 mniejsze pozycje razem 456 747 zł (7%).
Pozostali, 4562 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 4 596 485 zł (67%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
6,9 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
17%
67%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
1,2 mln zł
17%
Państwo
podatki, cła i ZUS
634 tys. zł
9%
Pracownicy
wynagrodzenia
223 tys. zł
3%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
4,6 mln zł
67%
Klienci
zaliczki, klienci spoza grupy kapitałowej
233 tys. zł
3%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
5 tys. zł
<1%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 67% (w 2020: 43%).
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Bee-Light Factory wynosi 3,5 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,71 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,31, czyli same środki pieniężne pokrywają 31% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,47 miesiąca.
gotówka od ręki: 712 tys. zł należności i inne: 3,2 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 4,1 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 3,50 zł, z czego 0,31 zł w gotówce.
3,5
płynność bieżąca
1,71
płynność szybka
0,31
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,5 w 2025 roku • 1,32 w 2024 roku • 1,18 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Bee-Light Factory wobec banków i pożyczkodawców: 4 596 485 zł, gotówka: 711 850 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 3 884 635 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 132 651 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 8,6 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 3,2 roku - umiarkowanie długo.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 6 895 339 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 3,9 mln zł
0 zł4,6 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców4,6 mln zł
gotówka712 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 133 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 8,6 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 3,2 roku - umiarkowanie długo.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 3,9 mln zł • 2024: 3 mln zł • 2023: 2,6 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: 8,6 raza • 2024: 4,5 raza • 2023: 11,4 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Bee-Light Factory wynosi 51 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 24 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 27 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 78 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 2 681 297 zł, z czego 2 681 297 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza27 dni
firma płaci dostawcom 27 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
51 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 51 dni
24 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 24 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 51 dni w 2025 roku • 33 dni w 2024 roku • 42 dni w 2023 roku
Oś wykresu jest przycięta do 750 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja należności (DSO): 755 dni w 2020 roku • rotacja zapasów: 796 dni w 2020 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Bee-Light Factory wynoszą 18 112 500 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 10 852 519 zł, czyli 60% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 3 190 117 zł, czyli 18% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 2 267 870 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej18,1 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów10,9 mln zł · 60%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)3,2 mln zł · 18%
Usługi obce2,3 mln zł · 13%
Zużycie materiałów i energii1 mln zł · 6%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia617 tys. zł · 3%
Amortyzacja82 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty44 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe21 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 18,1 mln zł w 2025 roku • 17,7 mln zł w 2024 roku • 17,5 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Bee-Light Factory wykazała przychody na poziomie 19 283 134 zł.
Organizacja zarobiła 1 015 523 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 88 844 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 926 679 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8,7% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
97 625 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 88 844 zł w 2025 roku • 3571 zł w 2024 roku • 284 094 zł w 2023 roku
Organizacja Bee-Light Factory wykazała zysk netto większy niż 78% organizacji z branży "Produkcja elektrycznego sprzętu oświetleniowego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 79% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,21%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 79% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 72% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 69% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,21%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:19 195 488,42
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów346 227,28
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów18 849 261,14
B. Koszty działalności operacyjnej18 112 500,30
I. Amortyzacja82 377,88
II. Zużycie materiałów i energii1 037 875,22
III. Usługi obce2 267 870,49
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)44 147,61
V. Wynagrodzenia3 190 116,88
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)616 623,46
VII. Pozostałe koszty rodzajowe20 969,50
VIII. Wartość sprzedanych towarów10 852 519,26
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 082 988,12
D. Pozostałe przychody operacyjne70 224,57
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne70 224,57
E. Pozostałe koszty operacyjne14 410,24
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne14 410,24
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)1 138 802,45
G. Przychody finansowe17 421,13
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne17 421,13
H. Koszty finansowe140 700,74
I. Odsetki, w tym: (+1)132 650,74
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne8 050,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)1 015 522,84
J. Podatek dochodowy88 844,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)926 678,84
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Bee-Light Factory składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 27 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 2 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+27
dni względem terminu
4
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 dni13-07-2026
2024
−3 mies. 9 dni07-04-2025
2023
−5 dni10-07-2024
2022
w terminie15-07-2023
2021
+17 dni01-11-2022
2020
+8 mies. 9 dni21-06-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie