SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ LUB ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI DO 100.000 ZŁ JEST WYMAGANE DZIAŁANIE JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU, W PRZYPADKU SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ LUB ZACIĄGANIA ZOBOWIAZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI POWYŻEJ 100.000 ZŁ JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Dostarcza urządzenia dla przemysłu spożywczego.|Specjalizuje się w branży piwowarskiej i produkcji napojów.|Oferuje szeroki zakres sprzętu, w tym warzelnie i schładzalniki brzeczki.|Realizuje projekty z nadzorem polskich inżynierów.|Zapewnia usługi spawalnicze oraz projektowanie technologiczne.
FOODLINES to uznana firma działająca w branży dostarczania zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu spożywczego, z szczególnym uwzględnieniem sektora piwowarskiego oraz produkcji napojów. Wyspecjalizowana w oferowaniu szerokiego wachlarza sprzętu technicznego, FOODLINES dostarcza urządzenia takie jak warzelnie, schładzalniki brzeczki, zbiorniki fermentacyjne oraz pasteryzatory. Umożliwia również instalację systemów fermentacji oraz linie technologiczne do produkcji napojów bezalkoholowych oraz smakowych. Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w branży, firma może poszczycić się licznymi referencjami i satysfakcją współpracujących z nią klientów. FOODLINES łączy wiedzę inżynierską najnowszej generacji z polskim rynkiem, co w efekcie pozwala na projektowanie sprzętu w sposób odpowiadający wymaganiom lokalnych producentów. Organizacja kładzie duży nacisk na jakość, a każdy projekt jest nadzorowany przez polskiego inżyniera, co zapewnia wysokie standardy wykonania i serwisu. Celem FOODLINES jest nie tylko zaspokojenie potrzeb klientów, ale także ciągłe dążenie do doskonałości usług oraz satysfakcji klienta.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Foodlines osiągnęła 18 239 222 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 18 216 722 zł. Pozostałe przychody to 22 499 zł.
Całkowite koszty wyniosły 17 427 256 zł.
Zysk netto wyniósł 789 467 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 605 603 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 18 239 222 zł w 2025 roku. • 27 990 367 zł w 2024 roku. • 16 627 343 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 112 781 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 789 467 zł w 2025 roku. • 267 447 zł w 2024 roku. • 899 947 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Foodlines wynosi 18 272 017 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 954 669 zł a 45 598 054 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 610 288 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 18 272 017 zł w 2025 roku. • 22 092 601 zł w 2024 roku. • 16 846 668 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Foodlines wynosi 797 tys. zł.
EBITDA Foodlines wynosi 797 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Foodlines wynosi 10 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
1 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 os. w 2025 roku. • 14 os. w 2024 roku. • 10 os. w 2023 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Foodlines wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,214% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Foodlines wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2025 roku. • 0,13% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Foodlines charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Foodlines wynosi 620 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 120 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,38 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 120 tys. zł a 1,38 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
89 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 620 tys. zł w 2025 roku. • 631 tys. zł w 2024 roku. • 517 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 120 tys. zł w 2025 roku. • 40 tys. zł w 2024 roku. • 172 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,38 mln zł w 2025 roku. • 1,12 mln zł w 2024 roku. • 1,01 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 491 488
zł.
Koszty operacyjne Foodlines wyniosły
17 419 540
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
355 927 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 491 488 zł w 2025 roku • 2 518 754 zł w 2024 roku • 1 246 903 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
8% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Foodlines wyniosła 6 958 460 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 958 460 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 958 460 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 018 901 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 939 559 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 994 066 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 958 460 zł w 2025 roku. • 5 348 603 zł w 2024 roku. • 7 203 581 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 11%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 20%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Foodlines wyniosły 3 018 901 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 958 460 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 43%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 431 272 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 018 901 zł w 2025 roku • 2 198 511 zł w 2024 roku • 4 320 936 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 43% w 2025 roku • 41% w 2024 roku • 60% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Foodlines wykazała przychody na poziomie 18 239 222 zł.
Organizacja zarobiła 789 467 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 789 467 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 222 751 zł w 2023 roku
Organizacja Foodlines wykazała zysk netto większy niż 86% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 86% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 5 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 86 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-5
dni względem terminu
6
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 26 dni20-04-2026
2024
−2 mies. 1 dni15-05-2025
2023
−1 mies. 2 dni13-06-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
+9 mies.12-07-2022
2019
−16 dni29-09-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Głogowski Maciej posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.