Organizacja Marchesini Group Polska osiągnęła 10 539 882 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 539 882 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 737 699 zł.
Zysk netto wyniósł 1 802 183 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 566 165 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 539 882 zł w 2025 roku. • 10 429 260 zł w 2024 roku. • 11 252 210 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 90 175 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 802 183 zł w 2025 roku. • 1 090 305 zł w 2024 roku. • 1 667 418 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Marchesini Group Polska wynosi 20 000 300 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 764 982 zł a 30 746 570 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 232 352 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 20 000 300 zł w 2025 roku. • 17 152 406 zł w 2024 roku. • 20 616 763 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Marchesini Group Polska wynosi 2,24 mln zł.
EBITDA Marchesini Group Polska wynosi 2,29 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
107 246 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 243 079 zł w
2025 roku. • 1 736 556 zł w
2024 roku. • 2 689 348 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
108 478 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 285 398 zł w
2025 roku. • 1 768 551 zł w
2024 roku. • 2 732 958 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Marchesini Group Polska wynosi 11 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 11 os. w 2025 roku. • 10 os. w 2024 roku. • 9 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Marchesini Group Polska wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Marchesini Group Polska wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Marchesini Group Polska charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Marchesini Group Polska wynosi 938 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 316 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,65 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 316 tys. zł a 2,65 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
72 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 938 tys. zł w 2025 roku. • 907 tys. zł w 2024 roku. • 1,03 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 316 tys. zł w 2025 roku. • 218 tys. zł w 2024 roku. • 333 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,65 mln zł w 2025 roku. • 2,68 mln zł w 2024 roku. • 2,95 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 861 946
zł.
Koszty operacyjne Marchesini Group Polska wyniosły
8 296 802
zł.
Wynagrodzenia stanowią
34%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
135 472 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 861 946 zł w 2025 roku • 3 574 963 zł w 2024 roku • 2 704 383 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
34% w 2025 roku •
41% w 2024 roku •
32% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Marchesini Group Polska wyniosła 8 835 078 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 728 428 zł.
a
ktywa trwałe to 106 650 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 835 078 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 148 435 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 7 686 642 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 723 101 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 835 078 zł w 2025 roku. • 9 353 734 zł w 2024 roku. • 9 432 435 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 23%.
Marża operacyjna wyniosła 21%.
Marża netto wyniosła 17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Marchesini Group Polska wyniosły 1 148 435 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 835 078 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 13%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 64 156 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 148 435 zł w 2025 roku • 1 569 274 zł w 2024 roku • 838 281 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 13% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 9% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Marchesini Group Polska wykazała przychody na poziomie 10 539 882 zł.
Organizacja zarobiła 2 125 282 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 323 099 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 802 183 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 15% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 9746 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 323 099 zł w 2025 roku • 466 433 zł w 2024 roku • 373 169 zł w 2023 roku
Organizacja Marchesini Group Polska wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 91% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 90% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 138 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 92 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-138
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 2 dni14-04-2026
2024
−2 mies. 8 dni08-05-2025
2023
−3 mies. 11 dni05-04-2024
2022
−3 mies. 3 dni13-04-2023
2021
−7 mies. 9 dni10-03-2022
2020
−7 mies. 11 dni08-03-2021
2019
−7 mies. 21 dni27-02-2020
2018
−4 mies. 10 dni07-03-2019
2017
−2 mies. 28 dni18-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Marchesini Group S.p.a. posiada 30000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.