Organizacja Michniewski Safety Technology osiągnęła 6 314 070 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 312 981 zł. Pozostałe przychody to 1089 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 187 183 zł.
Zysk netto wyniósł 1 125 798 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 671 452 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 314 070 zł w 2024 roku. • 7 092 114 zł w 2023 roku. • 6 559 783 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 244 234 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 125 798 zł w 2024 roku. • 2 038 908 zł w 2023 roku. • 1 445 481 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Michniewski Safety Technology wynosi 13 811 385 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 098 814 zł a 27 193 675 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 819 350 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 13 811 385 zł w 2024 roku. • 18 258 543 zł w 2023 roku. • 14 278 546 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Michniewski Safety Technology wynosi 1,37 mln zł.
EBITDA Michniewski Safety Technology wynosi 1,49 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
278 466 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 365 422 zł w
2024 roku. • 2 075 515 zł w
2023 roku. • 1 593 016 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
248 699 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 492 616 zł w
2024 roku. • 2 353 866 zł w
2023 roku. • 1 930 555 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Michniewski Safety Technology wynosi 17 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 17 os. w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Michniewski Safety Technology wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Michniewski Safety Technology wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,194% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Michniewski Safety Technology charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Michniewski Safety Technology wynosi 719 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 189 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,08 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 189 tys. zł a 2,08 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
103 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 719 tys. zł w 2024 roku. • 853 tys. zł w 2023 roku. • 660 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 189 tys. zł w 2024 roku. • 213 tys. zł w 2023 roku. • 197 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,08 mln zł w 2024 roku. • 2,47 mln zł w 2023 roku. • 1,88 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 647 935
zł.
Koszty operacyjne Michniewski Safety Technology wyniosły
4 947 559
zł.
Wynagrodzenia stanowią
54%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
348 915 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 647 935 zł w 2024 roku • 2 666 341 zł w 2023 roku • 2 282 351 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
54% w 2024 roku •
55% w 2023 roku •
46% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Michniewski Safety Technology wyniosła 8 009 610 zł.
a
ktywa obrotowe to 7 156 140 zł.
a
ktywa trwałe to 853 470 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 009 610 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 211 191 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 798 419 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 716 691 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 009 610 zł w 2024 roku. • 8 176 802 zł w 2023 roku. • 6 481 401 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 17%.
Marża operacyjna wyniosła 22%.
Marża netto wyniosła 18%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -12 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Michniewski Safety Technology wyniosły 1 211 191 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 009 610 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -337 203 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 211 191 zł w 2024 roku • 1 010 354 zł w 2023 roku • 983 491 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 14.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2024 roku • 12% w 2023 roku • 15% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Michniewski Safety Technology wykazała przychody na poziomie 6 314 070 zł.
Organizacja zarobiła 1 239 957 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 114 159 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 125 798 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 16 308 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 114 159 zł w 2024 roku • 185 701 zł w 2023 roku • 146 926 zł w 2022 roku
Organizacja Michniewski Safety Technology wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 29% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 257 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 274 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+257
dni względem terminu
0
w terminie
8
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 4 dni15-04-2026
2023
+1 mies. 16 dni30-08-2024
2022
+13 mies. 22 dni30-08-2024
2021
+5 mies. 8 dni22-03-2023
2020
+9 mies.12-07-2022
2019
+14 mies. 29 dni07-01-2022
2018
+13 mies. 7 dni15-08-2020
2017
+1 mies. 16 dni30-08-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie