SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZENIA WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW SPÓŁKI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I PODPISYWANIA UMÓW W IMIENIU SPÓŁKI, W SPRAWACH W KTÓRYCH WARTOŚĆ ŚWIADCZENIA LUB ZOBOWIĄZANIA NIE PRZEKRACZA KWOTY 300.000 ZŁ UPRAWNIENI SĄ SAMODZIELNIE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU, ORAZ SAMODZIELNIE KAŻDY PROKURENT. DO SKŁADANIA OŚWIADCZENIA WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW SPÓŁKI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ I PODPISYWANIA UMÓW W IMIENIU SPÓŁKI, W SPRAWACH W KTÓRYCH WARTOŚĆ ŚWIADCZENIA LUB ZOBOWIĄZANIA PRZEKRACZA KWOTĘ 300.000 ZŁ, UPRAWNIENI SĄ W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO, PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO, DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE
Tworzenie customowych rozwiązań software'owych|Doradztwo IT i strategia|Zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego|Zarządzanie zespołami Agile dla elastycznego rozwoju|Usługi w zakresie inżynierii chmurowej i DevOps
MONTROSE SOFTWARE (POLSKA) to firma, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb klientów z różnych branż. Z bogatym doświadczeniem, które sięga ponad 10 lat oraz z portfolio ponad 100 ukończonych projektów, firma wyróżnia się na rynku jako zaufany partner w zakresie rozwoju oprogramowania. MONTROSE oferuje szeroki wachlarz usług, w tym rozwój oprogramowania, doradztwo IT, optymalizację procesów biznesowych oraz wprowadzanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki zespołom Agile, które zapewniają elastyczność oraz wysoką jakość prac, przedsiębiorstwo tworzy innowacyjne aplikacje mobilne, analizy finansowe, witryny internetowe i aplikacje desktopowe. MONTROSE ma również doświadczenie w modernizacji starszych aplikacji oraz oferuje design UX/UI, zapewniając intuicyjne interfejsy użytkownika. Ważnym aspektem działalności jest również zapewnienie jakości poprzez usługi testowania i kontroli jakości, co wpływa na skuteczność i niezawodność dostarczanych rozwiązań.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Montrose Software (polska) osiągnęła 10 527 365 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 527 365 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 10 552 655 zł.
Strata netto wyniosła 25 290 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 253 406 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 527 365 zł w 2025 roku. • 8 310 915 zł w 2024 roku. • 8 908 349 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -4271 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -25 290 zł w 2025 roku. • -572 287 zł w 2024 roku. • 469 789 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Montrose Software (polska) wynosi 7 192 102 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 26 318 413 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 846 793 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 192 102 zł w 2025 roku. • 5 733 436 zł w 2024 roku. • 8 439 347 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Montrose Software (polska) wynosi -19 tys. zł.
EBITDA Montrose Software (polska) wynosi 237 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
4158 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -18 890 zł w
2025 roku. • -581 113 zł w
2024 roku. • 496 338 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
25 311 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 236 690 zł w
2025 roku. • -327 560 zł w
2024 roku. • 575 405 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Montrose Software (polska) wynosi 43 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 43 os. w 2025 roku. • 36 os. w 2024 roku. • 34 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Montrose Software (polska) wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Montrose Software (polska) wynosi 0,49%. To oznacza, że firma ma szansę 0,49% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,059% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,49% w 2025 roku. • 1,87% w 2024 roku. • 0,19% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Montrose Software (polska) charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Montrose Software (polska) wynosi 138 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 421 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 421 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
16 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 138 tys. zł w 2025 roku. • 76 tys. zł w 2024 roku. • 200 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 74 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 421 tys. zł w 2025 roku. • 332 tys. zł w 2024 roku. • 356 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
9 276 865
zł.
Koszty operacyjne Montrose Software (polska) wyniosły
10 546 256
zł.
Wynagrodzenia stanowią
88%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 113 396 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 9 276 865 zł w 2025 roku • 7 758 112 zł w 2024 roku • 7 440 093 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
88% w 2025 roku •
87% w 2024 roku •
89% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Montrose Software (polska) wyniosła 2 276 750 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 194 811 zł.
a
ktywa trwałe to 81 938 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 276 750 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 044 938 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 231 811 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 271 646 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 276 750 zł w 2025 roku. • 1 714 072 zł w 2024 roku. • 2 873 244 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -11%.
Marża operacyjna wyniosła -0%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Montrose Software (polska) wyniosły 2 044 938 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 276 750 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 90%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 250 808 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 044 938 zł w 2025 roku • 1 456 971 zł w 2024 roku • 2 044 857 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 90% w 2025 roku • 85% w 2024 roku • 71% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Montrose Software (polska) wykazała przychody na poziomie 10 527 365 zł.
Organizacja zarobiła -25 290 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -25 290 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -146 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 37 572 zł w 2023 roku