WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU GDY ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTOWAĆ BĘDZIE SAMODZIELNIE JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU GDY ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTOWAĆ BĘDZIE DWOJE CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Organizacja Metalfer Polonia osiągnęła 56 461 728 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 56 419 447 zł. Pozostałe przychody to 42 281 zł.
Całkowite koszty wyniosły 55 243 015 zł.
Zysk netto wyniósł 1 176 432 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -2 584 769 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 56 461 728 zł w 2025 roku. • 79 417 127 zł w 2024 roku. • 111 689 452 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -777 849 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 176 432 zł w 2025 roku. • 1 969 515 zł w 2024 roku. • 4 569 924 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Metalfer Polonia wynosi 70 149 555 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
11 764 317 zł a 148 280 936 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 3 359 407 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 70 149 555 zł w 2025 roku. • 87 743 164 zł w 2024 roku. • 118 182 546 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Metalfer Polonia wynosi 1,86 mln zł.
EBITDA Metalfer Polonia wynosi 4,71 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
931 445 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 864 333 zł w
2025 roku. • 2 471 712 zł w
2024 roku. • 4 980 671 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
687 429 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 706 749 zł w
2025 roku. • 4 970 712 zł w
2024 roku. • 7 149 982 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Metalfer Polonia wynosi 61 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 61 os. w 2025 roku. • 57 os. w 2024 roku. • 59 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Metalfer Polonia wynosi 2,68%. To oznacza, że firma ma szansę 2,68% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,68% w 2025 roku. • 2,61% w 2024 roku. • 2,54% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Metalfer Polonia wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2025 roku. • 0,07% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Metalfer Polonia charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Metalfer Polonia wynosi 2,18 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 235 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 7,41 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 235 tys. zł a 7,41 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
125 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,18 mln zł w 2025 roku. • 2,26 mln zł w 2024 roku. • 2,61 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 235 tys. zł w 2025 roku. • 38 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 7,41 mln zł w 2025 roku. • 7,18 mln zł w 2024 roku. • 6,78 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7 383 099
zł.
Koszty operacyjne Metalfer Polonia wyniosły
54 555 115
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
445 100 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7 383 099 zł w 2025 roku • 7 002 001 zł w 2024 roku • 6 095 559 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Metalfer Polonia wyniosła 69 881 471 zł.
a
ktywa obrotowe to 36 223 701 zł.
a
ktywa trwałe to 33 657 770 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 69 881 471 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 32 811 237 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 37 070 234 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3 980 456 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 69 881 471 zł w 2025 roku. • 68 701 334 zł w 2024 roku. • 84 714 357 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Metalfer Polonia wyniosły 32 811 237 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 69 881 471 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 47%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 013 567 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 32 811 237 zł w 2025 roku • 32 807 532 zł w 2024 roku • 50 790 070 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 47% w 2025 roku • 48% w 2024 roku • 60% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Metalfer Polonia wykazała przychody na poziomie 56 461 728 zł.
Organizacja zarobiła 1 409 591 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 233 159 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 176 432 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 17% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -147 233 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 233 159 zł w 2025 roku • 200 900 zł w 2024 roku • 1 163 731 zł w 2023 roku
Organizacja Metalfer Polonia wykazała zysk netto większy niż 63% organizacji z branży "Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 68% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.9%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 67% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 46% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.9%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 89 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-89
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−1 mies. 12 dni03-06-2025
2023
−3 mies. 6 dni10-04-2024
2022
−3 mies. 11 dni05-04-2023
2021
−5 mies. 27 dni21-04-2022
2020
−5 mies. 19 dni29-04-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−12 dni03-07-2019
2017
−11 dni04-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Metalfer S.p.a. posiada 2500
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 09.04.2020 jest Metalfer S.p.a. kontrolujący 100% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 30.11.2011 do 09.04.2020: • Metalfer S.p.a. (50% udziałów) • Kolsatpol (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 05.09.2007 do 30.11.2011: • Metalfer S.p.a. (50% udziałów) • Kolsatpol (50% udziałów)