Organizacja Estra Automotive Systems Poland osiągnęła 13 211 359 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 074 975 zł. Pozostałe przychody to 136 384 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 486 760 zł.
Zysk netto wyniósł 6 588 215 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 650 757 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 211 359 zł w 2025 roku. • 13 726 448 zł w 2024 roku. • 13 501 700 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1 053 384 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 6 588 215 zł w 2025 roku. • 6 869 991 zł w 2024 roku. • 5 473 042 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Estra Automotive Systems Poland wynosi 88 898 641 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
19 817 038 zł a 286 603 779 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 9 574 643 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 88 898 641 zł w 2025 roku. • 90 482 977 zł w 2024 roku. • 92 642 857 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Estra Automotive Systems Poland wynosi 8,1 mln zł.
EBITDA Estra Automotive Systems Poland wynosi 11,75 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1 171 440 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 8 095 564 zł w
2025 roku. • 8 353 437 zł w
2024 roku. • 7 937 434 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1 625 219 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 11 745 238 zł w
2025 roku. • 12 100 976 zł w
2024 roku. • 11 944 884 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Estra Automotive Systems Poland.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Estra Automotive Systems Poland wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Estra Automotive Systems Poland wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,309% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2025 roku. • 0,01% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Estra Automotive Systems Poland charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Estra Automotive Systems Poland wynosi 3,45 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 396 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 14,33 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 396 tys. zł a 14,33 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
431 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3,45 mln zł w 2025 roku. • 3,27 mln zł w 2024 roku. • 3,96 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 396 tys. zł w 2025 roku. • 412 tys. zł w 2024 roku. • 405 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 14,33 mln zł w 2025 roku. • 14,36 mln zł w 2024 roku. • 16,47 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Estra Automotive Systems Poland wyniosły
4 979 411
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-89 124 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Estra Automotive Systems Poland wyniosła 72 044 802 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 742 527 zł.
a
ktywa trwałe to 63 302 275 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 72 044 802 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 393 857 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 71 650 945 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3 361 626 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 72 044 802 zł w 2025 roku. • 73 636 148 zł w 2024 roku. • 89 806 181 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 62%.
Marża netto wyniosła 50%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3050.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4342.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Estra Automotive Systems Poland wyniosły 393 857 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 72 044 802 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 1%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -3 545 082 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 393 857 zł w 2025 roku • 1 833 418 zł w 2024 roku • 7 473 443 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 7.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1% w 2025 roku • 2% w 2024 roku • 8% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Estra Automotive Systems Poland wykazała przychody na poziomie 13 211 359 zł.
Organizacja zarobiła 8 154 784 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1 566 568 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 6 588 215 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 195 821 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1 566 568 zł w 2025 roku • 1 509 995 zł w 2024 roku • 1 407 603 zł w 2023 roku
Organizacja Estra Automotive Systems Poland wykazała zysk netto większy niż 81% organizacji z branży "Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 47% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 70% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 5% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 25 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-25
dni względem terminu
5
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−3 mies. 29 dni18-03-2025
2023
+21 dni05-08-2024
2022
+1 mies. 29 dni12-09-2023
2021
−8 dni07-10-2022
2020
−1 mies. 8 dni07-09-2021
2019
−3 mies. 15 dni02-07-2020
2018
+1 mies. 15 dni29-08-2019
2017
+2 dni17-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Estra Automotive Systems Co., Ltd. posiada 160000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 11.05.2020 jest Estra Automotive Systems Co., Ltd. kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 02.04.2019 do 11.05.2020
był Erae Automotive Systems Co., Ltd. kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 05.12.2018 do 02.04.2019 najwięcej udziałów posiadał Erae Automotive Systems Co., Ltd.. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.