SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH SPÓŁKI, PODPISYWANIA UMÓW I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ JEST UPRAWNIONY SAMODZIELNIE KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organizacja Opolskie Centrum Rowerowe osiągnęła 3 507 683 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 506 389 zł. Pozostałe przychody to 1295 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 537 570 zł.
Strata netto wyniosła 31 181 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 507 683 zł w 2025 roku. • 3 688 149 zł w 2024 roku. • 3 717 188 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -19 105 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -31 181 zł w 2025 roku. • -68 756 zł w 2024 roku. • 54 180 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 3 039 752 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 8 769 208 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 235 045 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 039 752 zł w 2025 roku. • 3 183 448 zł w 2024 roku. • 3 481 732 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 10 tys. zł.
EBITDA Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 28 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Opolskie Centrum Rowerowe mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,349% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 0,24%. To oznacza, że firma ma szansę 0,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,24% w 2025 roku. • 0,39% w 2024 roku. • 0,09% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Opolskie Centrum Rowerowe charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Opolskie Centrum Rowerowe wynosi 123 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 309 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 309 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 123 tys. zł w 2025 roku. • 125 tys. zł w 2024 roku. • 140 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 309 tys. zł w 2025 roku. • 316 tys. zł w 2024 roku. • 342 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
680 828
zł.
Koszty operacyjne Opolskie Centrum Rowerowe wyniosły
3 496 765
zł.
Wynagrodzenia stanowią
19%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
97 261 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 680 828 zł w 2025 roku • 661 994 zł w 2024 roku • 660 689 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19% w 2025 roku •
18% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Opolskie Centrum Rowerowe wyniosła 1 862 352 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 809 455 zł.
a
ktywa trwałe to 52 898 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 862 352 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 927 290 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 935 062 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 33 035 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 862 352 zł w 2025 roku. • 1 971 349 zł w 2024 roku. • 2 150 414 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -3%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Opolskie Centrum Rowerowe wyniosły 927 290 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 862 352 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -1609 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 927 290 zł w 2025 roku • 1 005 105 zł w 2024 roku • 1 101 234 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2025 roku • 51% w 2024 roku • 51% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Opolskie Centrum Rowerowe wykazała przychody na poziomie 3 507 683 zł.
Organizacja zarobiła -31 181 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -31 181 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 6040 zł w 2023 roku
Organizacja Opolskie Centrum Rowerowe wykazała zysk netto większy niż 27% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna sprzętu sportowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 82% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 27% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 82% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 50% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 56 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 14 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+56
dni względem terminu
5
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−14 dni31-03-2026
2024
+2 mies. 17 dni30-06-2025
2023
−1 mies. 3 dni12-03-2024
2022
−1 mies. 9 dni06-03-2023
2021
+4 mies. 2 dni14-11-2022
2020
−3 mies. 15 dni01-04-2021
2019
−13 dni02-07-2020
2018
+9 mies. 14 dni23-01-2020
2017
+7 mies. 11 dni21-11-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie