LUX-LIGHT to wiodąca firma zajmująca się produkcją i sprzedażą różnorodnych lamp. Oferta obejmuje lampy wewnętrzne, zewnętrzne oraz przemysłowe, które są doskonale dostosowane do potrzeb różnych przestrzeni użytkowych. Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, co zapewnia niezawodność i długowieczność użytkowania. Firma kładzie duży nacisk na estetykę i funkcjonalność swoich artykułów, tworząc niepowtarzalne oświetlenie, które potrafi nadać unikalny charakter każdemu wnętrzu i otoczeniu. Klienci mają możliwość zapoznania się z pełnym asortymentem poprzez dostępny online katalog. LUX-LIGHT stale rozwija swoje portfolio, oferując innowacyjne produkty, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku i wymagania klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Lux-Light osiągnęła 1 435 638 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 435 529 zł. Pozostałe przychody to 109 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 251 167 zł.
Zysk netto wyniósł 184 362 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 35 005 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 435 638 zł w 2025 roku. • 1 422 250 zł w 2024 roku. • 1 364 192 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 17 014 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 184 362 zł w 2025 roku. • 5355 zł w 2024 roku. • 64 690 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Lux-Light wynosi 2 935 504 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 240 964 zł a 6 618 474 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 177 247 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 935 504 zł w 2025 roku. • 2 072 279 zł w 2024 roku. • 2 266 897 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Lux-Light wynosi 251 tys. zł.
EBITDA Lux-Light wynosi 252 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
22 532 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 250 627 zł w
2025 roku. • 22 996 zł w
2024 roku. • 91 213 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
20 861 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 251 917 zł w
2025 roku. • 25 576 zł w
2024 roku. • 93 793 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Lux-Light wynosi 4 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Lux-Light wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lux-Light wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Lux-Light charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lux-Light wynosi 145 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 37 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 366 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 37 tys. zł a 366 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 145 tys. zł w 2025 roku. • 117 tys. zł w 2024 roku. • 125 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 37 tys. zł w 2025 roku. • 1 tys. zł w 2024 roku. • 13 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 366 tys. zł w 2025 roku. • 301 tys. zł w 2024 roku. • 333 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
442 719
zł.
Koszty operacyjne Lux-Light wyniosły
1 184 902
zł.
Wynagrodzenia stanowią
37%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
16 473 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 442 719 zł w 2025 roku • 457 380 zł w 2024 roku • 404 378 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
37% w 2025 roku •
33% w 2024 roku •
32% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lux-Light wyniosła 1 834 411 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 225 624 zł.
a
ktywa trwałe to 608 787 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 834 411 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 179 793 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 654 618 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 96 081 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 834 411 zł w 2025 roku. • 1 945 509 zł w 2024 roku. • 1 842 501 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 11%.
Marża operacyjna wyniosła 17%.
Marża netto wyniosła 13%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Lux-Light wyniosły 179 793 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 834 411 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 10%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -18 393 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 179 793 zł w 2025 roku • 475 252 zł w 2024 roku • 377 600 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 10% w 2025 roku • 24% w 2024 roku • 20% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Lux-Light wykazała przychody na poziomie 1 435 638 zł.
Organizacja zarobiła 201 230 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 16 868 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 184 362 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 953 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 16 868 zł w 2025 roku • 795 zł w 2024 roku • 7471 zł w 2023 roku