Budowa oczyszczalni ścieków w systemie 'zaprojektuj i wybuduj'|Realizacja biogazowni do utylizacji odpadów biodegradowalnych|Oferowanie rozwiązań w zakresie fotowoltaiki|Przeprowadzanie audytów energetycznych|Udział w projektach badawczo-rozwojowych
TARPOL jest firmą zajmującą się szeroko pojętym budownictwem oraz instalacjami systemów biogazowych i fotowoltaicznych. Specjalizuje się w projektach związanych z budową oczyszczalni ścieków, a także w realizacji innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa i przemysłu spożywczego. W ciągu swojej działalności, firma zrealizowała wiele projektów planowania i realizacji, stosując podejście 'zaprojektuj i wybuduj'. W ramach swojej oferty TARPOL przeprowadza wstępne oceny i audyty energetyczne, co stawia ją wśród liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, TARPOL aktywnie uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych, dążąc do wprowadzania nowatorskich technologii, takich jak biogazownie w skali nano. Zespół TARPOL, z doświadczeniem w branży, współpracuje z różnorodnymi klientami, dostosowując swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem i zaangażowaniem w kwestie ochrony środowiska, co jest wpisane w jej misję działania.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Tarpol osiągnęła 5 167 155 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 167 155 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 041 685 zł.
Strata netto wyniosła 874 530 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 738 165 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 167 155 zł w 2024 roku. • 20 977 042 zł w 2023 roku. • 16 453 013 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -124 933 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -874 530 zł w 2024 roku. • 702 475 zł w 2023 roku. • 905 979 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Tarpol wynosi 6 029 580 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 13 785 651 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 861 369 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 029 580 zł w 2024 roku. • 20 035 302 zł w 2023 roku. • 18 224 092 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tarpol wynosi -363 tys. zł.
EBITDA Tarpol wynosi 138 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Tarpol wynosi 15 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 15 os. w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Tarpol wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,210% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku. • 2,85% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tarpol wynosi 1,45%. To oznacza, że firma ma szansę 1,45% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,199% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,45% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku. • 0,08% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Tarpol charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tarpol wynosi 59 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 689 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 689 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
8 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 59 tys. zł w 2024 roku. • 431 tys. zł w 2023 roku. • 433 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 114 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 689 tys. zł w 2024 roku. • 864 tys. zł w 2023 roku. • 968 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
778 595
zł.
Koszty operacyjne Tarpol wyniosły
5 529 936
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
111 228 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 778 595 zł w 2024 roku • 860 924 zł w 2023 roku • 1 855 582 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2024 roku •
4% w 2023 roku •
12% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tarpol wyniosła 10 015 815 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 228 897 zł.
a
ktywa trwałe to 4 786 917 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 015 815 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 569 402 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 446 413 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 430 831 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 015 815 zł w 2024 roku. • 8 223 052 zł w 2023 roku. • 10 378 976 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -25%.
Marża operacyjna wyniosła -7%.
Marża netto wyniosła -17%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Tarpol wyniosły 6 569 402 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 015 815 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 66%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 938 486 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 569 402 zł w 2024 roku • 3 902 110 zł w 2023 roku • 5 536 973 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 66% w 2024 roku • 47% w 2023 roku • 53% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Tarpol wykazała przychody na poziomie 5 167 155 zł.
Organizacja zarobiła -874 530 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -874 530 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 203 360 zł w 2023 roku • 226 712 zł w 2022 roku
Organizacja Tarpol wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 10% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.08%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 69% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 61% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 10% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.08%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 479 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 287 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+479
dni względem terminu
0
w terminie
8
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 17 dni28-04-2026
2023
+7 mies. 3 dni13-02-2025
2022
+6 mies. 14 dni25-01-2024
2021
+1 mies. 10 dni24-11-2022
2020
+9 mies. 22 dni03-08-2022
2019
+21 mies. 21 dni28-07-2022
2018
+30 mies. 12 dni12-01-2022
2017
+41 mies. 14 dni10-12-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Michalski Jakub posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 18.12.2024 jest Michalski Jakub kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 25.01.2016 do 18.12.2024
była Lizoń Marta kontrolująca 85% udziałów.
W okresie od 27.09.2011 do 25.01.2016 najwięcej udziałów posiadała Lizoń Marta. Jej udziały w tym czasie wynosiły 71%.