SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE ALBO CZŁONEK ZARZĄDU NIE BĘDĄCY PREZESEM ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PREZESEM ZARZĄDU ALBO DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU, INNI NIŻ PREZES ZARZĄDU, DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE ALBO CZŁONEK ZARZĄDU NIE BĘDĄCY PREZESEM ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Zarządzanie i inwestycje w odnawialne źródła energii (wiatrowe, fotowoltaiczne)|Rozwój nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych|Budowa zrównoważonego portfela inwestycyjnego|Redukcja emisji CO2 oraz produkcja energii elektrycznej|Strategiczny nadzór i podwyższona stabilność finansowa
INWE to polska grupa kapitałowa, która koncentruje się na inwestycjach w obszarach odnawialnych źródeł energii, nowoczesnych nieruchomości oraz innowacji. Organizacja łączy długoterminowe strategie inwestycyjne z dbałością o przyszłe pokolenia, prowadząc projekty, które przynoszą wymierne korzyści społeczno-gospodarcze. Misją INWE jest wspieranie oraz rozwijanie przedsięwzięć zgodnych z ich wartościami, co realizowane jest poprzez budowę zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. W ramach swoich działań, INWE zarządza projektami z zakresu energii wiatrowej i odnawialnej, a także specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym oraz innowacjach przemysłowych. Grupa prowadzi staranny dobór projektów, co pozwala na stabilność i przewidywalność finansową. Wartościowe osiągnięcia firmy obejmują produkcję energii elektrycznej na poziomie 245 757 MWh oraz redukcję emisji CO2 o 196 606 ton. Organizacja na rynku działa od 2013 roku i obecnie posiada imponujący portfel projektów, na który składa się 51 inwestycji oraz 58 spółek celowych. Kadra zarządzająca INWE składa się z doświadczonych specjalistów, co przyczynia się do wysokich stóp zwrotu z inwestycji.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Inwe osiągnęła 10 811 339 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 259 654 zł. Pozostałe przychody to 8 551 685 zł.
Całkowite koszty wyniosły -5 962 344 zł.
Zysk netto wyniósł 8 221 997 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 911 404 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 811 339 zł w 2025 roku. • 7 880 257 zł w 2024 roku. • 7 411 469 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 878 475 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 8 221 997 zł w 2025 roku. • 5 810 784 zł w 2024 roku. • 4 204 823 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Inwe wynosi 76 693 989 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
16 217 008 zł a 195 191 683 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 7 372 682 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 76 693 989 zł w 2025 roku. • 52 453 643 zł w 2024 roku. • 47 828 791 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Inwe wynosi 19 tys. zł.
EBITDA Inwe wynosi 29 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
36 157 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 18 559 zł w
2025 roku. • 958 990 zł w
2024 roku. • -221 612 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
37 970 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 28 793 zł w
2025 roku. • 963 365 zł w
2024 roku. • -221 612 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Inwe mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Inwe wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,319% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Inwe wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,16% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Inwe charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 9 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Inwe wynosi 2,1 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 9,76 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 9,76 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
191 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,1 mln zł w 2025 roku. • 1,52 mln zł w 2024 roku. • 1,64 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 3 tys. zł w 2025 roku. • 98 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 9,76 mln zł w 2025 roku. • 6,39 mln zł w 2024 roku. • 6,95 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
372 865
zł.
Koszty operacyjne Inwe wyniosły
2 241 094
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
21 015 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 372 865 zł w 2025 roku • 507 545 zł w 2024 roku • 689 907 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2025 roku •
34% w 2024 roku •
34% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Inwe wyniosła 54 979 767 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 479 759 zł.
a
ktywa trwałe to 46 500 008 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 54 979 767 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 181 846 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 48 797 921 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 965 676 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 54 979 767 zł w 2025 roku. • 40 563 359 zł w 2024 roku. • 49 260 916 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 15%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 17%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 76%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Inwe wyniosły 6 181 846 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 54 979 767 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 11%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 630 770 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 181 846 zł w 2025 roku • 8 620 691 zł w 2024 roku • 14 502 892 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 11% w 2025 roku • 21% w 2024 roku • 29% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Inwe wykazała przychody na poziomie 10 811 339 zł.
Organizacja zarobiła 8 229 868 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 7871 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 8 221 997 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -2051 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 7871 zł w 2025 roku • 170 603 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Inwe wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Działalność firm centralnych (head offices) i holdingów z wyłączeniem holdingów finansowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 126 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+126
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2024
−2 mies. 9 dni07-05-2025
2023
−1 mies. 5 dni10-06-2024
2022
−2 mies. 18 dni28-04-2023
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−2 mies. 12 dni04-08-2021
2019
+2 mies. 17 dni31-12-2020
2018
+17 mies. 25 dni31-12-2020
2017
+28 mies. 25 dni26-11-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Trigen Fundacja Rodzinna posiada 5000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 08.10.2024 jest Trigen Fundacja Rodzinna kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 13.04.2016 do 08.10.2024
był Musiał Maciej kontrolując 96% udziałów.
W okresie od 02.12.2013 do 13.04.2016 najwięcej udziałów posiadał Musiał Maciej. Jego udziały w tym czasie wynosiły 90%.