Systemy monitorowania GPS dla flot pojazdów|Zdalny odczyt tachografów i kart kierowców|Rozwiązania dla branży transportowej, budowlanej i chłodniczej|Wsparcie w integracji z systemem e-TOLL|Dostosowywanie produktów do indywidualnych potrzeb klientów
Infis Sp. z o.o. to firma działająca w obszarze monitorowania i lokalizacji flot pojazdów, która w ciągu 15-letniej działalności zdobyła miano lidera w branży AVL (Automatic Vehicle Location) w Europie. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania GPS, które usprawniają zarządzanie pojazdami oraz optymalizują procesy logistyczne w różnych sektorach, takich jak transport ciężki, maszyny budowlane, transport chłodniczy, a także w transporcie dostawczym oraz osobowym. Infis specjalizuje się w systemach monitorowania flot, zdalnym odczycie tachografów, rozliczaniu czasu pracy kierowców oraz integracji z systemem e-TOLL. Dzięki intensywnej współpracy z dostawcami i producentami urządzeń, firma rozwija funkcjonalności swoich produktów, aby dostosować je do zmieniających się potrzeb rynku i regulacji prawnych. Infis oferuje również wsparcie dla swoich klientów, poprzez dostosowywanie systemów teletechnicznych do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, od 2020 roku Infis wspiera młode talenty w piłce nożnej, angażując się w działalność lokalnej drużyny.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Infis osiągnęła 5 287 679 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 285 733 zł. Pozostałe przychody to 1946 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 262 563 zł.
Zysk netto wyniósł 1 023 170 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 245 513 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 287 679 zł w 2025 roku. • 4 905 790 zł w 2024 roku. • 5 314 800 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 151 391 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 023 170 zł w 2025 roku. • 757 563 zł w 2024 roku. • 1 761 706 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Infis wynosi 9 552 995 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 935 195 zł a 14 324 382 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 812 764 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 552 995 zł w 2025 roku. • 8 221 956 zł w 2024 roku. • 13 395 557 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Infis.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Infis wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Infis wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Infis charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Infis wynosi 345 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 159 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 808 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 159 tys. zł a 808 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
20 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 345 tys. zł w 2025 roku. • 331 tys. zł w 2024 roku. • 500 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 159 tys. zł w 2025 roku. • 128 tys. zł w 2024 roku. • 159 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 808 tys. zł w 2025 roku. • 852 tys. zł w 2024 roku. • 1,24 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 190 380
zł.
Koszty operacyjne Infis wyniosły
4 136 271
zł.
Wynagrodzenia stanowią
29%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
170 054 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 190 380 zł w 2025 roku • 1 302 239 zł w 2024 roku • 1 087 184 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
29% w 2025 roku •
32% w 2024 roku •
32% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Infis wyniosła 3 862 867 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 591 027 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 271 840 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 862 867 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 580 261 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 282 606 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 216 569 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 862 867 zł w 2025 roku. • 3 585 606 zł w 2024 roku. • 4 606 867 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 26%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 40%.
Marża operacyjna wyniosła 22%.
Marża netto wyniosła 19%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Infis wyniosły 1 282 606 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 862 867 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 130 676 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 282 606 zł w 2025 roku • 1 024 038 zł w 2024 roku • 866 155 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2025 roku • 29% w 2024 roku • 19% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Infis wykazała przychody na poziomie 5 287 679 zł.
Organizacja zarobiła 1 148 884 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 125 714 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 023 170 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 17 959 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 125 714 zł w 2025 roku • 88 909 zł w 2024 roku • 185 411 zł w 2023 roku
Organizacja Infis wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Działalność w zakresie pozostałej telekomunikacji".
Organizacja wykazała przychód większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 83% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 80% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 59% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 72 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-72
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−3 mies. 8 dni08-04-2025
2023
−2 mies. 27 dni19-04-2024
2022
−2 mies. 20 dni26-04-2023
2021
−5 mies. 12 dni06-05-2022
2020
+1 mies. 5 dni19-11-2021
2019
−3 mies. 7 dni10-07-2020
2018
−1 mies. 9 dni06-06-2019
2017
−19 dni26-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Zając Konrad posiada 268
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Kaleta Adam posiada 268
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Zając Konrad (50% udziałów) • Kaleta Adam (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 13.01.2021 do 16.03.2022: • Zając Konrad (38% udziałów) • Kaleta Adam (38% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 27.09.2012 do 13.01.2021: • Zając Konrad (25% udziałów) • Kaleta Adam (25% udziałów) • Rymarz Robert (25% udziałów) • Bożałek Michał (25% udziałów)