Organizacja Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy osiągnęła 7 941 383 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 7 934 229 zł. Pozostałe przychody to 7153 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 083 881 zł.
Zysk netto wyniósł 850 348 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -358 061 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 7 941 383 zł w 2025 roku. • 8 277 215 zł w 2024 roku. • 8 589 673 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -21 563 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 850 348 zł w 2025 roku. • 475 132 zł w 2024 roku. • -12 667 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 12 043 748 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 348 102 zł a 19 853 456 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 376 306 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 043 748 zł w 2025 roku. • 10 766 772 zł w 2024 roku. • 8 708 702 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 865 tys. zł.
EBITDA Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 934 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
21 399 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 864 801 zł w
2025 roku. • 495 623 zł w
2024 roku. • -9714 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
17 646 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 934 463 zł w
2025 roku. • 541 267 zł w
2024 roku. • 34 991 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 11 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 11 os. w 2025 roku. • 11 os. w 2024 roku. • 13 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,25% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wynosi 453 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 130 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 968 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 130 tys. zł a 968 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
24 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 453 tys. zł w 2025 roku. • 435 tys. zł w 2024 roku. • 364 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 130 tys. zł w 2025 roku. • 74 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 968 tys. zł w 2025 roku. • 968 tys. zł w 2024 roku. • 795 tys. zł w 2023 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
31 064 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 847 881 zł w 2025 roku • 778 776 zł w 2024 roku • 886 646 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2025 roku •
10% w 2024 roku •
10% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wyniosła 8 729 902 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 516 204 zł.
a
ktywa trwałe to 5 213 699 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 213 699 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 749 563 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 464 136 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -177 444 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 213 699 zł w 2025 roku. • 5 213 699 zł w 2024 roku. • 4 962 079 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 19%.
Marża operacyjna wyniosła 11%.
Marża netto wyniosła 11%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wyniosły 749 563 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 213 699 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 14%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -108 980 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 749 563 zł w 2025 roku • 749 563 zł w 2024 roku • 985 742 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 14% w 2025 roku • 14% w 2024 roku • 20% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wykazała przychody na poziomie 7 941 383 zł.
Organizacja zarobiła 850 348 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 850 348 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Produkcyjno Handlowo Stalservis Kolanowscy wykazała zysk netto większy niż 71% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów metalowych oraz sprzętu i dodatkowego wyposażenia hydraulicznego i grzejnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 71% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 51% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 30% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 129 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-129
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−3 mies. 23 dni24-03-2025
2023
−2 mies. 21 dni25-04-2024
2022
−3 mies. 18 dni29-03-2023
2021
−6 mies. 12 dni06-04-2022
2020
−7 mies. 4 dni15-03-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
2018
−3 mies. 12 dni04-04-2019
2017
−2 mies. 6 dni10-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki