Organizacja RES Commodities Gorzelnik osiągnęła 5 007 833 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 007 642 zł. Pozostałe przychody to 191 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 529 812 zł.
Zysk netto wyniósł 1 477 830 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 503 916 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 007 833 zł w 2025 roku. • 1 888 212 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 738 915 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 477 830 zł w 2025 roku. • 556 620 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji RES Commodities Gorzelnik wynosi 9 426 969 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
177 095 zł a 20 689 615 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 713 485 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 426 969 zł w 2025 roku. • 3 813 560 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w RES Commodities Gorzelnik.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji RES Commodities Gorzelnik wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,730% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji RES Commodities Gorzelnik wynosi 0,10%. To oznacza, że firma ma szansę 0,10% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,10% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
RES Commodities Gorzelnik charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla RES Commodities Gorzelnik wynosi 170 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 47 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 296 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 47 tys. zł a 296 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
85 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 170 tys. zł w 2025 roku. • 96 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 47 tys. zł w 2025 roku. • 57 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 296 tys. zł w 2025 roku. • 153 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
16 854
zł.
Koszty operacyjne RES Commodities Gorzelnik wyniosły
3 381 947
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
8427 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 16 854 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów RES Commodities Gorzelnik wyniosła 431 464 zł.
a
ktywa obrotowe to 431 464 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 431 464 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 236 127 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 195 337 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 215 732 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 431 464 zł w 2025 roku. • 986 185 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 343%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 626%.
Marża operacyjna wyniosła 32%.
Marża netto wyniosła 30%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 171.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 313 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 16 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 15 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania RES Commodities Gorzelnik wyniosły 195 337 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 431 464 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 45%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 97 668 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 195 337 zł w 2025 roku • 548 489 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 45% w 2025 roku • 56% w 2024 roku • 0% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja RES Commodities Gorzelnik wykazała przychody na poziomie 5 007 833 zł.
Organizacja zarobiła 1 625 072 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 147 242 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 477 830 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 73 621 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 147 242 zł w 2025 roku • 55 080 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku