SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY SPÓŁKĘ MOŻE REPREZENTOWAĆ: - W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH DO KWOTY 500 000 PLN KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE, - W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH PRZEKRACZAJĄCYCH KWOTĘ 500 000 PLN LUB W SPRAWACH NIEMAJĄTKOWYCH DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. DLA CELÓW OKREŚLENIA UPRAWNIENIA DO REPREZENTACJI SPÓŁKI PRZY ŚWIADCZENIACH OKRESOWYCH ISTOTNA JEST WARTOŚĆ ŚWIADCZENIA ZA JEDEN OKRES ROZLICZENIOWY
Organizacja Anshar Investments osiągnęła 2 260 063 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 260 063 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 271 445 zł.
Strata netto wyniosła 11 382 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
1 481 468 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 260 063 zł w 2022 roku. • 778 595 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
31 426 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -11 382 zł w 2022 roku. • -42 808 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Anshar Investments wynosi 1 590 298 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
934 836 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 590 298 zł w
2022 roku. • 655 462 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Anshar Investments wynosi 10 tys. zł.
EBITDA Anshar Investments wynosi 26 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
51 479 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 10 031 zł w
2022 roku. • -41 448 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
62 809 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 26 141 zł w
2022 roku. • -36 668 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Anshar Investments wynosi 11 osób.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 16 obwieszczeń
dotyczących organizacji Anshar Investments. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 16 lutego 2024.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 16 lutego 2024 (MSiG nr 34/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
16
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 102112. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/3707/24/741]
UWAGAMSiG 34/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
X V. W P I S Y D
Pozostałe obwieszczenia (15) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 13203. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/34295/23/412]
Rzuć okiemMSiG 4/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
:
W dniu 22.12.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
IE Dz. 6. Rub. 4. Informacja o połączeniu, podziale
lub przekształceniu wpisać: 1 1. PRZEJĘCIE PRZEZ
INNĄ SPÓŁKĘ 2. WZMIANKA - NADZWYCZAJNE
WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁKI ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA AKCYJNA W KATOWICACH
DNIA 08.11.2023R. PODJĘŁO UCHWAŁĘ ZAPROTOKOŁOWANĄ PRZEZ NOTARIUSZA DAMIANA
KORBECKIEGO Z KANCELARII NOTARIALNEJ
W KATOWICACH REP. A NR 3628/2023 O POŁĄCZENIU SPÓŁEK ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA W KATOWICACH KRS NR 893175
(SPÓŁKA PRZEJMOWANA), ZE SPÓŁKĄ ANSHAR
STUDIOS SPÓŁKA AKCYJNA KRS NR 0000489367
(SPÓŁKA PRZEJMUJĄCA) NA PODSTAWIE ART.
492 § 1 PKT 1 K.S.H.
W dniu 11.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 11.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 11.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 11.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 163703. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/4047/23/386]
Rzuć okiemMSiG 55/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane jedynego akcjonariusza wpisać: 1 1. ANSHAR STUDIOS SPÓŁKA AKCYJNA
3. 243337429 4. 0000489367 6. TAK
Poz. 1159806. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/28628/22/46]
Rzuć okiemMSiG 217/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o statucie wpisać:
1 1. 29.09.2022 R. REP. A 6491/2022, KANCELARIA
NOTARIALNA DAMIAN KORBECKI-NOTARIUSZ,
UL. MIKOŁAJA KOPERNIKA 12, 40-064 KATOWICE,
ZMIENIONE W STATUCIE: ARTYKUŁ 12 USTĘP 2,
ARTYKUŁ 13 USTĘP 7 I USTĘP 8; DODANE W STATUCIE: ARTYKUŁ 11 USTĘP 4, ARTYKUŁ 13 USTĘP
9 PUNKT 9, ARTYKUŁ 13 USTĘP 10 I USTĘP 11;
USUNIĘTE W STATUCIE: ARTYKUŁ 13 USTĘP 5.
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) wykreślić:
2. SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE wpisać:
2. W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY SPÓŁKĘ MOŻE REPREZENTOWAĆ:
- W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH DO KWOTY
X V. W P I S Y D
500 000 PLN KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU
SAMODZIELNIE, - W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH
PRZEKRACZAJĄCYCH KWOTĘ 500 000 PLN LUB
W SPRAWACH NIEMAJĄTKOWYCH DWÓCH
CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. DLA CELÓW OKREŚLENIA UPRAWNIENIA DO REPREZENTACJI SPÓŁKI
PRZY ŚWIADCZENIACH OKRESOWYCH ISTOTNA
JEST WARTOŚĆ ŚWIADCZENIA ZA JEDEN OKRES
ROZLICZENIOWY
W dniu 13.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 03.02.2021 DO 31.12.2021
W dniu 13.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 03.02.2021 DO 31.12.2021
W dniu 13.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 03.02.2021 DO 31.12.2021
W dniu 13.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.10.2022 okres OD
03.02.2021 DO 31.12.2021
Poz. 287575. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/13078/22/683]
Rzuć okiemMSiG 98/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 9. Emisje akcji wpisać: 1 1. C 2. 20000
3. AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE
Poz. 236593. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/2069/22/685]
Rzuć okiemMSiG 84/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.04.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o statucie wpisać:
1 1. 07.12.2021 R. REP A 22056/2021, NOTARIUSZ
OLIMPIA RAMOS Z KANCELARII NOTARIALNEJ K.
WOJDYŁO-RUDZKA, O.RAMOS S.C. 40-568 KATOWICE, UL. LIGOCKA 103, ZMIENIONO ARTYKUŁ
7 STATUTU SPÓŁKI
Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 1. 100000,00 ZŁ
wpisać: 1. 120000,00 ZŁ wykreślić: 3. 100000 wpisać: 3. 120000 wykreślić: 5. 100000,00 ZŁ wpisać:
5. 120000,00 ZŁ
Poz. 524. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA AKCYJNA
w Katowicach. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
[BMSiG-81352/2021]
Rzuć okiemMSiG 3/2022I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/3. Spółki akcyjne
Sygn. sprawy: BMSiG-81352/2021Nr ogłoszenia: 524
Treść obwieszczeniaZwiń treść obwieszczenia
Zarząd Anshar Investments S.A. z siedzibą w Katowicach
(40-594), ul. J. Gallusa 10, wpisanej do Rejestru PrzedsięR Z E Z K O D E K S S P Ó Ł E K H A N D LO W YC H
biorców KRS, nr KRS 0000893175, w Sądzie Rejonowym
Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy KRS, wpłacony kapitał zakładowy wynosi 100.000,00 zł,
NIP 6342995503, na podstawie art. 434 § 2 pkt 9 w zw. z art. 5
§ 3 k.s.h., ogłasza wykaz subskrybentów akcji imiennych
serii C, ze wskazaniem liczby przyznanych każdemu z nich
akcji serii C: 1) Łukasz Hacura - 8000 akcji, 2) Krzysztof Biegański - 6000 akcji, 3) Grzegorz Dymek - 6000 akcji.
Poz. 282887. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA
AKCYJNA. KRS 0000893175. SĄD REJONOWY
KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ
VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.05.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/5650/21/571]
MSiG 91/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 06.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA AKCYJNA
3. ANSHAR INVESTMENTS SPÓŁKA AKCYJNA
5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1.
POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat KATOWICE
gmina KATOWICE miejscowość KATOWICE 2. miejscowość KATOWICE ulica UL. J. GALLUSA nr domu
10 kod pocztowy 40-594 poczta KATOWICE kraj
POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej OFFICE@
ANSHARINVESTMENTS.COM 4. Adres strony
internetowej WWW.ANSHARINVESTMENTS.COM
Rub. 4. Informacje o statucie 1 1. 03.02.2021R.,REP
A NR 329/2021, NOTARIUSZ ELŻBIETA PUSTUŁ-ZIELIŃSKA Z KANCELARII NATARIALNEJ W DĄBROWIE GÓRNICZEJ PRZY UL.J.KADENA BANDROWSKIEGO 3/5. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
4. TAK 5. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 100000,00 Z
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
2. 175000,00 ZŁ 3. 100000 4. 1,00 ZŁ 5. 100000,00
Rub. 9. Emisje akcji 1 1. A 2. 60000 3. 60000 AKCJ
UPRZYWILEJOWANYCH W ZAKRESIE PRAWA
GŁOSU- NA KAŻDĄ AKCJĘ PRZYPADAJĄ 2 GŁOSY
2 1. B 2. 40000 3. AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE Rub. 11. 1. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE PRub. Dane osób wchodzących
w skład organu 1 1. DYMEK 2. GRZEGORZ JAROSŁAW 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
2 1. HACURA 2. ŁUKASZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE Rub. 2. Organ nadzoru
1 1. RADA NADZORCZA PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. HACURA 2. AGATA
3. [ukryto] 2 1. SZCZAWIŃSKI 2. MARCIN
3. [ukryto] 3 1. BIEGAŃSKI 2. KRZYSZTOF
3. [ukryto]
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 62 01
Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM 1 2. 58 21 Z DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA
W ZAKRESIE GIER KOMPUTEROWYCH 2 2. 58
29 Z DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA W ZAKRESIE
POZOSTAŁEGO OPROGRAMOWANIA 3 2. 59 12
Z DZIAŁALNOŚĆ POSTPRODUKCYJNA ZWIĄZANA
Z FILMAMI, NAGRANIAMI WIDEO I PROGRAMAMI
TELEWIZYJNYMI 4 2. 62 02 Z DZIAŁALNOŚĆ
ZWIĄZANA Z DORADZTWEM W ZAKRESIE INFORMATYKI 5 2. 63 11 Z PRZETWARZANIE DANYCH;
ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
(HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ 6 2. 64 20
Z DZIAŁALNOŚĆ HOLDINGÓW FINANSOWYCH
7 2. 70 10 Z DZIAŁALNOŚĆ FIRM CENTRALNYCH
(HEAD OFFICES) I HOLDINGÓW, Z WYŁĄCZENIEM
HOLDINGÓW FINANSOWYCH 8 2. 82 11 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z ADMINISTRACYJNĄ OBSŁUGĄ BIURA 9 2. 82 99 Z POZOSTAŁA
DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE
DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Anshar Investments nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Anshar Investments wynosi 2,03%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,940% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,03% w 2022 roku. • 0,90% w 2021 roku. • 0,15% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Anshar Investments charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Anshar Investments wynosi 48 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 90 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 90 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2021 a 2022 rokiem. Zmiana wynosi 30 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 48 tys. zł w 2022 roku. • 18 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 90 tys. zł w 2022 roku. • 43 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
905 655 zł.
Koszty operacyjne Anshar Investments wyniosły
2 250 032 zł.
Wynagrodzenia stanowią
40,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
546 675 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 905 655 zł w 2022 roku • 358 980 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
40,3% w 2022 roku •
43,8% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Anshar Investments wyniosła 764 163 zł.
Aktywa trwałe to 103 359 zł.
Aktywa obrotowe to 660 804 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 764 163 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 302 720 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 461 443 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 371 460 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 86 831 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 764 163 zł sumy bilansowej i 302 720 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 392 703 zł sumy bilansowej i 215 890 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
461 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
53%
34%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
244 tys. zł
53%
Państwo
podatki, cła i ZUS
155 tys. zł
34%
Pracownicy
wynagrodzenia
47 tys. zł
10%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
16 tys. zł
3%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 53% (w 2021: 48%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z poniżej 1% (2021) do 0% (2022).
W roku 2020 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Anshar Investments wynosi 1,48 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,48.
Płynność gotówkowa wynosi 0,12, czyli same środki pieniężne pokrywają 12% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,29 miesiąca.
gotówka od ręki: 54 tys. zł należności i inne: 607 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,48 zł, z czego 0,12 zł w gotówce.
1,48
płynność bieżąca
0,12
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,48 w 2022 roku • 1,59 w 2021 roku
Obsługa długu
Organizacja Anshar Investments nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 53 648 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 12 835 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa tylko 78% odsetek.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 461 443 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł54 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka54 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkinie starcza na odsetki
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 13 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa tylko 78% odsetek.
Dług nie zmienia się w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: bez długu, gotówka 54 tys. zł • 2021: nadwyżka gotówki 20 tys. zł • 2020: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: tylko 78% • 2021: strata operacyjna • 2020: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Anshar Investments wynosi 88 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 40 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 49 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 541 912 zł, z czego 541 912 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza49 dni
firma płaci dostawcom 49 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
88 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 88 dni
40 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 40 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 88 dni w 2022 roku • 49 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Anshar Investments wynoszą 2 175 533 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 954 667 zł, czyli 44% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 716 171 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 291 800 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej2,2 mln zł
Usługi obce955 tys. zł · 44%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)716 tys. zł · 33%
Zużycie materiałów i energii292 tys. zł · 13%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia189 tys. zł · 9%
Amortyzacja16 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe6 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty2 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 2,2 mln zł w 2022 roku • 819 tys. zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Anshar Investments wykazała przychody na poziomie 2 260 063 zł.
Organizacja poniosła stratę 2852 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 8530 zł.
W rezultacie strata netto wyniosła 11 382 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 8530 zł w 2022 roku
Organizacja Anshar Investments wykazała zysk netto większy niż 20% organizacji z branży "Działalność związana z oprogramowaniem".
Organizacja wykazała przychód większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 73% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 20% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 77% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 70% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 236 958,90
– od jednostek powiązanych146 616,65
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 236 958,90
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej2 175 532,71
I. Amortyzacja16 110,02
II. Zużycie materiałów i energii291 800,27
III. Usługi obce954 666,66
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)1 548,00
V. Wynagrodzenia716 170,80
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)189 483,86
VII. Pozostałe koszty rodzajowe5 753,10
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)61 426,19
D. Pozostałe przychody operacyjne23 104,01
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje23 100,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne4,01
E. Pozostałe koszty operacyjne74 498,96
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych21 781,70
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne52 717,26
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)10 031,24
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe12 883,70
I. Odsetki, w tym: (+1)12 835,08
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne48,62
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-2 852,46
J. Podatek dochodowy8 530,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-11 382,46
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Anshar Investments składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 3 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-3
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−4 dni11-07-2023
2021
−2 dni13-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie