Druk cyfrowy fotoksiążek, fotoobrazów i fotokalendarzy.|Usługi druku wielkoformatowego, w tym roll-upy i banery.|Wykonywanie druku UV na szkle i innych materiałach.|Kserowanie oraz skanowanie dokumentów w formatach A4 do A0.|Specjalistyczny druk CAD/GIS dla firm budowlanych.
POLIMAX R. SUŁAWA to drukarnia cyfrowa z siedzibą w Warszawie, która oferuje wszechstronny wachlarz usług poligraficznych. Projektując swoje usługi, firma dostosowuje je do potrzeb klientów, zapewniając nie tylko standardowe druki, ale także rozwiązania specjalistyczne. W ofercie znajdują się fotoksiążki, fotoobrazy i fotokalendarze, które stanowią atrakcyjne opcje na prezent. W zakresie druku wielkoformatowego, POLIMAX dysponuje nowoczesnym sprzętem do produkcji roll-upów, banerów i różnorodnych naklejek. Kolejnym atutem firmy jest możliwość realizacji druku UV na różnych materiałach, w tym szkle i plexi, co wyróżnia ją na tle konkurencji. Dodatkowo, drukarnia zajmuje się kserowaniem oraz skanowaniem dokumentów w dużych formatach. POLIMAX kładzie nacisk na krótkie terminy realizacji oraz konkurencyjność cenową, co czyni ją idealnym wyborem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm oraz instytucji edukacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz partnerskim relacjom z dostawcami materiałów papierniczych, POLIMAX zapewnia wysoką jakość usług oraz satysfakcję klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Polimax R. Suława osiągnęła 2 247 863 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 247 508 zł. Pozostałe przychody to 355 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 852 998 zł.
Zysk netto wyniósł 394 865 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
638 766 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 247 863 zł w 2022 roku. • 1 609 096 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
160 478 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 394 865 zł w 2022 roku. • 234 387 zł w 2021 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Polimax R. Suława wynosi 3 414 077 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
466 328 zł a 5 381 791 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
1 295 487 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 414 077 zł w
2022 roku. • 2 118 590 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Polimax R. Suława wynosi 511 tys. zł.
EBITDA Polimax R. Suława wynosi 516 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
166 323 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 511 176 zł w
2022 roku. • 344 853 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
167 845 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 515 830 zł w
2022 roku. • 347 985 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Polimax R. Suława mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2022 roku. • 3 os. w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji Polimax R. Suława.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 maja 2024 (MSiG nr 101/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 417471. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.01.2021.
[RDF/603380/24/459]
MSiG 101/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 417470. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.01.2021.
[RDF/603380/24/58]
MSiG 101/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 16.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 16.05.2024 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 411616. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.01.2021.
[RDF/602784/24/25]
MSiG 100/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 411615. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SYSTEM, wpis
do rejestru: 19.01.2021.
[RDF/602784/24/624]
MSiG 100/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.05.2024 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 875475. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE,
XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.01.2021.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/32625/23/427]
Rzuć okiemMSiG 158/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. KAC
PRZAK 2. PAWEŁ TADEUSZ 3. [ukryto]
5. TAK 6. TAK 7. TAK 8. NIE 9. TAK 10. 10.000,00 Z
11. 10.000,00 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 10.000,00 ZŁ
2. NIE wpisać: 2 1. LISIOWSKI 2. GRZEGORZ STANISŁAW 3. [ukryto] 5. NIE 6. NIE 7. NIE 8. NIE
9. TAK 10. 10000 ZŁ 11. 10000 ZŁ 12. NIE PRub.
1 1. 10000 ZŁ 2. NIE
Poz. 37515. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000878807. SĄD REJONOWY DLA
M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.01.2021.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/1470/21/727]
MSiG 17/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
0 W dniu 19.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWA 3. POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAZOWIECKIE powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość
WARSZAWA ulica UL. NOWOURSYNOWSKA
nr domu 161L kod pocztowy 02-787 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 17.09.2020 R., NOTARIUSZ ADAM BANASZEK,
KANCELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE, REP.
A NR 3826/2020 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. SPÓŁKA POLIMAX R. SUŁAWA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA POWSTAŁA W WYNIKU PRZEKSZTAŁCENIA SPÓŁKI CYWILNEJ PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „POLIMAX” PAWEŁ
KACPRZAK, RAFAŁ SUŁAWA - SPÓŁKA CYWILNA
Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE. UCHWAŁĘ O PRZEKSZTAŁCENIU PODJĘLI WSZYSCY WSPÓLNICY
SPÓŁKI PRZEKSZTAŁCANEJ - W DNIU 17 WRZEŚNIA 2020 ROKU, REP. A NR 3826/2020 WSPÓLNICY SPÓŁKI CYWILNEJ: 1) RAFAŁ STEFAN
SUŁAWA NIP: 5532210114 2) PAWEŁ TADEUSZ
KACPRZAK NIP: 7981314203 PRub. Podmiot, z którego powstała spółka 1 1. PRZEDSIĘBIORSTWO
WIELOBRANŻOWE „POLIMAX” PAWEŁ KACPRZAK,
RAFAŁ SUŁAWA - SPÓŁKA CYWILNA, 2. POLSKA,
5. 015882391 6. 9512127406 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SUŁAWA 2. RAFAŁ STEFAN 3. [ukryto]
5. TAK 6. TAK 7. TAK 8. NIE 9. NIE 2 1. KACPRZAK
2. PAWEŁ TADEUSZ 3. [ukryto] 5. TAK 6. TAK
7. TAK 8. NIE 9. TAK 10. 10.000,00 ZŁ 11. 10.000,00
ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 10.000,00 ZŁ 2. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. KOMPLEMENTARIUSZ JEST UPRAWNIONY DO
REPREZENTOWANIA SPÓŁKI SAMODZIELNIE.
PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę
1 1. SUŁAWA 2. RAFAŁ STEFAN 3. [ukryto]
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 82 19
Z WYKONYWANIE FOTOKOPII, PRZYGOTOWYWANIE DOKUMENTÓW I POZOSTAŁA SPECJALISTYCZNA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA
PROWADZENIE BIURA 1 2. 18 12 Z POZOSTAŁE
DRUKOWANIE 2 2. 18 13 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z PRZYGOTOWYWANIEM
0 DO DRUKU 3 2. 18 14 Z INTROLIGATORSTWO
I PODOBNE USŁUGI 4 2. 18 20 Z REPRODUKCJA
ZAPISANYCH NOŚNIKÓW INFORMACJI 5 2. 47 91
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ
DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
6 2. 56 10 Z RESTAURACJE I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE 7 2. 74 20 Z DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA 8 2. 63 12 Z DZIAŁALNOŚĆ
PORTALI INTERNETOWYCH 9 2. 62 01 Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Polimax R. Suława nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Polimax R. Suława wynosi 1,02%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,395% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,02% w 2022 roku. • 0,90% w 2021 roku. • 0,23% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Polimax R. Suława charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Polimax R. Suława wynosi 110 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 67 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 218 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 67 tys. zł a 218 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2021 a 2022 rokiem. Zmiana wynosi 54 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 110 tys. zł w 2022 roku. • 56 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 67 tys. zł w 2022 roku. • 47 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 218 tys. zł w 2022 roku. • 76 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
227 986 zł.
Koszty operacyjne Polimax R. Suława wyniosły
1 736 331 zł.
Wynagrodzenia stanowią
13,1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
7451 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 227 986 zł w 2022 roku • 235 438 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
13,1% w 2022 roku •
18,6% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Polimax R. Suława wyniosła 1 195 129 zł.
Aktywa trwałe to 27 471 zł.
Aktywa obrotowe to 1 167 658 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 195 129 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 649 252 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 545 877 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 464 604 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 394 865 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 195 129 zł sumy bilansowej i 649 252 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 730 525 zł sumy bilansowej i 254 387 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
546 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
31%
45%
20%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
169 tys. zł
31%
Państwo
podatki, cła i ZUS
245 tys. zł
45%
Pracownicy
wynagrodzenia
21 tys. zł
4%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
111 tys. zł
20%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada państwu (podatki, ZUS): 45% (w 2021: 28%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 25% (2021) do 20% (2022).
W roku 2020 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Polimax R. Suława wynosi 2,14 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 2,14.
Płynność gotówkowa wynosi 0,56, czyli same środki pieniężne pokrywają 56% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 2,12 miesiąca.
gotówka od ręki: 306 tys. zł należności i inne: 861 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,14 zł, z czego 0,56 zł w gotówce.
2,14
płynność bieżąca
0,56
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,14 w 2022 roku • 1,46 w 2021 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Polimax R. Suława wobec banków i pożyczkodawców: 110 963 zł, gotówka: 306 248 zł. Gotówka przewyższa dług o 195 285 zł - ujemny dług netto, sytuacja korzystna.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 545 877 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 195 tys. zł
0 zł306 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców111 tys. zł
gotówka306 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: nadwyżka gotówki 195 tys. zł • 2021: nadwyżka gotówki 68 tys. zł • 2020: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: bez kosztów odsetek • 2021: 11,1 raza • 2020: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Polimax R. Suława wynosi 76 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 35 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 36 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 41 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 467 931 zł, z czego 467 931 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza41 dni
firma płaci dostawcom 41 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
76 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 76 dni
35 dni
bez amortyzacji36 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 35 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 76 dni w 2022 roku • 63 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Polimax R. Suława wynoszą 1 682 550 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 925 644 zł, czyli 55% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 523 500 zł, czyli 31% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 190 989 zł, czyli 11% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,7 mln zł
Zużycie materiałów i energii926 tys. zł · 55%
Usługi obce524 tys. zł · 31%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)191 tys. zł · 11%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia37 tys. zł · 2%
Amortyzacja5 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe766 zł · <1%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,7 mln zł w 2022 roku • 1,2 mln zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Polimax R. Suława wykazała przychody na poziomie 2 247 863 zł.
Organizacja zarobiła 506 469 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 111 604 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 394 865 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
34 858 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 111 604 zł w 2022 roku • 76 746 zł w 2021 roku
Organizacja Polimax R. Suława wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Wykonywanie fotokopii, przygotowywanie dokumentów i pozostała specjalistyczna działalność wspomagająca prowadzenie biura".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1,06%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 52% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 1,06%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 242 269,77
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 242 269,77
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej1 682 550,00
I. Amortyzacja4 654,04
II. Zużycie materiałów i energii925 643,76
III. Usługi obce523 500,11
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia190 988,92
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)36 997,30
VII. Pozostałe koszty rodzajowe765,87
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)559 719,77
D. Pozostałe przychody operacyjne5 237,75
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne5 237,75
E. Pozostałe koszty operacyjne53 781,48
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne53 781,48
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)511 176,04
G. Przychody finansowe355,16
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne355,16
H. Koszty finansowe5 062,38
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne5 062,38
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)506 468,82
J. Podatek dochodowy111 604,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)394 864,82
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Polimax R. Suława składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 442 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 305 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+442
dni względem terminu
0
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+10 mies. 5 dni15-05-2024
2021
+19 mies. 9 dni16-05-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie