Organizacja Traap Invest osiągnęła 2 596 512 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 584 909 zł. Pozostałe przychody to 11 603 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 940 857 zł.
Zysk netto wyniósł 644 052 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 359 087 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 596 512 zł w 2024 roku. • 1 801 720 zł w 2023 roku. • 2 082 651 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 101 604 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 644 052 zł w 2024 roku. • 254 930 zł w 2023 roku. • 151 725 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Traap Invest wynosi 5 868 140 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 560 923 zł a 9 016 731 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 720 190 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 868 140 zł w 2024 roku. • 3 179 809 zł w 2023 roku. • 2 796 393 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Traap Invest wynosi 690 tys. zł.
EBITDA Traap Invest wynosi 764 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Traap Invest mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Traap Invest wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Traap Invest wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Traap Invest charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Traap Invest wynosi 246 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 78 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 647 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 78 tys. zł a 647 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
27 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 246 tys. zł w 2024 roku. • 136 tys. zł w 2023 roku. • 109 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 78 tys. zł w 2024 roku. • 43 tys. zł w 2023 roku. • 24 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 647 tys. zł w 2024 roku. • 340 tys. zł w 2023 roku. • 241 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
78 294
zł.
Koszty operacyjne Traap Invest wyniosły
1 894 886
zł.
Wynagrodzenia stanowią
4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
6190 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 78 294 zł w 2024 roku • 104 510 zł w 2023 roku • 103 165 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
4% w 2024 roku •
7% w 2023 roku •
5% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Traap Invest wyniosła 3 184 042 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 950 947 zł.
a
ktywa trwałe to 233 095 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 184 042 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 102 811 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 081 231 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 304 517 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 184 042 zł w 2024 roku. • 2 707 302 zł w 2023 roku. • 1 803 766 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 27%.
Marża netto wyniosła 25%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 15.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 15.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Traap Invest wyniosły 1 102 811 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 184 042 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 35%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 154 159 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 102 811 zł w 2024 roku • 1 428 713 zł w 2023 roku • 735 688 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 35% w 2024 roku • 53% w 2023 roku • 41% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Traap Invest wykazała przychody na poziomie 2 596 512 zł.
Organizacja zarobiła 698 283 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 54 231 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 644 052 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 7747 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 54 231 zł w 2024 roku • 21 912 zł w 2023 roku • 2134 zł w 2022 roku
Organizacja Traap Invest wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 86% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 77% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 65% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 33% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 86% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 13 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 272 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+13
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 2 dni13-04-2026
2023
−14 dni01-07-2024
2022
−22 dni23-06-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
−5 mies. 14 dni04-05-2021
2019
−5 mies.18-05-2020
2018
+10 mies. 8 dni18-05-2020
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kaczmarczyk Marek posiada 5950
udziałów,
które stanowią
70.0% firmy.
Boguta Paweł posiada 2125
udziałów,
które stanowią
25.0% firmy.
Największym udziałowcem od 20.12.2023 jest Kaczmarczyk Marek kontrolujący 70% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 25.07.2016 do 20.12.2023
był Kaczmarczyk Marek kontrolując 55% udziałów.