SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
GDY ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. GDY ZARZĄD SPÓŁKI JEST WIELOOSOBOWY DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Produkcja standardowych i niestandardowych palet drewnianych|Produkcja opakowań drewnianych, skrzyń, blatów, desek, więźb dachowych|Serwis i naprawa palet, obróbka termiczna, suszenie i znakowanie|Krajowe i międzynarodowe usługi transportowe
SANMAR SZCZYTKOWICE Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w produkcji palet i opakowań drewnianych, oferująca swoje produkty i usługi zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Działając od ponad 20 lat, firma zdobyła znaczne doświadczenie w branży, co przełożyło się na wysoką jakość oferowanych produktów oraz niezawodność realizacji zamówień. Oferta SANMAR obejmuje produkcję palet o standardowych rozmiarach, jak również na zamówienie palet dwustronnych, czterostronnych oraz jednorazowych. Firma kładzie ogromny nacisk na kompleksową obsługę klienta, dlatego oferuje także serwis i naprawę palet oraz dodatkowe usługi takie jak obróbka termiczna, suszenie i znakowanie palet.Oprócz palet, SANMAR produkuje wytrzymałe i funkcjonalne skrzynie, drewniane blaty, deski oraz więźby dachowe, korzystając ze swojej nowoczesnej linii produkcyjnej. Zaawansowane technologie pozwalają na utrzymanie najwyższych standardów jakości, co przekłada się na pełną satysfakcję klientów.Firma zapewnia również szeroki zakres usług transportowych, które obejmują dostawy zarówno na terenie Polski, jak i do krajów takich jak Niemcy, Holandia i Czechy. Własna flota transportowa, składająca się z ośmiu tandemów, gwarantuje terminowość i elastyczność dostaw, co jest kluczowe dla zadowolenia klientów.Misją SANMAR Szczytkowice jest dostarczanie produktów najwyższej jakości oraz świadczenie usług na najwyższym poziomie, co odzwierciedla się w ich profesjonalnym podejściu oraz konsekwentnym dążeniu do zadowolenia klienta. Jest to rodzinna firma, która przez lata wypracowała sobie renomę solidnego i rzetelnego partnera w branży drewnianych opakowań i logistyki.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Sanmar Szczytkowice osiągnęła 104 073 361 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 104 057 177 zł. Pozostałe przychody to 16 183 zł.
Całkowite koszty wyniosły 106 987 244 zł.
Strata netto wyniosła 2 930 067 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 10 475 633 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 104 073 361 zł w 2025 roku. • 87 204 692 zł w 2024 roku. • 76 236 734 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -409 109 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -2 930 067 zł w 2025 roku. • 4 574 914 zł w 2024 roku. • 6 972 343 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Sanmar Szczytkowice wynosi 102 234 125 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 260 183 402 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 10 677 719 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 102 234 125 zł w 2025 roku. • 111 485 553 zł w 2024 roku. • 110 332 112 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Sanmar Szczytkowice wynosi -2,03 mln zł.
EBITDA Sanmar Szczytkowice wynosi 2,55 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
326 208 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -2 027 058 zł w
2025 roku. • 5 297 262 zł w
2024 roku. • 8 081 554 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
198 017 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 546 896 zł w
2025 roku. • 9 515 550 zł w
2024 roku. • 12 099 534 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Sanmar Szczytkowice wynosi 170 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 170 os. w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 157 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Sanmar Szczytkowice wynosi 2,57%. To oznacza, że firma ma szansę 2,57% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,034% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,57% w 2025 roku. • 2,62% w 2024 roku. • 2,65% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Sanmar Szczytkowice wynosi 0,21%. To oznacza, że firma ma szansę 0,21% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,21% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Sanmar Szczytkowice charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Sanmar Szczytkowice wynosi 3,29 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 8,76 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 8,76 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
367 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3,29 mln zł w 2025 roku. • 3,95 mln zł w 2024 roku. • 3,75 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 795 tys. zł w 2024 roku. • 1,21 mln zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 8,76 mln zł w 2025 roku. • 9,35 mln zł w 2024 roku. • 8,43 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
17 780 682
zł.
Koszty operacyjne Sanmar Szczytkowice wyniosły
106 084 235
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 814 586 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 17 780 682 zł w 2025 roku • 15 878 166 zł w 2024 roku • 13 166 121 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2025 roku •
19% w 2024 roku •
19% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Sanmar Szczytkowice wyniosła 68 779 877 zł.
a
ktywa obrotowe to 38 146 019 zł.
a
ktywa trwałe to 30 633 858 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 68 779 877 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 24 977 364 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 43 802 513 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 7 527 321 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 68 779 877 zł w 2025 roku. • 62 978 712 zł w 2024 roku. • 57 186 792 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -7%.
Marża operacyjna wyniosła -2%.
Marża netto wyniosła -3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Sanmar Szczytkowice wyniosły 24 977 364 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 68 779 877 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 36%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 373 497 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 24 977 364 zł w 2025 roku • 16 246 131 zł w 2024 roku • 15 029 125 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 36% w 2025 roku • 26% w 2024 roku • 26% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Sanmar Szczytkowice wykazała przychody na poziomie 104 073 361 zł.
Organizacja zarobiła -2 641 539 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 288 528 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -2 930 067 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -11% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 25 708 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 288 528 zł w 2025 roku • 7479 zł w 2024 roku • 36 959 zł w 2023 roku