Organizacja Śląskie Centrum Sportu osiągnęła 861 784 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 838 342 zł. Pozostałe przychody to 23 442 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 980 538 zł.
Strata netto wyniosła 1 142 196 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -41 648 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 861 784 zł w 2025 roku. • 1 764 648 zł w 2024 roku. • 6667 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -128 085 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1 142 196 zł w 2025 roku. • 11 320 zł w 2024 roku. • -35 369 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Śląskie Centrum Sportu wynosi 3 051 289 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 13 209 421 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 200 188 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 051 289 zł w 2025 roku. • 4 555 127 zł w 2024 roku. • 3 360 868 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Śląskie Centrum Sportu wynosi -327 tys. zł.
EBITDA Śląskie Centrum Sportu wynosi -179 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
27 807 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -326 836 zł w
2025 roku. • 21 448 zł w
2024 roku. • -26 645 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
41 964 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -179 387 zł w
2025 roku. • 152 078 zł w
2024 roku. • 105 789 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Śląskie Centrum Sportu mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Śląskie Centrum Sportu wynosi 2,77%. To oznacza, że firma ma szansę 2,77% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,77% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Śląskie Centrum Sportu wynosi 0,30%. To oznacza, że firma ma szansę 0,30% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,30% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Śląskie Centrum Sportu charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Śląskie Centrum Sportu wynosi 266 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,16 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,16 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 266 tys. zł w 2025 roku. • 178 tys. zł w 2024 roku. • 151 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 2 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,16 mln zł w 2025 roku. • 888 tys. zł w 2024 roku. • 895 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
437 433
zł.
Koszty operacyjne Śląskie Centrum Sportu wyniosły
67 803
zł.
Wynagrodzenia stanowią
645%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
2506 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 437 433 zł w 2025 roku • 811 106 zł w 2024 roku • 646 564 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
76.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
645% w 2025 roku •
47% w 2024 roku •
37% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Śląskie Centrum Sportu wyniosła 3 307 298 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 307 298 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 307 298 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4943 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 302 355 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -269 394 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 307 298 zł w 2025 roku. • 4 584 020 zł w 2024 roku. • 4 667 440 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -35%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -35%.
Marża operacyjna wyniosła -39%.
Marża netto wyniosła -133%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Śląskie Centrum Sportu wyniosły 4943 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 307 298 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -39 497 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4943 zł w 2025 roku • 139 469 zł w 2024 roku • 192 209 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2025 roku • 3% w 2024 roku • 4% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Śląskie Centrum Sportu wykazała przychody na poziomie 861 784 zł.
Organizacja zarobiła -1 142 196 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1 142 196 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Śląskie Centrum Sportu wykazała zysk netto większy niż 1% organizacji z branży "Działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 46 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-46
dni względem terminu
8
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2025
+1 mies. 8 dni31-03-2026
2024
−11 dni04-07-2025
2023
+3 mies. 12 dni25-10-2024
2022
+11 dni26-07-2023
2021
−2 mies. 21 dni26-07-2022
2020
−4 mies. 29 dni19-05-2021
2019
−2 mies. 19 dni28-07-2020
2018
−1 mies. 3 dni12-06-2019
2017
−3 mies. 3 dni13-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rzepski Adam posiada 6414
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 07.09.2023 jest Rzepski Adam kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 03.08.2021 do 07.09.2023
był Rzepski Adam kontrolując 97% udziałów.
W okresie od 06.12.2018 do 03.08.2021 najwięcej udziałów posiadał Rzepski Adam. Jego udziały w tym czasie wynosiły 72%.