SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE SKŁADA OŚWIADCZENIA I PODPISUJE ZOBOWIĄZANIA W IMIENIU SPÓŁKI DO KWOTY 100.000 ZŁ (STO TYSIĘCY ZŁOTYCH), A POWYŻEJ TEJ KWOTY - SKŁADAJĄ OŚWIADCZENIA I PODPISUJĄ ZOBOWIĄZANIA W IMIENIU SPÓŁKI DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE.
Dostawa części zamiennych i sprzętu morskiego|Współpraca z międzynarodowymi i lokalnymi producentami|Profesjonalna obsługa sprzedażowa i techniczna|Szybka realizacja zamówień i konkurencyjne ceny|Wsparcie logistyczne i badania rynkowe
MAAT Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej jakości części zamiennych oraz sprzętu morskiego. Oferuje szeroki asortyment produktów, które obejmują zarówno akcesoria od renomowanych producentów międzynarodowych, jak i lokalnych dostawców. Firma stawia na profesjonalizm, zwracając uwagę na indywidualne potrzeby klientów, co przekłada się na wyspecjalizowaną obsługę sprzedażową oraz techniczną. Dzięki efektywnej współpracy z producentami i dostawcami, MAAT jest w stanie zapewnić konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy dostaw. Celem przedsiębiorstwa jest osiągnięcie pełnej satysfakcji klientów poprzez dostarczanie produktów o najwyższej jakości. Oferowane usługi obejmują kompleksową pomoc na globalnym rynku morskim, zapewniając wsparcie logistyczne oraz badania rynkowe. MAAT wyróżnia się także różnorodnością kategorii produktów, w tym sprzętem elektrycznym, filtrami, wężami hydraulicznymi i narzędziami pomiarowymi. Dodatkowo, firma dba o bezpieczeństwo przesyłek oraz oferuje wsparcie posprzedażowe, co stanowi istotny element w budowaniu relacji z klientami.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Maat osiągnęła 8 061 225 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 051 996 zł. Pozostałe przychody to 9229 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 051 996 zł.
Zysk netto wyniósł 0 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 536 106 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 061 225 zł w 2025 roku. • 7 726 365 zł w 2024 roku. • 9 005 263 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają stałą tendencję w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Maat wynosi 6 470 872 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 20 153 064 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 424 254 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 470 872 zł w 2025 roku. • 6 169 530 zł w 2024 roku. • 6 961 140 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Maat wynosi 181 tys. zł.
EBITDA Maat wynosi 275 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
5735 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 181 440 zł w
2025 roku. • 194 738 zł w
2024 roku. • 268 399 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
17 339 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 275 363 zł w
2025 roku. • 291 420 zł w
2024 roku. • 371 180 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Maat.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Maat wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Maat wynosi 0,24%. To oznacza, że firma ma szansę 0,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,24% w 2025 roku. • 0,24% w 2024 roku. • 0,34% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Maat charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Maat wynosi 104 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 322 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 322 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 104 tys. zł w 2025 roku. • 87 tys. zł w 2024 roku. • 91 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 322 tys. zł w 2025 roku. • 309 tys. zł w 2024 roku. • 358 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
575 275
zł.
Koszty operacyjne Maat wyniosły
7 870 556
zł.
Wynagrodzenia stanowią
7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
56 280 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 575 275 zł w 2025 roku • 609 247 zł w 2024 roku • 503 929 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
7% w 2025 roku •
8% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Maat wyniosła 3 517 569 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 307 126 zł.
a
ktywa trwałe to 2 210 443 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 517 569 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 055 274 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 462 295 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 118 127 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 517 569 zł w 2025 roku. • 3 345 210 zł w 2024 roku. • 3 820 605 zł w 2023 roku.
Rentowność
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Maat wyniosły 2 055 274 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 517 569 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 58%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 28 994 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 055 274 zł w 2025 roku • 1 987 051 zł w 2024 roku • 2 543 763 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 58% w 2025 roku • 59% w 2024 roku • 67% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Maat wykazała przychody na poziomie 8 061 225 zł.
Organizacja zarobiła 15 121 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 15 121 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 0 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 100% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 755 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 15 121 zł w 2025 roku • 10 161 zł w 2024 roku • 14 563 zł w 2023 roku
Organizacja Maat wykazała zysk netto większy niż 41% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 87% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 41% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 60% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 87% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 62 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 99 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-62
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 9 dni07-04-2026
2024
−29 dni16-06-2025
2023
−3 mies. 1 dni15-04-2024
2022
−2 mies. 6 dni10-05-2023
2021
−24 dni21-09-2022
2020
−3 mies. 19 dni28-06-2021
2019
−4 mies.17-06-2020
2018
−3 dni12-07-2019
2017
−16 dni29-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Nardelli Dawid posiada 199
udziałów,
które stanowią
63.2% firmy.