Produkcja indywidualnych wkładek 3D do obuwia.|Wkładki dostosowane do potrzeb użytkowników i zalecenia specjalistów.|Oferty obejmują wkładki komfortowe, podologiczne i ortopedyczne.|Technologia frezowania CNC zapewnia precyzyjne dopasowanie.|Dystrybucja produktów na całym obszarze Polski i Europy.
Presto Sp. z o.o. to firma, która zajmuje się produkcją indywidualnych wkładek 3D do obuwia i funkcjonuje na rynku od 2001 roku. Specjalność przedsiębiorstwa to wkładki dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, powstające w oparciu o technologie cyfrowego projektowania oraz frezowania CNC, co zapewnia ich wysoką precyzję oraz skuteczność w dolegliwościach stóp. W ramach swojej oferty, Presto proponuje różnorodne wkładki, które mogą być wykorzystywane przez osoby dorosłe oraz dzieci, w tym modele komfortowe do codziennego użytku, wkładki podologiczne, a także ortopedyczne, które korygują wady takie jak płaskostopie i halluksy. Wkładki 3D są projektowane zgodnie z zaleceniami specjalistów - ortopedów oraz fizjoterapeutów, co czyni je jeszcze bardziej efektywnymi. Presto dostarcza swoje produkty zarówno do placówek medycznych, jak i punktów detalicznych, co zapewnia dostępność swoich usług na terenie całej Polski oraz Europy. Firma chętnie nawiązuje współpracę z gabinetami i klinikami, eliminując konieczność inwestycji w drogi sprzęt diagnostyczny z ich strony.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Presto osiągnęła 5 651 903 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 607 293 zł. Pozostałe przychody to 44 610 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 561 208 zł.
Zysk netto wyniósł 46 085 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 129 431 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 651 903 zł w 2025 roku. • 6 074 253 zł w 2024 roku. • 6 805 200 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 401 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 46 085 zł w 2025 roku. • 51 027 zł w 2024 roku. • 56 475 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Presto wynosi 5 458 215 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
460 849 zł a 14 129 757 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 118 950 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 458 215 zł w 2025 roku. • 5 724 987 zł w 2024 roku. • 6 195 807 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Presto wynosi 64 tys. zł.
EBITDA Presto wynosi 69 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
6165 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 63 502 zł w
2025 roku. • 95 336 zł w
2024 roku. • 100 517 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
5824 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 68 732 zł w
2025 roku. • 103 356 zł w
2024 roku. • 109 953 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Presto wynosi 8 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Presto wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Presto wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Presto charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Presto wynosi 212 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 9 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 458 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 9 tys. zł a 458 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
0 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 212 tys. zł w 2025 roku. • 213 tys. zł w 2024 roku. • 217 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 9 tys. zł w 2025 roku. • 10 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 458 tys. zł w 2025 roku. • 438 tys. zł w 2024 roku. • 418 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
596 029
zł.
Koszty operacyjne Presto wyniosły
5 543 791
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
34 216 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 596 029 zł w 2025 roku • 557 974 zł w 2024 roku • 436 415 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
7% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Presto wyniosła 3 190 570 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 491 260 zł.
a
ktywa trwałe to 699 310 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 190 570 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 182 650 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 007 920 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 27 039 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 190 570 zł w 2025 roku. • 3 024 674 zł w 2024 roku. • 3 325 789 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Presto wyniosły 1 182 650 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 190 570 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -14 372 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 182 650 zł w 2025 roku • 1 062 839 zł w 2024 roku • 1 414 981 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2025 roku • 35% w 2024 roku • 43% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Presto wykazała przychody na poziomie 5 651 903 zł.
Organizacja zarobiła 52 805 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 6720 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 46 085 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 13% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -578 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 6720 zł w 2025 roku • 6326 zł w 2024 roku • 6946 zł w 2023 roku
Organizacja Presto wykazała zysk netto większy niż 78% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 82% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.09%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.09%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 19 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+19
dni względem terminu
6
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
+3 mies. 18 dni31-10-2025
2023
+15 mies. 26 dni03-11-2025
2022
−2 mies. 7 dni09-05-2023
2021
−4 mies. 21 dni27-05-2022
2020
−4 mies. 23 dni25-05-2021
2019
−5 mies. 25 dni23-04-2020
2018
+9 mies. 13 dni23-04-2020
2017
−2 mies. 2 dni14-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bączek Krzysztof posiada 48
udziałów,
które stanowią
48.0% firmy.
Bączek Bogumiła posiada 48
udziałów,
które stanowią
48.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Bączek Bogumiła (48% udziałów) • Bączek Krzysztof (48% udziałów)
Największym udziałowcem w okresie od 02.11.2005 do 29.10.2010
była Bączek Bogumiła kontrolująca 60% udziałów.
W okresie od 25.05.2001 do 02.11.2005 najwięcej udziałów posiadał Skowroński Dariusz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 60%.