SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO: - DWIE OSOBY WCHODZĄCE W SKŁAD ZARZĄDU DZIAŁAJĄCE ŁĄCZNIE 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO: - PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO
Organizacja Gospodarstwo Rolne Farmapol osiągnęła 5 300 322 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 292 307 zł. Pozostałe przychody to 8015 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 118 146 zł.
Zysk netto wyniósł 174 161 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -113 550 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 300 322 zł w 2025 roku. • 6 712 850 zł w 2024 roku. • 5 397 328 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7702 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 174 161 zł w 2025 roku. • 919 108 zł w 2024 roku. • 43 241 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 12 332 738 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 741 613 zł a 43 213 575 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 148 148 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 332 738 zł w 2025 roku. • 16 198 590 zł w 2024 roku. • 11 128 776 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 198 tys. zł.
EBITDA Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 634 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
9055 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 198 035 zł w
2025 roku. • 997 235 zł w
2024 roku. • 178 017 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
35 539 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 634 173 zł w
2025 roku. • 1 443 036 zł w
2024 roku. • 643 862 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 5 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2025 roku. • 5 os. w 2024 roku. • 6 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,027% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,09% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gospodarstwo Rolne Farmapol charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gospodarstwo Rolne Farmapol wynosi 598 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 30 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,16 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 30 tys. zł a 2,16 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 598 tys. zł w 2025 roku. • 630 tys. zł w 2024 roku. • 459 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 30 tys. zł w 2025 roku. • 150 tys. zł w 2024 roku. • 9 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,16 mln zł w 2025 roku. • 2,15 mln zł w 2024 roku. • 1,96 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
567 187
zł.
Koszty operacyjne Gospodarstwo Rolne Farmapol wyniosły
5 094 273
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
15 548 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 567 187 zł w 2025 roku • 579 617 zł w 2024 roku • 543 149 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
10% w 2024 roku •
10% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gospodarstwo Rolne Farmapol wyniosła 12 035 159 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 071 657 zł.
a
ktywa trwałe to 7 963 502 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 12 035 159 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 231 766 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 803 394 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -480 091 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 12 035 159 zł w 2025 roku. • 12 422 065 zł w 2024 roku. • 12 305 980 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gospodarstwo Rolne Farmapol wyniosły 1 231 766 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 12 035 159 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 10%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -737 475 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 231 766 zł w 2025 roku • 1 692 833 zł w 2024 roku • 2 495 855 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 10% w 2025 roku • 14% w 2024 roku • 20% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gospodarstwo Rolne Farmapol wykazała przychody na poziomie 5 300 322 zł.
Organizacja zarobiła 199 829 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 25 668 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 174 161 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 13% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3209 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 25 668 zł w 2025 roku • 17 258 zł w 2024 roku • 20 089 zł w 2023 roku
Organizacja Gospodarstwo Rolne Farmapol wykazała zysk netto większy niż 68% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.5%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 86% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 32 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-32
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−3 mies. 27 dni20-03-2025
2023
−27 dni18-06-2024
2022
−1 mies. 1 dni14-06-2023
2021
−2 mies. 29 dni18-07-2022
2020
−4 mies. 27 dni21-05-2021
2019
−4 mies.17-06-2020
2018
+11 mies. 8 dni17-06-2020
2017
−15 dni30-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Madej Janina posiada 425
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.