Organizacja Skarbiszów osiągnęła 2 359 400 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 356 537 zł. Pozostałe przychody to 2862 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 248 615 zł.
Zysk netto wyniósł 107 922 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 109 081 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 359 400 zł w 2025 roku. • 4 122 994 zł w 2024 roku. • 3 378 797 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -33 857 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 107 922 zł w 2025 roku. • 1 019 644 zł w 2024 roku. • 323 939 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Skarbiszów wynosi 14 622 639 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 079 223 zł a 67 296 089 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 798 752 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 14 622 639 zł w 2025 roku. • 19 364 313 zł w 2024 roku. • 15 320 630 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Skarbiszów wynosi 497 tys. zł.
EBITDA Skarbiszów wynosi 826 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
9749 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 496 580 zł w
2025 roku. • 1 420 868 zł w
2024 roku. • 730 085 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
19 022 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 826 381 zł w
2025 roku. • 1 787 407 zł w
2024 roku. • 1 048 521 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Skarbiszów wynosi 2 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 2 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Skarbiszów wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Skarbiszów wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,031% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,27% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Skarbiszów charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Skarbiszów wynosi 695 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 22 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,36 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 22 tys. zł a 3,36 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
87 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 695 tys. zł w 2025 roku. • 661 tys. zł w 2024 roku. • 505 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 22 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,36 mln zł w 2025 roku. • 3,34 mln zł w 2024 roku. • 3,14 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
201 720
zł.
Koszty operacyjne Skarbiszów wyniosły
1 859 958
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
19 642 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 201 720 zł w 2025 roku • 313 277 zł w 2024 roku • 155 615 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
12% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Skarbiszów wyniosła 19 058 130 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 796 318 zł.
a
ktywa trwałe to 15 261 812 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 19 058 130 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 234 108 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 16 824 022 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 149 155 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 19 058 130 zł w 2025 roku. • 20 235 078 zł w 2024 roku. • 20 448 254 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 21%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Skarbiszów wyniosły 2 234 108 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 19 058 130 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -999 458 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 234 108 zł w 2025 roku • 3 518 978 zł w 2024 roku • 4 751 798 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 5.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 23% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Skarbiszów wykazała przychody na poziomie 2 359 400 zł.
Organizacja zarobiła 178 534 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 70 612 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 107 922 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 40% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 8827 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 70 612 zł w 2025 roku • 70 470 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Skarbiszów wykazała zysk netto większy niż 63% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 65% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 91% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 45% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 75 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-75
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−1 mies. 11 dni04-06-2025
2023
−1 mies. 11 dni04-06-2024
2022
−2 mies. 6 dni10-05-2023
2021
−4 mies. 16 dni01-06-2022
2020
−4 mies. 17 dni31-05-2021
2019
−4 mies. 19 dni29-05-2020
2018
+8 dni23-07-2019
2017
−20 dni25-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gorpenko Łada posiada 960
udziałów,
które stanowią
49.0% firmy.
Scholz Eryk posiada 960
udziałów,
które stanowią
49.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Scholz Eryk (49% udziałów) • Gorpenko Łada (49% udziałów)
Największym udziałowcem w okresie od 14.05.2014 do 07.07.2016
był Scholz Eryk kontrolując 49% udziałów.
W okresie od 28.05.2010 do 14.05.2014 najwięcej udziałów posiadał Scholz Eryk. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.