Organizacja Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin osiągnęła 5 412 725 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 437 807 zł. Pozostałe przychody to 974 918 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 576 607 zł.
Zysk netto wyniósł 861 200 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 192 605 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 412 725 zł w 2025 roku. • 5 903 737 zł w 2024 roku. • 4 393 829 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 107 650 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 861 200 zł w 2025 roku. • 2 327 247 zł w 2024 roku. • 1 217 910 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 21 861 298 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
8 119 087 zł a 78 976 087 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 581 265 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 21 861 298 zł w 2025 roku. • 27 406 931 zł w 2024 roku. • 20 217 696 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi -40 tys. zł.
EBITDA Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 320 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
190 062 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -40 440 zł w
2025 roku. • 1 472 627 zł w
2024 roku. • 508 103 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
177 558 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 319 989 zł w
2025 roku. • 1 661 161 zł w
2024 roku. • 714 786 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wynosi 1,57 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,94 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4,94 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
123 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,57 mln zł w 2025 roku. • 1,6 mln zł w 2024 roku. • 1,32 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 177 tys. zł w 2024 roku. • 76 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,94 mln zł w 2025 roku. • 4,77 mln zł w 2024 roku. • 4,02 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
447 717
zł.
Koszty operacyjne Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wyniosły
4 478 247
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
37 194 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 447 717 zł w 2025 roku • 382 060 zł w 2024 roku • 377 137 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2025 roku •
11% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wyniosła 20 456 780 zł.
a
ktywa obrotowe to 14 828 741 zł.
a
ktywa trwałe to 5 628 039 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 20 456 780 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 712 758 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 19 744 022 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 332 109 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 20 456 780 zł w 2025 roku. • 19 959 423 zł w 2024 roku. • 18 720 139 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 4%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła 16%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wyniosły 712 758 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 20 456 780 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -30 907 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 712 758 zł w 2025 roku • 1 076 600 zł w 2024 roku • 2 164 360 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2025 roku • 5% w 2024 roku • 12% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wykazała przychody na poziomie 5 412 725 zł.
Organizacja zarobiła 930 321 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 69 121 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 861 200 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 7% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 8640 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 69 121 zł w 2025 roku • 64 898 zł w 2024 roku • 67 559 zł w 2023 roku
Organizacja Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Dusocin wykazała zysk netto większy niż 85% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.5%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 86% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 92% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 31% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.5%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 79 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-79
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−29 dni16-06-2025
2023
−21 dni24-06-2024
2022
−1 mies. 9 dni06-06-2023
2021
−4 mies. 3 dni14-06-2022
2020
−4 mies. 17 dni31-05-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
2018
−1 mies. 17 dni29-05-2019
2017
−1 mies. 4 dni11-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Madej Piotr posiada 198
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 14.07.2003 jest Madej Piotr kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 17.12.2002 do 14.07.2003
był Madej Piotr kontrolując 90% udziałów.