Producent automatów wydających i systemów składowania|Rozwiązania dla przemysłu, logistyki, BHP i ochrony zdrowia|Automaty bębnowe, szafkowe, szufladowe i do zwrotów|Systemy pionowego składowania i archiwizacji dokumentów|Integracja z oprogramowaniem ERP i MES
TEMREX-DYNATECH Sp. z o.o. to polski producent specjalizujący się w projektowaniu, produkcji i wdrażaniu zaawansowanych automatów wydających oraz systemów pionowego składowania. Firma działa na rynku od niemal trzech dekad, konsekwentnie rozwijając ofertę skierowaną do przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki, w tym przemysłu, logistyki, motoryzacji, ochrony zdrowia, edukacji oraz biur i archiwów.
Kluczowym obszarem działalności TEMREX-DYNATECH są automaty wydające, które umożliwiają kontrolowaną dystrybucję artykułów BHP, narzędzi, leków, sprzętu komputerowego oraz innych zasobów. Oferta obejmuje różne typy urządzeń: automaty bębnowe (np. DYNABOX, BIPOINT), szafkowe (LOCKERBOX, LOCKERSENSE) oraz szufladowe (28 LEVEL, MODULO, DRAWERBOX). Rozwiązania te pozwalają na pełną kontrolę nad wydawaniem i zwrotami produktów, szczegółowe raportowanie oraz dostępność zasobów przez całą dobę. Automaty mogą być zintegrowane z systemami ERP i MES, a także łączone w rozbudowane systemy zarządzane centralnie, co umożliwia automatyzację procesów magazynowych i logistycznych.
Drugim filarem działalności są systemy pionowego składowania, takie jak regały karuzelowe (TITAN, GIROCLASS), regały windowe (JUMPER) oraz układnice regałowe (SILO). Te rozwiązania pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, szybki i bezpieczny dostęp do przechowywanych przedmiotów oraz optymalizację kosztów operacyjnych. Systemy te są szczególnie przydatne w firmach z ograniczoną powierzchnią magazynową oraz wszędzie tam, gdzie liczy się ergonomia i bezpieczeństwo pracy.
TEMREX-DYNATECH oferuje także zaawansowane technologicznie systemy do archiwizacji, obejmujące szafy obrotowe (BICLASS), regały rotacyjne i jezdne, które umożliwiają efektywne przechowywanie dokumentów i cennych zasobów w środowisku biurowym. Firma dostarcza również dedykowane oprogramowanie (SupplyPoint, G BOX, G STOCK, G DOC), wspierające zarządzanie zasobami i integrację z innymi systemami informatycznymi przedsiębiorstwa.
Wyróżnikiem firmy jest indywidualne podejście do klienta oraz możliwość personalizacji rozwiązań – zarówno pod względem konfiguracji sprzętowej, jak i integracji z istniejącą infrastrukturą IT. Produkcja odbywa się w nowoczesnych halach, a cały proces – od projektu po kontrolę jakości – nadzorowany jest przez wykwalifikowany zespół specjalistów. Firma regularnie uczestniczy w branżowych targach i stale rozwija ofertę, odpowiadając na potrzeby rynku oraz wdrażając innowacyjne technologie.
TEMREX-DYNATECH stawia na niezawodność, bezpieczeństwo, ergonomię i optymalizację kosztów, oferując rozwiązania, które usprawniają zarządzanie zasobami, zwiększają wydajność pracy i poprawiają warunki funkcjonowania przedsiębiorstw.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Temrex-Dynatech osiągnęła 52 052 870 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 51 933 326 zł. Pozostałe przychody to 119 543 zł.
Całkowite koszty wyniosły 49 844 772 zł.
Zysk netto wyniósł 2 088 554 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 138 774 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 52 052 870 zł w 2024 roku. • 51 810 053 zł w 2023 roku. • 54 129 316 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -24 813 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 088 554 zł w 2024 roku. • 1 257 843 zł w 2023 roku. • 1 073 497 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Temrex-Dynatech wynosi 60 118 110 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
17 061 981 zł a 130 132 174 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 467 774 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 60 118 110 zł w 2024 roku. • 55 066 974 zł w 2023 roku. • 54 932 382 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Temrex-Dynatech wynosi 2,79 mln zł.
EBITDA Temrex-Dynatech wynosi 4,8 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
6173 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 785 555 zł w
2024 roku. • 1 368 083 zł w
2023 roku. • 2 009 614 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
94 723 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 802 175 zł w
2024 roku. • 3 335 091 zł w
2023 roku. • 3 840 693 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Temrex-Dynatech wynosi 102 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 102 os. w 2024 roku. • 104 os. w 2023 roku. • 102 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Temrex-Dynatech wynosi 2,73%. To oznacza, że firma ma szansę 2,73% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,73% w 2024 roku. • 2,73% w 2023 roku. • 2,72% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Temrex-Dynatech wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Temrex-Dynatech charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Temrex-Dynatech wynosi 2,09 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 418 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,55 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 418 tys. zł a 4,55 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
179 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,09 mln zł w 2024 roku. • 1,76 mln zł w 2023 roku. • 1,63 mln zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 418 tys. zł w 2024 roku. • 205 tys. zł w 2023 roku. • 215 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,55 mln zł w 2024 roku. • 4,13 mln zł w 2023 roku. • 3,88 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
14 840 459
zł.
Koszty operacyjne Temrex-Dynatech wyniosły
49 147 771
zł.
Wynagrodzenia stanowią
30%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
825 462 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 14 840 459 zł w 2024 roku • 14 493 923 zł w 2023 roku • 12 912 671 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
30% w 2024 roku •
29% w 2023 roku •
25% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Temrex-Dynatech wyniosła 32 368 218 zł.
a
ktywa obrotowe to 19 611 332 zł.
a
ktywa trwałe to 12 756 886 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 32 368 218 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 618 909 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 22 749 308 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 562 797 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 32 368 218 zł w 2024 roku. • 34 022 225 zł w 2023 roku. • 33 893 807 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Temrex-Dynatech wyniosły 9 618 909 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 32 368 218 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 30%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -958 771 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 618 909 zł w 2024 roku • 13 361 470 zł w 2023 roku • 14 490 896 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2024 roku • 39% w 2023 roku • 43% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Temrex-Dynatech wykazała przychody na poziomie 52 052 870 zł.
Organizacja zarobiła 2 674 758 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 586 204 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 088 554 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -8336 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 586 204 zł w 2024 roku • 391 376 zł w 2023 roku • 579 661 zł w 2022 roku
Organizacja Temrex-Dynatech wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 87% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 45 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 36 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-45
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 6 dni09-06-2025
2023
−13 dni02-07-2024
2022
−17 dni28-06-2023
2021
−2 mies. 22 dni25-07-2022
2020
−3 mies. 12 dni05-07-2021
2019
−3 mies. 1 dni16-07-2020
2018
−13 dni02-07-2019
2017
−9 dni06-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Electroclass Temrex Spółka Akcyjna posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
NaN% firmy.
Temrex Dc posiada 3387
udziałów,
które stanowią
70.2% firmy.
Największym udziałowcem od 25.04.2025 jest Temrex Dc kontrolujący 70% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 28.09.2018 do 25.04.2025
był Temrex S.á.r.l. kontrolując 70% udziałów.
W okresie od 30.01.2015 do 28.09.2018 najwięcej udziałów posiadał Temrex S.á.r.l.. Jego udziały w tym czasie wynosiły 70%.