Organizacja Maaran Development osiągnęła 3 501 552 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 501 552 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 688 392 zł.
Zysk netto wyniósł 813 160 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -4 216 790 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 501 552 zł w 2024 roku. • 7 718 342 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1 365 963 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 813 160 zł w 2024 roku. • -552 802 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Maaran Development wynosi 9 577 141 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 990 132 zł a 21 280 705 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 051 318 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 9 577 141 zł w 2024 roku. • 8 525 823 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Maaran Development wynosi 1,6 mln zł.
EBITDA Maaran Development wynosi 1,61 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 141 924 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 600 369 zł w
2024 roku. • -541 556 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2 153 463 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 611 908 zł w
2024 roku. • -541 556 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Maaran Development mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Maaran Development wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Maaran Development wynosi 0,12%. To oznacza, że firma ma szansę 0,12% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,320% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,12% w 2024 roku. • 1,44% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Maaran Development charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Maaran Development wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,06 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,06 mln zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2023 a 2024 rokiem. Zmiana wynosi 382 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 382 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,06 mln zł w 2024 roku. • 1,04 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Maaran Development wyniosły
1 901 183
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Maaran Development wyniosła 14 406 554 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 783 731 zł.
a
ktywa trwałe to 11 622 823 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 406 554 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 086 377 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 320 176 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -1 658 048 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 406 554 zł w 2024 roku. • 16 064 601 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła 46%.
Marża netto wyniosła 23%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 27 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 53 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 30 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Maaran Development wyniosły 9 086 377 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 406 554 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 63%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -2 471 208 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 086 377 zł w 2024 roku • 11 557 585 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 63% w 2024 roku • 72% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Maaran Development wykazała przychody na poziomie 3 501 552 zł.
Organizacja zarobiła 813 454 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 294 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 813 160 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 294 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 294 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Maaran Development wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 53% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 76% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 90% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 56% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 53% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 1 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 1 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-1
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 dni14-07-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Schraa Hendrik Klaas posiada 1354
udziałów,
które stanowią
15.0% firmy.
Cichoń Arkadiusz posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
NaN% firmy.
Kordecki Marcin posiada 2672
udziałów,
które stanowią
29.7% firmy.
Pacanowski Marcin posiada 1201
udziałów,
które stanowią
13.3% firmy.
Pacanowski Artur posiada 1110
udziałów,
które stanowią
12.3% firmy.