SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD SPÓŁKI JEST JENOOSOBOWY LUB WIELOOSOBOWY. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI O WARTOŚCI NIEPRZEKRACZAJĄCEJ 50 000,00 ZŁ. (PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH) UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU, ZAŚ POWYŻEJ TEJ KWOTY - UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁACZNIE.
Sprzedaż fabrycznie nowych kamperów i przyczep kempingowych|Serwis pojazdów kempingowych i przyczep|Wypożyczalnia przyczep towarowych i kempingowych|Pomoc w wykupie ubezpieczeń i finansowaniu|Udział w targach i promocja karawaningu.
Transa-M to firma z siedzibą w Pszczynie, działająca na rynku od 1988 roku, specjalizująca się w sprzedaży oraz serwisie przyczep towarowych i kempingowych. W swojej ofercie oferuje fabrycznie nowe kampery i przyczepy renomowanych europejskich marek, takich jak Chausson, Autostar, Randger i Burstner. Transa-M zapewnia pełen zakres usług, w tym serwis pojazdów kempingowych, wypożyczalnię przyczep oraz pomoc w zakupie ubezpieczeń i finansowania. Długoletnie doświadczenie firmy w branży oraz bogate zaplecze techniczne pozwala na dostosowywanie usług do indywidualnych potrzeb klientów. Dodatkowo, Transa-M angażuje się w promocję karawaningu, organizując wymiany z innymi dealerami oraz uczestnicząc w wydarzeniach branżowych, co podkreśla ich pozycję na rynku. Firma stawia na jakość oraz satysfakcję klientów, co potwierdzają liczne certyfikaty autoryzacji, które gwarantują najwyższy poziom obsługi serwisowej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Transa - M osiągnęła 28 067 892 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 28 057 939 zł. Pozostałe przychody to 9952 zł.
Całkowite koszty wyniosły 26 605 706 zł.
Zysk netto wyniósł 1 452 234 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 9 355 964 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 28 067 892 zł w 2025 roku. • 23 165 595 zł w 2024 roku. • 17 390 708 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 484 078 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 452 234 zł w 2025 roku. • 960 620 zł w 2024 roku. • 1 090 163 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Transa - M wynosi 31 596 806 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7 075 943 zł a 70 169 730 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 10 532 269 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 31 596 806 zł w 2025 roku. • 25 038 082 zł w 2024 roku. • 20 985 864 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Transa - M wynosi 1,79 mln zł.
EBITDA Transa - M wynosi 2 mln zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Transa - M mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 4 os. w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Transa - M wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,510% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2025 roku. • 2,83% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Transa - M wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,013% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Transa - M charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Transa - M wynosi 1,2 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 269 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,8 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 269 tys. zł a 2,8 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
400 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,2 mln zł w 2025 roku. • 1,01 mln zł w 2024 roku. • 867 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 269 tys. zł w 2025 roku. • 181 tys. zł w 2024 roku. • 202 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,8 mln zł w 2025 roku. • 2,54 mln zł w 2024 roku. • 2,22 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
771 206
zł.
Koszty operacyjne Transa - M wyniosły
26 263 887
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
257 069 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 771 206 zł w 2025 roku • 734 369 zł w 2024 roku • 513 365 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3% w 2025 roku •
3% w 2024 roku •
3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Transa - M wyniosła 10 167 970 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 722 060 zł.
a
ktywa trwałe to 1 445 910 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 167 970 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 733 380 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 434 590 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3 389 323 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 167 970 zł w 2025 roku. • 9 063 722 zł w 2024 roku. • 7 064 365 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Transa - M wyniosły 733 380 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 167 970 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 244 460 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 733 380 zł w 2025 roku • 1 394 559 zł w 2024 roku • 355 822 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 7% w 2025 roku • 15% w 2024 roku • 5% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Transa - M wykazała przychody na poziomie 28 067 892 zł.
Organizacja zarobiła 1 783 264 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 331 030 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 452 234 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 110 343 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 331 030 zł w 2025 roku • 209 374 zł w 2024 roku • 255 959 zł w 2023 roku
Organizacja Transa - M wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 6%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 25% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 70 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 92 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-70
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 2 dni14-04-2026
2024
−2 mies. 17 dni29-04-2025
2023
−1 mies. 12 dni03-06-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Jagiełło Marta posiada 440
udziałów,
które stanowią
44.0% firmy.
Majnusz Szymon posiada 440
udziałów,
które stanowią
44.0% firmy.
Majnusz Tomasz posiada 100
udziałów,
które stanowią
10.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Jagiełło Marta (44% udziałów) • Majnusz Szymon (44% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 30.12.2022 do 10.02.2023: • Jagiełło Marta (49% udziałów) • Majnusz Szymon (49% udziałów)