SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIENI SĄ: A) PREZES ZARZĄDU I WICEPREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE LUB POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB Z PROKURENTEM, O ILE ZOSTAŁ USTANOWIONY; B) W PRZYPADKU ZOBOWIĄZAŃ PRZEKRACZAJĄCYCH KWOTĘ 200.000,00 ZŁ SPÓŁKĘ REPREZENTUJĄ WYŁĄCZNIE DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU (W TYM PREZES ZARZĄDU I WICEPREZES ZARZĄDU) DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Tworzenie systemu monitorowania Alice 1.0|Wykorzystanie AI do analizy obrazu i big data|Automatyzacja pracy operatorów w stacjach monitorujących|Wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania wideo (VMS)
NEXT! SOFTWARE to dynamiczna firma zajmująca się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań oprogramowania dla stacji monitorujących. W szczególności, firma z dumą wprowadziła na rynek system Alice 1.0, który jest innowacyjnym narzędziem do monitorowania, wykorzystującym sztuczną inteligencję do analizy obrazu, big data oraz komunikacji głosowej. Premiera systemu miała miejsce 22 kwietnia 2022 roku, a jego instalacja w centrum operatorskim odbyła się 19 grudnia 2022 roku, co oznacza rozpoczęcie nowej ery w automatyzacji pracy operatorów. Alice 1.0 została zaprojektowana z myślą o stacjach monitorujących, które pragną zwiększyć efektywność swoich operacji dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania wideo (VMS). TESTY systemu rozpoczęły się w grudniu 2021 roku, co podkreśla dbałość firmy o zapewnienie wysokiej jakości i wydajności swoich produktów przed ich wprowadzeniem na rynek. Dzięki ścisłej integracji różnych technologii, NEXT! SOFTWARE wyróżnia się na tle innych firm w branży oprogramowania monitorującego.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Next! Software osiągnęła 5 660 495 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 660 495 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 864 166 zł.
Zysk netto wyniósł 796 329 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 415 124 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 660 495 zł w 2025 roku. • 4 300 482 zł w 2024 roku. • 3 256 644 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 199 082 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 796 329 zł w 2025 roku. • 248 390 zł w 2024 roku. • 6458 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Next! Software wynosi 8 046 918 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 087 939 zł a 14 151 238 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 889 056 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 046 918 zł w 2025 roku. • 4 537 534 zł w 2024 roku. • 2 842 504 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Next! Software wynosi 886 tys. zł.
EBITDA Next! Software wynosi 915 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Next! Software wynosi 19 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 19 os. w 2025 roku. • 19 os. w 2024 roku. • 15 os. w 2023 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Next! Software wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,365% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Next! Software wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,057% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Next! Software charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Next! Software wynosi 241 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 133 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 469 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 133 tys. zł a 469 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
47 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 241 tys. zł w 2025 roku. • 144 tys. zł w 2024 roku. • 116 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 133 tys. zł w 2025 roku. • 43 tys. zł w 2024 roku. • 1 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 469 tys. zł w 2025 roku. • 290 tys. zł w 2024 roku. • 287 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 791 971
zł.
Koszty operacyjne Next! Software wyniosły
4 774 312
zł.
Wynagrodzenia stanowią
58%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
697 993 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 791 971 zł w 2025 roku • 2 556 929 zł w 2024 roku • 1 953 481 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
14.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
58% w 2025 roku •
64% w 2024 roku •
61% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Next! Software wyniosła 2 231 576 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 119 970 zł.
a
ktywa trwałe to 111 607 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 231 576 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 780 991 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 450 586 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 269 268 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 231 576 zł w 2025 roku. • 1 514 722 zł w 2024 roku. • 1 315 122 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 36%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 55%.
Marża operacyjna wyniosła 16%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 13.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Next! Software wyniosły 780 991 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 231 576 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 35%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 70 186 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 780 991 zł w 2025 roku • 612 075 zł w 2024 roku • 454 354 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 35% w 2025 roku • 40% w 2024 roku • 35% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Next! Software wykazała przychody na poziomie 5 660 495 zł.
Organizacja zarobiła 878 763 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 82 434 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 796 329 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 20 609 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 82 434 zł w 2025 roku • 29 072 zł w 2024 roku • 16 783 zł w 2023 roku