Produkcja herbat owocowych, czarnych i ziołowych|Oferta przypraw i bakalii z różnorodnych regionów świata|Usługi cateringowe skupione na zdrowym odżywianiu
EDAL II jest polską firmą z siedzibą w Liskowie, specjalizującą się w produkcji herbat owocowych, przypraw oraz bakalii. Oferta firmy obejmuje różnorodne herbaty, w tym herbaty czarne, owocowe i ziołowe, które dostarczają nie tylko wyjątkowych smaków, ale także zdrowotnych korzyści. EDAL II zwraca szczególną uwagę na jakość swoich produktów, oferując ekskluzywne herbaty liściaste, granulowane oraz herbata ekspresową z zawieszką, która jest wygodna dla konsumentów. W portfolio znajdują się także suszone owoce oraz przyprawy z całego świata, co wyróżnia firmę na rynku. Dodatkowo oferują usługi cateringowe, skupiając się na zdrowym żywieniu i wysokiej jakości produktach. Celem EDAL II jest nie tylko zaspokojenie potrzeb smakowych klientów, ale także promowanie zdrowego stylu życia poprzez odpowiednią dietę.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Edal II osiągnęła 14 561 295 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 14 533 339 zł. Pozostałe przychody to 27 956 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 428 076 zł.
Zysk netto wyniósł 2 105 263 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 294 240 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 561 295 zł w 2025 roku. • 13 835 258 zł w 2024 roku. • 11 361 320 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 182 136 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 105 263 zł w 2025 roku. • 2 110 329 zł w 2024 roku. • 1 951 569 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Edal II wynosi 24 701 808 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 573 224 zł a 36 403 237 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 675 581 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 24 701 808 zł w 2025 roku. • 22 667 689 zł w 2024 roku. • 19 817 843 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Edal II wynosi 2,15 mln zł.
EBITDA Edal II wynosi 2,18 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
193 655 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 148 643 zł w
2025 roku. • 2 138 397 zł w
2024 roku. • 1 961 125 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
190 892 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 182 162 zł w
2025 roku. • 2 157 206 zł w
2024 roku. • 2 004 102 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Edal II wynosi 39 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 39 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Edal II wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Edal II wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Edal II charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Edal II wynosi 1,07 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 322 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,9 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 322 tys. zł a 2,9 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
154 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,07 mln zł w 2025 roku. • 883 tys. zł w 2024 roku. • 782 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 322 tys. zł w 2025 roku. • 321 tys. zł w 2024 roku. • 294 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,9 mln zł w 2025 roku. • 2,26 mln zł w 2024 roku. • 2,03 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 453 106
zł.
Koszty operacyjne Edal II wyniosły
12 384 696
zł.
Wynagrodzenia stanowią
20%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
234 475 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 453 106 zł w 2025 roku • 2 184 225 zł w 2024 roku • 1 805 125 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
20% w 2025 roku •
19% w 2024 roku •
19% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Edal II wyniosła 9 950 163 zł.
a
ktywa obrotowe to 9 465 185 zł.
a
ktywa trwałe to 484 978 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 950 163 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 185 864 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 8 764 299 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 318 143 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 950 163 zł w 2025 roku. • 8 101 909 zł w 2024 roku. • 7 068 424 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 21%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 24%.
Marża operacyjna wyniosła 15%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Edal II wyniosły 1 185 864 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 950 163 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -127 472 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 185 864 zł w 2025 roku • 1 431 419 zł w 2024 roku • 1 151 950 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 18% w 2024 roku • 16% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Edal II wykazała przychody na poziomie 14 561 295 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku