Usługi budowlane różnego typu|Budowa mieszkań i obiektów komercyjnych|Konserwacja i termomodernizacja zabytków|Realizacja projektów budowlanych na zlecenie|Zaangażowanie w jakość i rzetelność realizacji
MK Inwestycje R. Mendalka, M. Keller to przedsiębiorstwo budowlane z siedzibą w Działdowie, specjalizujące się w szerokim zakresie usług budowlanych. Firma zajmuje się zarówno realizacją projektów budowlanych, jak i konserwacją i termomodernizacją istniejących obiektów. W ofercie znajdują się budynki mieszkalne jednorodzinne oraz wielorodzinne, obiekty usługowo-mieszkalne i usługowo-przemysłowe, a także budynki użyteczności publicznej oraz obiekty sportowe. Dodatkowo, firmy należące do grupy „Colorbet” angażują się w konserwację zabytków, co wyróżnia je na tle konkurencji. Dzięki dbałości o wysoką jakość realizowanych usług oraz rozsądne ceny, MK Inwestycje buduje pozytywną reputację w branży budowlanej. Historia firmy oraz długofalowe doświadczenie pracowników przyczyniają się do efektywnego i solidnego podejścia do każdego projektu.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja MK Inwestycje R. Mendalka osiągnęła 13 387 011 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 381 724 zł. Pozostałe przychody to 5287 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 088 241 zł.
Zysk netto wyniósł 11 293 484 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 745 385 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 387 011 zł w 2025 roku. • 7 779 157 zł w 2024 roku. • 28 402 472 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2 158 625 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 11 293 484 zł w 2025 roku. • 1 513 958 zł w 2024 roku. • 562 388 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 65 559 855 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
11 461 246 zł a 158 108 773 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 10 335 129 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 65 559 855 zł w 2025 roku. • 16 138 411 zł w 2024 roku. • 30 454 678 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 11,74 mln zł.
EBITDA MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 11,89 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 228 656 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 11 744 638 zł w
2025 roku. • 2 210 551 zł w
2024 roku. • 1 343 837 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 8 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2025 roku. • 6 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,012% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,80% w 2024 roku. • 2,76% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 0,24%. To oznacza, że firma ma szansę 0,24% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,458% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,24% w 2025 roku. • 0,22% w 2024 roku. • 0,37% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
MK Inwestycje R. Mendalka charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla MK Inwestycje R. Mendalka wynosi 1,69 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 402 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,06 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 402 tys. zł a 3,06 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
259 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,69 mln zł w 2025 roku. • 266 tys. zł w 2024 roku. • 1,51 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 402 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 112 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,06 mln zł w 2025 roku. • 1,31 mln zł w 2024 roku. • 4,31 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
506 698
zł.
Koszty operacyjne MK Inwestycje R. Mendalka wyniosły
1 637 086
zł.
Wynagrodzenia stanowią
31%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
84 450 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 506 698 zł w 2025 roku • 364 296 zł w 2024 roku • 117 872 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
5.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
31% w 2025 roku •
7% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów MK Inwestycje R. Mendalka wyniosła 52 126 202 zł.
a
ktywa obrotowe to 42 939 664 zł.
a
ktywa trwałe to 9 186 537 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 52 126 202 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 36 844 541 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 15 281 661 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 6 606 744 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 52 126 202 zł w 2025 roku. • 56 482 625 zł w 2024 roku. • 52 012 323 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 22%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 74%.
Marża operacyjna wyniosła 88%.
Marża netto wyniosła 84%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 25.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 24 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 23.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania MK Inwestycje R. Mendalka wyniosły 36 844 541 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 52 126 202 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 71%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 416 677 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 36 844 541 zł w 2025 roku • 49 953 993 zł w 2024 roku • 39 652 128 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 71% w 2025 roku • 88% w 2024 roku • 76% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja MK Inwestycje R. Mendalka wykazała przychody na poziomie 13 387 011 zł.
Organizacja MK Inwestycje R. Mendalka wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.09%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 98% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 57% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.09%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 104 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 103 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-104
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 13 dni03-04-2026
2024
−1 mies. 10 dni05-06-2025
2023
−3 mies. 19 dni28-03-2024
2022
−25 dni20-06-2023
2021
−4 mies. 24 dni24-05-2022
2020
−6 mies. 24 dni25-03-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki