SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO CZŁONEK ZARZĄDU REPREZENTUJE SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ, ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU DO SAMODZIELNEJ REPREZENTACJI SPÓŁKI.
Przychody operacyjne wyniosły 4 515 785 zł. Pozostałe przychody to 311 159 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 415 889 zł.
Strata netto wyniosła 900 104 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 804 491 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 826 944 zł w 2024 roku. • 6 067 536 zł w 2023 roku. • 2 356 735 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -150 017 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -900 104 zł w 2024 roku. • -435 252 zł w 2023 roku. • 622 861 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji FG wynosi 3 217 963 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 12 067 360 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 536 327 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 217 963 zł w 2024 roku. • 4 045 024 zł w 2023 roku. • 4 161 224 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT FG wynosi -445 tys. zł.
EBITDA FG wynosi -264 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie FG mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji FG wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,248% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku. • 2,88% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji FG wynosi 1,85%. To oznacza, że firma ma szansę 1,85% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,298% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,85% w 2024 roku. • 0,77% w 2023 roku. • 0,25% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
FG charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla FG wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 181 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 181 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 181 tys. zł w 2024 roku. • 243 tys. zł w 2023 roku. • 161 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
36 300
zł.
Koszty operacyjne FG wyniosły
4 960 639
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
6050 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 36 300 zł w 2024 roku • 33 515 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2024 roku •
1% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów FG wyniosła 19 458 103 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 091 448 zł.
a
ktywa trwałe to 13 366 655 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 20 559 103 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 20 661 959 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -102 856 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3 243 017 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 19 458 103 zł w 2024 roku. • 18 538 093 zł w 2023 roku. • 16 759 198 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 875%.
Marża operacyjna wyniosła -10%.
Marża netto wyniosła -19%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 145.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania FG wyniosły 20 661 959 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 19 458 103 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 106%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3 443 660 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 20 661 959 zł w 2024 roku • 18 841 845 zł w 2023 roku • 16 627 698 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 106% w 2024 roku • 102% w 2023 roku • 99% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja FG wykazała przychody na poziomie 4 826 944 zł.
Organizacja zarobiła -900 104 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -900 104 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 10 657 zł w 2023 roku • 21 655 zł w 2022 roku
Organizacja FG wykazała zysk netto większy niż 3% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 17% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 100% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.05%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 80% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 85% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 89% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.05%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 106 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 5 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+106
dni względem terminu
2
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−5 dni09-01-2026
2023
+1 mies. 6 dni19-02-2025
2022
+2 dni16-01-2024
2022
+3 mies. 3 dni17-04-2023
2020
+21 mies. 11 dni17-04-2023
2019
−4 mies. 14 dni03-03-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Agro Banie posiada 50
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 08.05.2020 jest Agro Banie kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 16.08.2018 do 08.05.2020
była Urbanowicz Agnieszka kontrolująca 100% udziałów.