SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI ZA SPÓŁDZIELNIĘ SKŁADAJĄ: W ZARZĄDZIE JEDNOOSOBOWYM - PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, W ZARZĄDZIE DWUOSOBOWYM - DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK.
Organizacja Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum osiągnęła 8 578 091 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 578 075 zł. Pozostałe przychody to 15 zł.
Całkowite koszty wyniosły 8 152 784 zł.
Zysk netto wyniósł 425 292 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 225 442 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 578 091 zł w 2024 roku. • 10 191 407 zł w 2023 roku. • 9 549 648 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 60 756 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 425 292 zł w 2024 roku. • 405 600 zł w 2023 roku. • 451 664 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 8 543 155 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 123 262 zł a 21 445 227 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 220 451 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 543 155 zł w 2024 roku. • 9 220 966 zł w 2023 roku. • 8 679 929 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 1,13 mln zł.
EBITDA Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 1,49 mln zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 2 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku. • 1 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,213% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku. • 2,85% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 0,31%. To oznacza, że firma ma szansę 0,31% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,036% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,31% w 2024 roku. • 0,29% w 2023 roku. • 0,31% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 343 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 343 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 343 tys. zł w 2024 roku. • 408 tys. zł w 2023 roku. • 381 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
115 165
zł.
Koszty operacyjne Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wyniosły
7 451 230
zł.
Wynagrodzenia stanowią
2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
16 452 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 115 165 zł w 2024 roku • 206 283 zł w 2023 roku • 204 777 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2% w 2024 roku •
2% w 2023 roku •
2% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wyniosła 16 488 202 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 566 424 zł.
a
ktywa trwałe to 10 921 778 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 16 488 202 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 990 519 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 497 683 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 355 457 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 16 488 202 zł w 2024 roku. • 16 251 942 zł w 2023 roku. • 16 776 186 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 28%.
Marża operacyjna wyniosła 13%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wyniosły 14 990 519 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 16 488 202 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 91%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 141 503 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 990 519 zł w 2024 roku • 15 179 551 zł w 2023 roku • 16 100 396 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 91% w 2024 roku • 93% w 2023 roku • 96% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wykazała przychody na poziomie 8 578 091 zł.
Organizacja zarobiła 425 292 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 425 292 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Spółdzielcza Grupa Producentów Solanum wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą płodów rolnych, żywych zwierząt, surowców dla przemysłu tekstylnego i półproduktów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 85% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 77% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 80 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 56 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+80
dni względem terminu
3
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 26 dni20-05-2025
2023
−1 mies. 2 dni13-06-2024
2022
+1 mies. 4 dni18-08-2023
2021
+9 mies. 1 dni13-07-2023
2020
+6 mies. 18 dni01-05-2022
2019
+5 mies. 8 dni22-03-2021
2018
−16 dni29-06-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki