Organizacja Monument Support osiągnęła 8 587 661 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 587 661 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 607 887 zł.
Zysk netto wyniósł 979 774 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
2 006 000 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 8 587 661 zł w 2020 roku. • 12 942 715 zł w 2019 roku. • 12 599 661 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
1 788 750 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 979 774 zł w 2020 roku. • 2 122 615 zł w 2019 roku. • 4 557 274 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Monument Support wynosi 10 239 558 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
725 643 zł a 21 179 112 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
9 573 292 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 239 558 zł w
2020 roku. • 18 509 421 zł w
2019 roku. • 29 386 143 zł w
2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Monument Support wynosi 980 tys. zł.
EBITDA Monument Support wynosi 980 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1 788 770 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 979 774 zł w
2020 roku. • 2 122 380 zł w
2019 roku. • 4 557 314 zł w
2018 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1 788 770 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 979 774 zł w
2020 roku. • 2 122 380 zł w
2019 roku. • 4 557 314 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Monument Support mieści się w przedziale 10 - 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 - 50 os. (szac.) w 2020 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 13 obwieszczeń
dotyczących organizacji Monument Support. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 23 listopada 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 23 listopada 2021 (MSiG nr 226/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
13
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1128560. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
18.10.2017.
[KR.XI NS-REJ.KRS/32598/21/770]
UWAGAMSiG 226/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.11.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (12) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 273449. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/289557/21/338]
MSiG 88/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 273448. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/289557/21/937]
MSiG 88/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 273447. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/289557/21/536]
MSiG 88/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.04.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 164280. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/194770/20/767]
MSiG 73/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 164279. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/194770/20/366]
MSiG 73/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 164278. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/194770/20/965]
MSiG 73/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.03.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 1063506. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
18.10.2017.
[KR.XI NS-REJ.KRS/27962/19/176]
Rzuć okiemMSiG 196/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
2. miejscowość KRAKÓW ulica UL. MIODOWA
nr domu 14 nr lokalu 7 kod pocztowy 31-055 poczta
KRAKÓW kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość
KRAKÓW ulica UL. ZABŁOCIE nr domu 25 nr lokalu
5 kod pocztowy 30-701 poczta KRAKÓW kraj POLSKA
Poz. 500524. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/128914/19/552]
MSiG 126/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 19.10.2017 DO 31.12.2018
Poz. 500523. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/128914/19/151]
MSiG 126/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 19.10.2017 DO 31.12.2018
Poz. 500522. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SYSTEM, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[RDF/128914/19/750]
MSiG 126/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2019 okres OD
19.10.2017 DO 31.12.2018
Poz. 982582. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
18.10.2017.
[KR.XI NS-REJ.KRS/26236/18/36]
Rzuć okiemMSiG 219/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.09.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 27.08.2018R., REP. A, NR 17185/2018, NOTARIUSZ OSKAR KNUPLERZ, KANCELARIA NOTARIALNA W KRAKOWIE, ZMIANA §4 ORAZ §11
UMOWY.
X V. W P I S Y D O
Poz. 388432. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA. KRS 0000700173. SĄD REJONOWY
DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18.10.2017.
[KR.XI NS-REJ.KRS/38300/17/914]
MSiG 207/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 18.10.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYX V. W P I S Y D
TOWA 3. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
MAŁOPOLSKIE powiat KRAKÓW gmina KRAKÓW
miejscowość KRAKÓW 2. miejscowość KRAKÓW
ulica UL. MIODOWA nr domu 14 nr lokalu 7 kod
pocztowy 31-055 poczta KRAKÓW kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 11.10.2017 R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 7. Dane
wspólników 1 1. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 368355005 4. 0000696879 9. NIE 2 1. MYTAR
2. MARCIN MIECZYSŁAW 3. [ukryto] 5. NIE
8. NIE 9.TAK 10. 300,00 ZŁ 11. 450,00 ZŁ 12. NIE PR
1 1. 450,00 ZŁ 2. NIE 3 1. TOSNOWIEC 2. RADOSŁAW
JAN 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE 9. TAK 10. 300,00
ZŁ 11. 450,00 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 450,00 ZŁ
2. NIE 4 1. MONUMENT FUND SPÓŁKA AKCYJNA
3. 365621937 4. 0000640924 9. TAK 10. 300,00 ZŁ
11. 50,00 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 50,00 ZŁ 2. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
2. KAŻDY WSPÓLNIK UPRAWNIONY DO REPREZENTACJI SPÓŁKI MA PRAWO REPREZENTOWAĆ
SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE PRub. Dane wspólników
reprezentujących spółkę 1 1. MONUMENT SUPPORT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 368355005 4. 0000696879
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 66 19
Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA
USŁUGI FINANSOWE, Z WYŁĄCZENIEM UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH 1 2. 64
91 Z LEASING FINANSOWY 2 2. 64 92 Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW 3 2. 68
10 Z KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA
WŁASNY RACHUNEK 4 2. 64 99 Z POZOSTAŁA
FINANSOWA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA, GDZIE
INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA, Z WYŁĄCZENIEM
UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH
5 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI
6 2. 68 31 Z POŚREDNICTWO W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI 7 2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 8 2. 82 99
Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA
PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 9 2. 78 30
Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z UDOSTĘPNIANIEM PRACOWNIKÓW
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Monument Support nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Monument Support wynosi 0,32%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,100% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,32% w 2020 roku. • 0,26% w 2019 roku. • 0,52% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Monument Support charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Monument Support wynosi 247 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 147 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 344 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 147 tys. zł a 344 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
292 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 247 tys. zł w 2020 roku. • 469 tys. zł w 2019 roku. • 831 tys. zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 147 tys. zł w 2020 roku. • 318 tys. zł w 2019 roku. • 378 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 344 tys. zł w 2020 roku. • 743 tys. zł w 2019 roku. • 1,6 mln zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 831 140
zł.
Koszty operacyjne Monument Support wyniosły
7 607 887
zł.
Wynagrodzenia stanowią
24,1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
262 813 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 831 140 zł w 2020 roku • 1 789 469 zł w 2019 roku • 1 305 514 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3,9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
24,1% w 2020 roku •
16,5% w 2019 roku •
16,2% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Monument Support wyniosła 1 394 752 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 394 752 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 394 752 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 980 774 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 413 978 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 4 123 989 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 1 788 750 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 394 752 zł sumy bilansowej i 980 774 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 2 897 890 zł sumy bilansowej i 2 123 615 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 9 642 730 zł sumy bilansowej i 4 558 274 zł kapitału własnego w 2018 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 99,9%.
Marża operacyjna wyniosła 11,41%.
Marża netto wyniosła 11,41%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
11,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
12,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
12,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Monument Support wyniosły 413 978 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 394 752 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 29,7%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2 335 239 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 413 978 zł w 2020 roku • 774 275 zł w 2019 roku • 5 084 456 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
11,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2020 roku • 27% w 2019 roku • 53% w 2018 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Monument Support wynosi 3,37 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 3,37 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1,93, czyli same środki pieniężne pokrywają 193% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 798 tys. zł należności i inne: 596 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 3,37 zł, z czego 1,93 zł w gotówce.
3,37
płynność bieżąca
3,37
płynność szybka
1,93
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,74 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,37 w 2020 roku • 4,22 w 2019 roku • 1,9 w 2018 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Monument Support wynosi 21 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 6 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 15 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 396 439 zł, z czego 396 439 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza15 dni
firma płaci dostawcom 15 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
21 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 21 dni
6 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 6 dniach
Rotacja zapasów0 dni
ile dni towar leży w magazynie, zanim firma go sprzeda
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe396 tys. zł
klienci są winni firmie 396 tys. zł
do 12 miesięcy396 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 21 dni w 2020 roku • 29 dni w 2019 roku • 50 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Monument Support wynoszą 7 598 319 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 5 498 901 zł, czyli 72% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 1 499 046 zł, czyli 20% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 332 093 zł, czyli 4% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem7,6 mln zł
Usługi obce5,5 mln zł · 72%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)1,5 mln zł · 20%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia332 tys. zł · 4%
Pozostałe koszty rodzajowe173 tys. zł · 2%
Zużycie materiałów i energii74 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty21 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 7,6 mln zł w 2020 roku • 10,7 mln zł w 2019 roku • 8 mln zł w 2018 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Monument Support wykazała przychody na poziomie 8 587 661 zł.
Organizacja Monument Support wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 95% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 95% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 45% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 89% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 wynosił on 0,1%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:6 810 610,68
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów6 810 610,68
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej7 598 319,48
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii74 286,44
III. Usługi obce5 498 900,94
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)21 354,06
V. Wynagrodzenia1 499 046,49
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)332 093,32
VII. Pozostałe koszty rodzajowe172 638,23
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-787 708,80
D. Pozostałe przychody operacyjne1 777 050,41
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje95 258,71
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1 681 791,70
E. Pozostałe koszty operacyjne9 567,28
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne9 567,28
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)979 774,33
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)979 774,33
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)979 774,33
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Monument Support składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 129 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 168 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-129
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−5 mies. 18 dni30-04-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
2018
−20 dni25-06-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie