SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI SĄ UPOWAŻNIENIE:PREZES ZARZĄDU-SAMODZIELNIE,DWÓCH INNYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU-ŁĄCZNIE,ALBO JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Kompleksowe serwisowanie przenośników taśmowych|Obsługa taboru kolejowego|Naprawy i konserwacje na miejscu wskazanym przez klienta|Własna bocznica kolejowa do skomplikowanych remontów|Serwis dostępny 24/7 przez cały rok
STABILO Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w kompleksowym serwisowaniu przenośników taśmowych oraz taboru kolejowego. Działa na rynku od wielu lat, stając się zaufanym partnerem w obszarze obsługi transportu i logistyki. Dzięki posiadanemu nowoczesnemu wyposażeniu oraz wysoko wykwalifikowanemu zespołowi, STABILO jest w stanie zapewnić terminowe i niezawodne realizacje zleceń. Firma oferuje nie tylko pełną obsługę układów transportujących dla branży wydobywczej, ale także dla sektorów takich jak elektrociepłownie, cementownie czy zakłady recyklingowe. W kręgu jej klientów znajdują się zarówno prywatne, jak i publiczne przedsiębiorstwa transportowe. STABILO poszerzyło swoją ofertę o serwis taboru kolejowego, co pozwala na prowadzenie doraźnych napraw oraz bardziej złożonych remontów na własnej bocznicy kolejowej. Misją firmy jest zapewnienie kompleksowej opieki nad parkiem transportowym swoich klientów, co znajduje odzwierciedlenie w ich profesjonalnym podejściu oraz elastyczności w dostosowywaniu usług do potrzeb rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Stabilo osiągnęła 6 078 079 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 060 261 zł. Pozostałe przychody to 17 819 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 986 868 zł.
Zysk netto wyniósł 73 392 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 599 817 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 078 079 zł w 2025 roku. • 8 046 908 zł w 2024 roku. • 8 861 633 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -27 485 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 73 392 zł w 2025 roku. • 1 079 700 zł w 2024 roku. • 1 588 473 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Stabilo wynosi 8 163 472 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
733 923 zł a 20 361 865 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 623 012 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 163 472 zł w 2025 roku. • 13 917 580 zł w 2024 roku. • 15 911 045 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Stabilo wynosi 154 tys. zł.
EBITDA Stabilo wynosi 229 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
27 288 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 154 000 zł w
2025 roku. • 1 197 352 zł w
2024 roku. • 1 928 058 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
31 941 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 229 178 zł w
2025 roku. • 1 279 182 zł w
2024 roku. • 2 037 924 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Stabilo mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2025 roku. • 22 os. w 2024 roku. • 15 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Stabilo wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Stabilo wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Stabilo charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Stabilo wynosi 442 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 15 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,17 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 15 tys. zł a 1,17 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
42 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 442 tys. zł w 2025 roku. • 578 tys. zł w 2024 roku. • 559 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 15 tys. zł w 2025 roku. • 180 tys. zł w 2024 roku. • 266 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,17 mln zł w 2025 roku. • 1,38 mln zł w 2024 roku. • 1,16 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 711 022
zł.
Koszty operacyjne Stabilo wyniosły
5 906 261
zł.
Wynagrodzenia stanowią
63%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
417 170 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 711 022 zł w 2025 roku • 3 915 999 zł w 2024 roku • 3 048 384 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
63% w 2025 roku •
58% w 2024 roku •
44% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Stabilo wyniosła 5 713 176 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 964 651 zł.
a
ktywa trwałe to 1 748 525 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 713 176 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 622 710 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 090 466 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 514 738 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 713 176 zł w 2025 roku. • 6 082 045 zł w 2024 roku. • 5 619 196 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Stabilo wyniosły 622 710 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 713 176 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 11%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 70 642 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 622 710 zł w 2025 roku • 436 478 zł w 2024 roku • 753 330 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 11% w 2025 roku • 7% w 2024 roku • 13% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Stabilo wykazała przychody na poziomie 6 078 079 zł.
Organizacja zarobiła 117 985 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 44 593 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 73 392 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 38% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1056 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 44 593 zł w 2025 roku • 115 644 zł w 2024 roku • 167 323 zł w 2023 roku
Organizacja Stabilo wykazała zysk netto większy niż 68% organizacji z branży "Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 86% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 88% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 41% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 102 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 91 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-102
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 1 dni15-04-2026
2024
−3 mies. 21 dni26-03-2025
2023
−4 mies. 4 dni13-03-2024
2022
−3 mies. 24 dni23-03-2023
2021
−3 mies. 18 dni29-06-2022
2020
−5 mies. 8 dni10-05-2021
2019
−4 mies. 16 dni01-06-2020
2018
−1 mies. 25 dni21-05-2019
2017
−19 dni26-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Fiszer Bogdan posiada 302
udziałów,
które stanowią
50.3% firmy.
Fiszer Ewa posiada 250
udziałów,
które stanowią
41.7% firmy.
Największym udziałowcem od 27.04.2018 jest Fiszer Bogdan kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 29.06.2016 do 27.04.2018
był Fiszer Bogdan kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 17.02.2004 do 29.06.2016 najwięcej udziałów posiadał Fiszer Bogdan. Jego udziały w tym czasie wynosiły 92%.