SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH Z CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM.
Produkcja i dystrybucja produktów spożywczych|Portfolio obejmujące 70 renomowanych marek|Obecność na rynkach w ponad 80 krajach|Posiadanie 18 zakładów produkcyjnych|Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii
GMW Inwestycje 1, znana również jako Maspex, jest jednym z głównych graczy na rynku produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma z siedzibą w Wadowicach wyróżnia się szerokim portfolio, które obejmuje około 70 renomowanych marek, w tym znane produkty takie jak soki, napoje, makarony czy przetwory owocowe. Maspex posiada 18 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zarówno w Polsce, jak i za granicą, co umożliwia efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją, a także dotarcie do ponad 80 krajów na całym świecie. Dzięki 50 laboratoriom, firma kładzie duży nacisk na jakość swoich produktów, które są regularnie poddawane rygorystycznym testom. Maspex angażuje się również w inicjatywy proekologiczne, posiadając cztery zaawansowane oczyszczalnie ścieków i farmy fotowoltaiczne. W ramach działań społecznych, firma zrealizowała szereg projektów adresowanych do dzieci, w które zaangażowało się 15 milionów młodych uczestników. Strategia rozwoju firmy na lata 2030 skupia się na zrównoważonym rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej, co czyni Maspex nie tylko liderem branży, ale i odpowiedzialnym partnerem biznesowym.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością osiągnęła 1 367 674 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 200 zł. Pozostałe przychody to 1 367 474 zł.
Całkowite koszty wyniosły -1 338 747 zł.
Zysk netto wyniósł 1 338 947 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -3 236 825 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 367 674 zł w 2025 roku. • 6 282 935 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7 094 578 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 338 947 zł w 2025 roku. • 2 126 501 zł w 2024 roku. • -472 832 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi 84 273 738 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 051 511 zł a 416 032 899 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 8 262 361 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 84 273 738 zł w 2025 roku. • 89 696 584 zł w 2024 roku. • 3 164 754 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi -29 tys. zł.
EBITDA GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi -29 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1302 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -28 527 zł w
2025 roku. • -1 058 814 zł w
2024 roku. • -1639 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi 2,77%. To oznacza, że firma ma szansę 2,77% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,163% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,77% w 2025 roku. • 2,76% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,124% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 1,51% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wynosi 9,58 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 36,4 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 36,4 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1,2 mln zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 9,58 mln zł w 2025 roku. • 9,49 mln zł w 2024 roku. • 371 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 36,4 mln zł w 2025 roku. • 35,93 mln zł w 2024 roku. • 1,48 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wyniosły
28 727
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wyniosła 104 012 407 zł.
a
ktywa obrotowe to 104 012 407 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 104 012 407 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4182 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 104 008 225 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -201 629 734 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 104 012 407 zł w 2025 roku. • 102 673 460 zł w 2024 roku. • 19 931 784 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła -14,264%.
Marża netto wyniosła 98%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -12.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1783 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 37.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wyniosły 4182 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 104 012 407 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -221 551 721 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4182 zł w 2025 roku • 4182 zł w 2024 roku • 15 712 111 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 12.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2025 roku • 0% w 2024 roku • 79% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wykazała przychody na poziomie 1 367 674 zł.
Organizacja zarobiła 1 338 947 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 338 947 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja GMW Inwestycje 1 Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzianością wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Działalność firm centralnych (head offices) i holdingów z wyłączeniem holdingów finansowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 7% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 83% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 64 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 65 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-64
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 5 dni11-05-2026
2024
−27 dni18-06-2025
2023
−1 mies. 5 dni10-06-2024
2022
−23 dni22-06-2023
2021
−4 mies. 21 dni27-05-2022
2020
−2 mies. 28 dni19-07-2021
2019
−6 mies. 2 dni16-04-2020
2018
−13 dni02-07-2019
2017
−6 dni09-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gmw Partners posiada 44178
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 21.05.2024 jest Gmw Partners kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 31.01.2023 do 21.05.2024
był Gmw Partners kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 18.05.2018 do 31.01.2023 najwięcej udziałów posiadał Gmw Holding. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.