Szkoła programowania oferująca kursy dla początkujących i zaawansowanych|Organizacja hackathonów i wydarzeń branżowych w IT|Praktyczne ćwiczenia i projekty w ramach nauczania|Zespół doświadczonych mentorów i specjalistów z branży|Wsparcie dla rozwoju umiejętności technologicznych uczestników
Fundacja CODE:ME to placówka edukacyjna, która od niemal siedmiu lat specjalizuje się w nauczaniu programowania na różnych poziomach zaawansowania. Organizacja oferuje różnorodne kursy związane z technologią IT, dostosowane zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności w konkretnych dziedzinach. W ramach swojej działalności, Fundacja CODE:ME prowadzi warsztaty, kursy oraz specjalistyczne szkolenia z wielu języków programowania. Oprócz zajęć teoretycznych, uczestnicy mają okazję zaangażować się w praktyczne projekty, co pozwala na realne zastosowanie nabytych umiejętności. Wyróżniającą cechą fundacji są organizowane hackathony oraz wydarzenia branżowe, które przyciągają pasjonatów technologii oraz profesjonalistów z sektora IT. Fundacja współpracuje z doświadczonymi mentorami i specjalistami, a także posiada dużą społeczność absolwentów, co świadczy o jej popularności oraz jakości oferowanych usług edukacyjnych. Zobowiązanie do podnoszenia kompetencji technologicznych oraz dbałość o indywidualny rozwój uczestników to kluczowe wartości, które kierują działalnością Fundacji CODE:ME.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Fundacja Code:me osiągnęła 812 102 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 811 334 zł. Pozostałe przychody to 768 zł.
Całkowite koszty wyniosły 974 209 zł.
Strata netto wyniosła 162 875 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 90 234 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 812 102 zł w 2024 roku. • 1 181 451 zł w 2023 roku. • 1 024 395 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -18 097 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -162 875 zł w 2024 roku. • 38 952 zł w 2023 roku. • -53 002 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Fundacja Code:me wynosi 568 145 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 2 030 255 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 63 127 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 568 145 zł w 2024 roku. • 1 092 341 zł w 2023 roku. • 802 617 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fundacja Code:me wynosi -163 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Fundacja Code:me mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Fundacja Code:me wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,323% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fundacja Code:me wynosi 0,17%. To oznacza, że firma ma szansę 0,17% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,019% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,17% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku. • 0,07% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Fundacja Code:me charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 9 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fundacja Code:me wynosi 3 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 32 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 32 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
0 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3 tys. zł w 2024 roku. • 34 tys. zł w 2023 roku. • 21 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 32 tys. zł w 2024 roku. • 69 tys. zł w 2023 roku. • 56 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Fundacja Code:me wyniosły
970 264
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fundacja Code:me wyniosła 160 224 zł.
a
ktywa obrotowe to 160 224 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 160 224 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 124 565 zł.
f
undusz własny to 35 658 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 17 803 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 160 224 zł w 2024 roku. • 320 590 zł w 2023 roku. • 318 295 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -102%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -457%.
Marża operacyjna wyniosła -20%.
Marża netto wyniosła -20%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -11.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -50.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fundacja Code:me wyniosły 124 565 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 160 224 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 78%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 13 841 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 124 565 zł w 2024 roku • 122 057 zł w 2023 roku • 158 713 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 78% w 2024 roku • 38% w 2023 roku • 50% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Fundacja Code:me wykazała przychody na poziomie 812 102 zł.
Organizacja zarobiła -162 875 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -162 875 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Fundacja Code:me wykazała zysk netto większy niż 4% organizacji z branży "Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 10% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 2% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 4% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 79% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 64% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 75% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 10% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 2% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 8 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 238 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 278 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+238
dni względem terminu
1
w terminie
8
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 8 dni19-04-2026
2023
+9 mies. 11 dni22-04-2025
2022
+10 mies. 11 dni21-05-2024
2021
+23 dni07-11-2022
2020
+2 mies. 17 dni31-12-2021
2019
+5 mies. 9 dni23-03-2021
2018
−10 dni05-07-2019
2017
+10 mies. 27 dni07-06-2019
2016
+23 mies. 2 dni07-06-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki