SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
SPÓŁKA JEST REPREZENTOWANA PRZEZ KAŻDEGO Z CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCEGO SAMODZIELNIE LUB WSPÓLNIE Z PROKURENTEM, ALBO PRZEZ PROKURENTA. OŚWIADCZENIA SKŁADANE SPÓŁCE ORAZ DORĘCZENIA PISM SPÓŁCE MOGĄ BYĆ DOKONYWANE WOBEC JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU LUB PROKURENTA
Organizacja Iml-r6 osiągnęła 811 279 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 811 279 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 398 581 zł.
Zysk netto wyniósł 412 698 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 72 285 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 811 279 zł w 2024 roku. • 7610 zł w 2023 roku. • 70 000 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 59 329 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 412 698 zł w 2024 roku. • -87 734 zł w 2023 roku. • 17 046 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Iml-r6 wynosi 2 455 675 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
264 031 zł a 5 777 769 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 318 030 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 455 675 zł w 2024 roku. • 5073 zł w 2023 roku. • 135 161 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Iml-r6 wynosi 450 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
64 546 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 449 950 zł w
2024 roku. • -87 100 zł w
2023 roku. • 17 689 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Iml-r6 wynosi 0 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2024 roku. • 0 os. w 2023 roku. • 0 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Iml-r6 wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Iml-r6 wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,031% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,42% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Iml-r6 charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Iml-r6 wynosi 67 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 24 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 123 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 24 tys. zł a 123 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 67 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 4 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 24 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 123 tys. zł w 2024 roku. • 0 tys. zł w 2023 roku. • 9 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
49 934
zł.
Koszty operacyjne Iml-r6 wyniosły
361 329
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
7133 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 49 934 zł w 2024 roku • 40 000 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2024 roku •
42% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Iml-r6 wyniosła 566 786 zł.
a
ktywa obrotowe to 566 786 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 566 786 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 214 744 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 352 041 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -32 408 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 566 786 zł w 2024 roku. • 514 130 zł w 2023 roku. • 290 145 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 73%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 117%.
Marża operacyjna wyniosła 55%.
Marża netto wyniosła 51%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Iml-r6 wyniosły 214 744 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 566 786 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 38%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -77 758 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 214 744 zł w 2024 roku • 574 786 zł w 2023 roku • 263 067 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 8.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 38% w 2024 roku • 112% w 2023 roku • 91% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Iml-r6 wykazała przychody na poziomie 811 279 zł.
Organizacja zarobiła 449 359 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 36 661 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 412 698 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 8% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 5237 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 36 661 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 416 zł w 2022 roku
Organizacja Iml-r6 wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Produkcja maszyn do obróbki gumy lub tworzyw sztucznych oraz wytwarzania wyrobów z tych materiałów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 47% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 84% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 47% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 43% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 10 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 345 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 265 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+345
dni względem terminu
1
w terminie
10
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 25 dni06-04-2026
2023
+10 mies. 15 dni26-05-2025
2022
+6 mies. 6 dni17-01-2024
2021
+15 mies. 9 dni17-01-2024
2020
+4 dni19-10-2021
2019
+12 mies. 5 dni15-10-2021
2018
w terminie15-07-2019
2017
+1 dni16-07-2018
2016
+12 mies. 9 dni19-07-2018
2015
+24 mies. 11 dni16-07-2018
2014
+36 mies. 17 dni16-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Banasik Krzysztof posiada 1000
udziałów,
które stanowią
83.3% firmy.
Słota Łukasz posiada 200
udziałów,
które stanowią
16.7% firmy.
Największym udziałowcem od 19.03.2024 jest Banasik Krzysztof kontrolujący 83% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 04.08.2014 do 19.03.2024: • Zapart Przemysław (17% udziałów) • Piotrowski Robert (17% udziałów) • Banasik Krzysztof (17% udziałów) • Słota Łukasz (17% udziałów) • Piotrowski Krzysztof (17% udziałów) • Banasik Grażyna (17% udziałów)
W okresie od 21.06.2011 do 04.08.2014 najwięcej udziałów posiadał Kuźniar Tomasz. Jego udziały w tym czasie wynosiły 99%.